In Матеріали By Вікторія

Підручники англійської мови для дітей

Трохи більше десяти років тому англійську мову починали вчити з 5-го класу середньої школи. А, значить, приблизний вік учнів становив 10-12 років. Зараз же бажано, щоб до цього віку підліток вже досить добре говорив англійською і розумів іноземну мову. Адже вивчення англійської мови є обов’язковим з першого класу школи, тобто в 6-7 років. А деяким дітям доводиться його вчити і з 3-4 років. Адже, пам’ятаючи про те, що більшу частину всієї інформації свого життя дитина засвоює до п’яти років, багато батьків прагнуть віддати своє чадо на курси англійської мови, ледь той починає говорити рідною мовою. Добре це чи погано — судити не нам. Ми лише спробуємо розібратися, які існують навчальні матеріали для навчання дітей англійській мові. Причому, поняття «діти» в даному випадку, досить розпливчасто. Ми будемо вважати «дитячим» віковий період з 3 до 10 років (приблизно).

Безумовно, ефективне навчання дитину англійської мови багато в чому залежить від обраного курсу або певної серії підручників англійської мови для дітей. Якщо ви викладач, то у вас, в принципі, вибору немає. Як правило, Міністерство освіти саме визначає, за якими підручниками англійської мови займатися в загальноосвітніх школах, незалежно від того, подобаються вони викладачам чи ні. Якщо ви бажаєте самі навчити вашої дитини англійської мови, ваш вибір вельми багатогранний — асортимент підручників англійської мови для дітей просто вражає. Якщо ж ви збираєтеся віддавати своє чадо на курси, вам би бажано орієнтуватися в лінійці підручників англійської мови для дітей, щоб знати, яку саме програму вивчає ваша дитина.

Як вже було згадано, асортимент підручників англійської мови для дітей приголомшує уяву. Що ж використовують в школах? До недавнього часу, а в деяких школах України і зараз, навчання англійській мові велося за підручниками Плахотника В.М. Може, років двадцять тому він і був яким-небудь унікальним виданням, то зараз абсолютно нецікавий і малоефективний. Пощастило тим школам, у яких велося і ведеться викладання по УМК (навчально-методичний комплект) «Happy English» К. І. Кауфман і М. Ю. Кауфман, схваленому Міністерством освіти Російської Федерації для навчання дітей у школах Росії. Багато вчителів задоволені цим підручником англійської мови, визначаючи його як «відображає всі принципи навчання іноземної мови». Однак ще кілька років тому, такі навчальні заклади, як гімназії, а також класи з поглибленим вивченням англійської мови перейшли на навчальні матеріали, що випускаються зарубіжними видавництвами. Сьогодні по цим навчальним серіям працюють всі курси іноземних мов. Питання тільки в тому — яку саме серію воліють викладачі? Адже в одному закладі ви можете займатися за підручниками англійської мови для дітей видавництва Pearson Longman, а в іншому ви будете вибирати тільки друковану продукцію видавництва Express Publishing. Крім двох названих зарубіжних видавництв, найбільш популярними є наступні: Macmillan і Cambridge University Press. І кожен викладач буде стверджувати, що саме дана серія підручників для англійської мови є найкращою. Можна сказати, що в цьому сенсі всі вчителі мають рацію — підручники англійської мови для дітей всіх цих видавництв різноманітні, захоплюючі й досить ефективні. Головне, не забувати, що весь навчальний курс у підручнику англійської мови для дітей повинен бути не складним, без великої кількості текстів і важких граматичних пояснень. Основою навчання повинні виступати ігрова форма: пісні, казки, вірші, лічилки. Ці підручники англійської мови для дітей повинні містити велику кількість барвистих ілюстрацій. Виходячи з цих побажань і враховуючи вік дитини, варто вибирати підручник англійської мови. Нижче представлений перелік з декількох найбільш популярних підручників англійської мови для дітей від різних видавництв.

 1. Pearson Longman
  • My first English Adventure
  • Excellent
  • Wonderland
 2. Cambridge University Press
  • Cool English
  • Join in / Join Us
  • Playway to English
 3. Macmillan
  • Little Bugs
  • Mini Magic
  • Footprints
 4. Express Publishing
  • Happy Hearts
  • Fairy Land
  • Sail Away
  • Welcome
  • Blockbuster
  • Click on

Це лише мала частина підручників англійської мови для дітей. Якщо ви зацікавлені яким-небудь певним видавництвом, відвідайте його офіційну сторінку в інтернеті, на якому представлений весь перелік продукції.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>