In Матеріали By Вікторія

Свята англійською мовою

Свята є частиною культури будь-якої країни. Тому вивчаючи ту чи іншу мову, ви неминуче зіткнетеся з лингвострановедческой інформацією. Адже знати англійську мову на гідному рівні неможливо, якщо ви не знаєте культуру, особливості і традиції рідної країни цієї мови. У даній статті ми торкнемося теми свят (holidays) англійською мовою, але так як свята і традиції тісно взаємопов’язані, рекомендую читати цю статтю і «Англійські традиції англійською мовою» в комплексі.

Які бувають свята англійською мовою?

Ось яке визначення слова holiday нам пропонує енциклопедія Wikipedia: A holiday is a day designated as having special sidnificance for which individuals, a government, or a religious group has deemed that observation is warranted. Іншими словами, це день, події якого з певних причин заслуговують того, щоб про них пам’ятали. А також день радості й торжества, в який за традицією прийнято радісно проводити час, влаштовувати церемонії, вечірки і т.д.

Слово holiday походить від поєднання двох слів holy day (святий день). Спочатку святами називали релігійні фестивалі (religious festivals). Зараз же прийнято ділити свята англійською мовою на наступні категорії: релігійні (religious holidays), офіційні (official public holidays) і неофіційні (non-official holidays) свята.

У кожній країні є перелік свят усіх трьох категорій. Але, так як ми вивчаємо англійську мову, то і поговоримо про свята англійською мовою у двох англомовних країнах — Великобританії (Great Britain) і США (The United States of America). Матеріалів у свята цих країн англійською мовою дуже багато — на сторінках книг та енциклопедій, на всіляких інтернет ресурсах. Одним словом, нестачі інформації немає. Ми лише побіжно згадаємо основні важливі дати для жителів Англії та Америки.

Офіційні свята англійською мовою у Великобританії називаються bank holidays, які є офіційними вихідними днями для працівників усіх сфер діяльності. Три цих свята мають фіксовані дати: Christmas — Різдво, 25 грудня; Boxing Day — День Подарунків, 26 грудня; New Year’s Day — Новий рік, 31 грудня. Решта припадають на різні дати кожен рік: Good Friday — Велика п’ятниця, п’ятниця на Страсному тижні; Easter Monday — 1й понеділок після Великодня; May Day — 1й понеділок травня; Spring bank holiday — останній понеділок травня; Summer bank holiday — останній понеділок серпня або 1й понеділок вересня.

У Сполучених Штатах Америки офіційні свята англійською мовою називаються national holidays. До них відносяться: New Year’s Day; Lincoln’s Birthday — день народження Авраама Лінкольна, 2 лютого; Wasington’s Birthday — день народження Джорджа Вашингтона, 22 лютого; Independence Day — День Незалежності, 4 липня; Thanksgiving Day — День Подяки, 4й четвер листопада; Christmas .

Оце свята англійською мовою, які також присутні в культурах Америки та Англії:

 • St. Valentine’s Day (14 лютого) — День святого Валентина, день всіх закоханих
 • April Fools ‘Day / All Fools’ Day (1 квітня) — День усіх дурнів, коли обманюють і дурять один одного.
 • Easter — Великдень (у 2010 році — 4 квітня) — Релігійне свято на честь воскресіння Ісуса Христа (Jesus Christ Resurrection)
 • Mother’s Day (Америка — 2е неділю травня, Англія- 14 березня) — День Матері
 • Father’s Day (третя неділя червня) — День Батька
 • Halloween (31 жовтня) — День всіх святих (All Saints ‘Day)

Remembrance Sunday (2 неділі листопада) — Провідну неділю. У Великобританії це неділя присвячено дню перемир’я — Armistice Day. У церквах служать панахиди за воїнами, полеглим під час 1-й і 2-й світових воєн. А 11 листопада в 11:00 ранку в країні 2 хвилини мовчання в пам’ять про загиблих. В Америці 11 листопада відомий як Veteran’s Day, який вшановує пам’ять усіх ветеранів, які брали участь в якій війні.

Серед найбільш відомих свят англійською мовою, які відзначають у Туманному Альбіоні, також відзначені:

 • Burns ‘Night (25 січня) — День народження Роберта Бернса, національного поета Шотландії
 • St. Patrick’s Day (17 березня) — День Святого Патріка, святого, покровителя Ірландії
 • St. David’s Day (1 березня) — День святого Девіда, покровителя Уельсу

І, звичайно, день народження монарха Великобританії. Королева Єлизавета II народилася 21 квітня, але всі заходи за традицією проходять в другу суботу червня.

Серед найбільш значущих свят англійською мовою в США хотілося б відзначити:

 • Election Day — день виборів (1й вівторок листопада)
 • Martin Luther King Day — день Мартіна Лютера Кінга, чорношкірого борця за громадянські права (3й понеділок січня)
 • Presidents ‘Day — день президентів США (15 лютого)

Свят англійською мовою, важливих і не дуже, досить багато! Спробуйте дізнатися історію вам вподобаного свята і внести цю дату в свій особистий календар. Так ви будете завжди готові привітати іноземного співрозмовника з важливою для нього датою!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>