In Учням By Вікторія

Самонавчання англійської мови

Часто в коментарях на блозі запитують, як швидко і ефективно вивчити англійську мову. Кожному я відповідала особисто і радила щось, але зараз хотіла б викласти моє особисте бачення цього питання і мої думки щодо самонавчання англійської мови. Передусім, скажу кілька слів про поєднанні таких понять як «швидко і ефективно». Ніхто не буде сперечатися, що нам всім хочеться все і відразу, але, на жаль, так не буває. Мов це стосується в першу чергу.

Багато просять підказати спосіб, за допомогою якого можна не тільки швидко вивчити мову, але ще і ефективно. І хочуть володіти ним на високому рівні. Але я продовжую стверджувати, що пара слів «швидко-ефективно» відносно англійської мови є просто протилежними. Якщо ви прагнете вивчити мову швидко, вам вдасться опанувати лише якимись базовими знаннями, але навряд чи це допоможе вам ефективно використовувати мову. І, навпаки, ефективне вивчення мови, що припускає хороший результат, неможливо без тривалого процесу навчання.

Я впевнена, що будуть ті, хто посперечається зі мною в цьому питанні. Адже скільки людей, стільки й думок. І, очевидно, деякі вірять, що таке вивчення мови можливо. Адже існують курси, що обіцяють прекрасний англійський за день, три дні, тиждень, місяць і т.д. І вони користуються попитом, значить, комусь потрібні. Але я дотримуюся іншої думки. І це думка виникла не просто так. Воно склалося на основі мого власного досвіду вивчення мови та досвіду навчання інших. Адже недарма я займаюся англійською вже більше 13 років, і навіть зараз не можу сказати, що я знаю все. Немає межі досконалості. Розвиватися потрібно постійно. Тому, якщо ви дійсно хочете добре знати англійську і ефективно його використовувати в житті, не сподівайтеся, що на процес його вивчення у вас піде мало часу, і ви одного разу прокинетеся носієм мови. Чудес не буває. Необхідно докласти багато зусиль, помножених на бажання освоїти мову. І лише в цьому випадку навчання принесе свої закономірні плоди.

Чи ефективно самонавчання англійської мови?

Як я вже сказала, вивчення англійської мови, та й будь-якого іншого, являє собою процес аж ніяк не швидкий і зовсім не легкий. Але можливість вчитися деінде теж буває не у всіх. У цьому випадку виникає закономірне питання — а чи можна вчитися самостійно? Чи принесе самонавчання англійської мови свої плоди, або це просто трата часу? Я стверджую, що самостійне вивчення мови цілком можливо. Єдине, що б я порадила, це не починати вивчати англійську самостійно з нуля. Адже для вас ці знання нові, тому ви не можете бути повністю впевнені, чи в правильному напрямку ви рухаєтеся.

Візьміть кілька уроків англійської по Skype або сходіть до репетитора, освойте ази, зрозумійте транскрипцію, переконайтеся, що ви зможете самостійно вивчати більш складну граматику англійської мови. А тепер можна вдатися до самонавчання англійської мови. Благо, в Мережі, та й у продажу, такий асортимент матеріалу, що важко визначитися, з чого починати.

Я б рекомендувала використовувати в процесі самонавчання англійської мови кілька посібників одночасно:

  1. Підберіть відповідний вам за рівнем знань навчальний курс (наприклад, New English File або Enterprise). Якщо ви тільки починаєте вчити мову, ваш курс із позначкою Elementary або Beginner. У цей навчальний курс входить сам підручник, робочий зошит, буклет з тестами, аудіо- та відеоматеріали.
  2. Виберіть підручник з граматики. Наприклад, Essential Grammar in Use by Raymond Murphy або Grammarway by Jenny Dooley & Virginia Evans (це граматична серія з 4 книг). Відпрацьовуйте граматику на цих посібниках. Вони забезпечені ключам, тому ви зможете перевірити свої успіхи.
  3. Скористайтеся фонетичним курсом. Наприклад, English Pronunciation in Use або New Headway Pronunciation Course. Аудіоматеріал, супроводжуючий ці видання, дозволить вам чути саме ту промову, правильної вимови якій вам необхідно добитися.
  4. І, нарешті, виробіть в собі звичку — у вільний час слухати англійські радіостанції або дивитися англомовне кіно.

Почніть вивчати англійську мову з нами і нашим блогом. На сайті матеріал викладено доступною мовою, тому процес самонавчання англійської мови не покажеться вам нудним або нецікавим. У нас на сайті представлений перелік статей для початківців на блозі, але розташовані вони в певному порядку: від самого легкого матеріалу до найважчого. Більше того, статті згруповані по темах. Дотримуйтеся цього плану у вивченні англійської мови, і ваші зусилля будуть винагороджені.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>