In Матеріали By Вікторія

Розпорядок дня англійською мовою

Все наше життя розділена на робочі (working days) і вихідні дні (weekends / days off). Відпуск (vacation) і канікули (holidays) в рахунок не беремо, так як їх теж можна віднести до вихідних. Незалежно від роду діяльності людини, у кожного є певний набір повсякденних справ і процедур, які можна об’єднати під одну назву — розпорядок дня (daily routine). Відмінність лише в тому, що в робочі дні ми ходимо на роботу (або вчимося), а у вихідні вільні розпоряджатися своїм часом за бажанням. Умінням грамотно розповісти про свій розпорядок дня англійською мовою повинен володіти кожен людина, що вивчає цю мову.

Розпорядок робочого дня англійською мовою

Розповідь про розпорядок робочого дня на англійській мові слід почати з моменту пробудження (wakening). Як правило, багато встають досить рано вранці (get up early in the morning), щоб встигнути впоратися з усіма ранковими процедурами. До речі, в англійській мові є фразеологічне вираз: Go to bed with the lamb and rise with the lark. Воно перекладається як: Рано лягати і вставати з півнями. Ще раз нагадаємо, що ми говоримо про розпорядок дня англійською мовою, який присутній у середньостатистичного громадянина, не враховуючи такі особливості, як робота по ночах або по змінах, професії артистів, співаків, інших творчих людей і т.д. Робочі та вихідні дні таких людей досить специфічні. Повернемося до звичайного розпорядку дня англійською мовою. Після підйому ми виконуємо гігієнічні процедури: чистимо зуби (brush teeth), вмивалися (wash up), приймаємо душ (take a shower), чоловіки можуть голитися (shave), а дами наносити макіяж (put on make-up). Деякі встигають зробити ще й ранкову зарядку (do morning exercises). Вранці ми снідаємо (have breakfast) і збираємося на роботу або навчання (get prepared to go to the job / institute).

На робоче місце або в навчальний заклад ми добираємося як на громадському, так і особистому транспорті (public / private transport). Поїздка займає певний відрізок часу. У цьому випадку вживають таку фразу англійською мовою:

It takes … (час) … to reach the office (to get to the institute, school, etc.). — Мені потрібно (час), щоб доїхати до офісу (дістатися до інституту, школи тощо).

Робочий день в нашому розпорядку дня англійською мовою займає вагому частину дня. Після закінчення робочого дня одні відправляються у справах, інші — за покупками (go shopping), треті — додому (go / come back home). Вдома ми готуємо що-небудь на вечерю (cook something for dinner) або розігріваємо що-небудь з холодильника (warm up something, taken from the fridge). Вечірній час нашого розпорядку дня англійською мовою присвячено відпочинку (rest). Деякі вважають за краще подивитися телевізор (watch TV) або послухати музику (listen to the music), інші проводять вечір за комп’ютером (sit at a computer), ще одні читають книги (read books) або просто займаються улюбленою справою — хобі (hobby). Учні та студенти також виконують домашню роботу (do homework). Якщо є вільний час, ми ще можемо включити в розпорядок дня англійською мовою невелику прибирання квартири (flat cleaning / tidy up a flat) і прання (washing / laundry) .Перед тим як відправитися в ліжко (go to bed), можна прийняти ванну або душ (have a bath / a shower).

Проте всім нам необхідно чергувати роботу і відпочинок (divide one’s time between work and play). Для цього і призначені вихідні. У такому розпорядку дня англійською мовою будуть зміни. Багато хто віддає перевагу у вихідний поніжитися в ліжку (stay in bed) і встати пізніше (get up later), ніж зазвичай. Час вихідного дня ми намагаємося присвятити собі і своїм улюбленим заняттям. Хтось зустрічається з друзями (meet friends), хтось вирушає в кіно або театр (go to the cinema / theatre), хтось просто прогулюється на свіжому повітрі (walk in the open air). Вибір діяльності дуже великий і залежить від пори року. Не секрет, що багато жінок намагаються у вихідний виконати по будинку все те, що не встигли в будні дні. Час у вихідний день пролітає дуже швидко (time flies) і знову починається робочий тиждень (working week).

Розпорядок дня на англійській мові може бути більш докладним, якщо цього вимагає ситуація.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>