In Учням By Вікторія

Рівні володіння англійською мовою

Як правило, з часом більшість з нас вирішує вчити англійську мову або ж продовжує цей процес у нового викладача. Дитина переходить в нову школу, випускник вступає до вищого навчального закладу або хто-небудь просто вперше записується на мовні курси, або починає вивчення англійської мови по skype — ось ті випадки, коли буде необхідно визначити рівень володіння англійською мовою. Якщо до цього моменту вам не доводилося стикатися з англійською мовою, то можна вважати це питання вирішеним. Так як ви не знаєте мови, ваш рівень визначають як «нульовий». Якщо ж ви вивчали його в школі або в будь-якому іншому навчальному закладі, а, може, намагалися вивчити самостійно, вам належить невелика система оцінювання, яка і підкаже вам і, можливо, вашому майбутньому викладачеві, наскільки ви знаєте англійську мову. Більше того, часто людина сама вирішує перевірити себе, щоб знати про свої мовні можливості, наприклад, при здачі міжнародних іспитів.

Які існують рівні володіння англійською мовою?

В даний час існує декілька шкал для визначення рівнів володіння англійською мовою. Щоб не заплутатися в них, краще оцінювати свої знання відповідно до шкали, яку рекомендує Британська рада. Саме такою класифікацією користується більшість викладачів в Україні. Видавництво «Нова книга» випускає цикл навчальних посібників (Practical English course), які також відповідають даній шкалі визначення знань. Що ж являє собою ця класифікація? Розрізняють такі рівні володіння англійською мовою:

 1. Beginners / Elementary
  Рівнем beginners відзначають тих, хто тільки приступив до вивчення англійської мови. Людина з рівнем elementary знає деякі слова іноземною мовою, вивчив ази граматики, здатний говорити простими реченнями і розуміти основну ідею в тексті або розмові.
 2. Preintermediate
  Цей рівень володіння англійською мовою означає, що людина має більший словниковий запас, розбирається в більш складних граматичних аспектах, здатний читати і розуміти нескладні тексти і може розповісти про себе або поговорити на інші абстрактні теми.
 3. Intermediate
  Володіння мовою на цьому рівні увазі вільне використання граматичних засобів, відсутність труднощів читання і писання, а також здатність зрозуміти і висловитися на будь-яких повсякденне тему. Однак людина з цим рівнем англійської мови може відчувати дефіцит словникового запасу.
 4. Upper Intermediate
  Людина, чий рівень визначений як «upper intermediate», досить добре володіє англійською мовою. Він говорить і пише граматично правильно, враховуючи і складні моменти. Щоб знання були оцінені цим рівнем, необхідно швидко читати і обговорювати прочитане, висловлюючи свою думку. Також на цьому рівні володіння англійською мовою покладається розрізняти стилі мови і оперувати лексикою і граматичними нюансами, притаманними тому чи іншому стилю.
 5. Advanced
  Це передостанній рівень володіння мовою і щоб знання досягли цього рівня, потрібно досить довго і наполегливо займатися. Треба добре знати граматику, мати багатий словниковий запас, писати і говорити без помилок, причому, практично на будь-яку тему. Більше того, людина рівня advanced здатний розуміти специфічну лексику (сленг, ідіоми, абревіатури) і застосовувати їх на практиці.
 6. Proficiency
  Цей рівень володіння мовою визначає, людини, яка знає англійську мову майже як носій, тобто досконало.

Кожній людині, що вивчає англійську мову, варто визначити рівень своїх знань. Ви можете зробити це прямо зараз на нашому сайті.

 1. Тест на визначення рівня: Beginner або Elementary?
 2. Тест на визначення рівня: Elementary або Pre-Intermediate?
 3. Тест на визначення рівня: Pre-Intermediate або Intermediate?
 4. Тест на визначення рівня: Intermediate або Upper-Intermediate?
 5. Тест на визначення рівня: Upper-Intermediate або Advanced?

Який би рівень ви не мали, варто не зупинятися на досягнутому і продовжувати удосконалювати свої пізнання!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>