In Науки By Лілія

Про що потрібно пам’ятати, слухаючи американський хіп-хоп …

Це явище носить назву African American Vernacular English (AAVE), що можна перекласти як мова афро-американського народу або Ebonics (oт англійської ebony — чорний, афроамериканець і phonics — акустика). Останній вираз використовується найчастіше поза академічної сфери.

Інтерес до AAVE виник у середині 20 століття, в 80-х роках він помітно згас. У 1996 році відбулося незвичайна подія в місті Окленд, штат Каліфорнія: була опублікована так звана «оклендських резолюція». Ця резолюція визнавала легітимність Ebonics і пропонувала ввести навчання на цьому діалекті в школі. Думки суспільства з цього приводу, звичайно ж, розділилися. Багато заявляли, що діти, які не володіють стандартним англійською, ніколи так і не зуміють прижитися в суспільстві, досягти в ньому певних висот. У теж час, на захист Ebonics стали деякі вчені-лінгвісти, які стверджували, що використання знайомого, «домашнього» мови тільки поліпшить процес навчання.

Дослідження показали, що реакція суспільства на «чорний Aнглийский» не тільки упереджена, але й неоднозначна. В одних випадках, люди ставляться до цього явища вороже, в інших — вважають Ebonics навіть більш доречним, ніж стандартний, правильний англійська.

Причини виникнення AAVE викликають багато дискусій. Деякі вчені вважають, що AAVE — це свого роду піджин — гібридний мова, яка використовує лексику одного мовної системи і граматику інший. Прибувши з Західноафриканських земель на плантації, раби не часто спілкувалися з носіями англійської, тільки з невеликою кількістю найманих працівників. Зайвим буде говорити, що в таких умовах вивчення іноземної мови, ці люди не стикалися з різноманітними граматичним конструкціями. Тому, дізнаючись нові слова, вони використовували їх згідно з правилами своїх рідних африканських мов. Інші вважають, що на виникнення Ebonics головним чином вплинули не так рідні мови рабів, як південні діалекти США (саме в цій частині США рабство було найпоширенішим). Згідно ще одному погляду, домінуючим фактом є витіснення афроамерканцев в самі низи суспільства протягом довгого часу. Всі три версії не суперечать, а швидше доповнюють один одного.

Все ж Ebonics не можна вважати просто безграмотністю. Всі відхилення від стандартного варіанту англійської мови носять систематичний характер, утворюючи чітку систему. Відмінності від норми присутні на різних рівнях, включаючи лексику, граматику та вимову. Деякі вчені стверджують, що це навіть дає право вважати AAVE окремою мовою. Не будучи настільки радикально налаштованими, розглянемо найбільш характерні ознаки Ebonics.

Граматика

Напевно, багатьох з вас обурить наступний розділ. Виявляється, що ті помилки, з якими ви і ваші викладачі так старанно боретеся, в Ebonics вважаються абсолютно нормальними. Не будемо намагатися проаналізувати всі існуючі відхилення. Розглянемо найбільш цікаві та поширені приклади:

Дієслово-зв’язка be

Говорять на Ebonics ігнорують дієслово to be так само старанно, як і безліч вивчають англійську. Деякі вчені вважають цей факт найбільш характерним для даного діалекту. Дуже часто дієслово to be опускають перед прикметниками: Чи не _ kind of big (He is kind of big). Перед фразами позначають місцезнаходження: They _ at home (They are at home). Відсутність дієслова має місце і в пропозиціях з gon / gonna: I _ gonna leave now (I am going to leave now). З трьох форм is, am, are в AAVE прижилася тільки is. Соотвественно з минулих форм was / were тільки was. Наприклад:

The folks is here. = The folks are here.

You all was there. = You all were there.

Минуле час (Past Simple)

У тих, хто знайомий зі стандартним варіантом англійської, been асоціюється з перфектний часами. Але в AAVE воно використовується для утворення звичайного минулого і ставиться перед дієсловом. Таким чином, She been see dat movie відповідає стандартному She saw that movie.

Варто зауважити, що це не єдиний спосіб утворення минулого часу. Розглянемо наступні приклади:

I seen dat movie. = I saw that movie. (вживання participle)

I buy it yesterday. = I bought it yesterday. (тут вживається невизначена форма дієслова, тому на минуле вказує тільки yesterday)

I knowed him. (освіта минулого часу неправильних дієслів за допомогою закінчення -ed)

За перфектний часи, в ​​свою чергу, відповідає done. Наприклад: I done see dat movie можна перекласти як I have seen that movie.

Gon або gonna для позначення майбутнього (Future):

You gon laugh. = You are going to laugh.

Також для вираження наміри замість going to може використовуватися скорочення а:

I’m a tell you. = I’m going to tell you.

Продовжені часи (Progressive tenses)

Для вираження тривалості в Ebonics зазвичай використовується дієслово з закінченням — ing або
In.

I walkin ‘. = I am walking.

Якщо дія є звичкою і повторюється час від часу, з’являється be. Це дієслово, на відміну від стандартної англійської, зазвичай не схиляється:

He be drivin ‘all the time. = He is driving all the time.

Для того, щоб підкреслити постійність дії, використовується steady. Воно може використовуватися як перед дієсловом, так і в кінці речення:

We be steady drivin ‘.

We steady be drivin ‘. = We are always driving.

We be drivin ‘steady.

Заперечення

AAVE дуже часто використовує is not там, де в стандартній англійській прийнято використовувати have not:

I is not told him. = I have not told him.

У пропозиціях типу I is not see him, is not соответсвует did not. Тут також варто сказати кілька слів про подвійні запереченнях. Це табу стандартного аглійської мови спокійно існує в Ebonics:

I is not say dat to nobody. = I did not tell that to anybody.

Також лінгвісти виділяють так звану негативну інверсію — в таких негативних пропозиціях присудок ставиться перед підметом: Is not nobody home, Відповідне стандартному — Nobody is home.

Do not nobody like him. — Nobody likes him.

Питання

Питальні речення формуються без допоміжних слів і найчастіше без інверсії (зміни порядку слів): Why I can not go? Where that is?

Вимова

Коли в голлівудських фільмах з’являються чорношкірі, зазвичай вони говорять на Ebonics. Всі, кому доводилося бачити такі сюжети, погодяться, що цей діалект легко дізнатися, завдяки деяким особливостям вимови.

У кінці слова приголосні часто упускаються: слово cold буде вимовлятися як сol, fast як fas і так далі.

Звуки [θ] and [ð]

Звуки [θ] замінюється на [f], [d], [t] і [v] (booth[boof]; south[souf]).

[Ð], у свою чергу, на [d] (that day[dat day]; this house[dis house]).

Звуки l and r

Ці звуки вимовляються як [uh]. Наприклад: sister[sistuh], nickel[nickuh].

[N] замість [ŋ]

Найчастіше ця заміна зустрічається в закінченнях — ing. Наприклад: telling[telin] замість [teliŋ].

Дифтонги

Найкраще пояснити цей момент на прикладах. У слові my присутвует дифтонг — [mai]. Але говорять на Ebonics вимовляють [ma]. Це відбувається через те, що становище мови не змінюється при вимовлянні дифтонги, хоча в стандартній англійській — якраз навпаки.

Наголос

Наголос часто переноситься на перший склад — po lice замість po li ce.

Кілька слів про лексичному запасі AAVE

На розвиток лексики Ebonics вплинули різні чинники. Наприклад, першою структурою, яка об’єднала чорношкірих, вважають церкву. Саме звідти і прийшла форма звернення — brother або sister. Багато слів прийшло з музики. Серед афро-американських стилів цього мистецтва — джаз, ритм-енд-блюз, реп.

Окремо варто лексика, яка бере свій початок з кримінальної сфери. У Ebonics більше ніж в інших діалектах назв наркотиків, алкоголю і т. Д. З часом ці назви стали вживатися представниками різних етнічних груп. Багато слів в AAVE мають абсолютно протилежне стандартному значення. Напімер: stupid може використовуватися в значенні good; niggafriend, mate; phat (виговорюється як fat)cool. Мета таких спотворень — втаїти сенс сказаного від інших людей.

Багато слів в AAVE походять від західно-африканських мов. Наприклад: bogus, що означає fake (фальшивий) або hep / hip — добре обізнаний.

У таких словах як digunderstand (розуміти) або СATa friend, a fellow (друг) запозичена тільки значення, а форма — англійська.

Весь цей огляд — порожній звук, якщо ви ніколи не чули Ebonics. Кращий і найбільш доступний варіант — це пісні hip hop і реп виконавців. Пропонуємо вашій увазі перегляд відео від Beyonce and Jay Z під назвою Bonny and Clyde:

Uhh uhh uhh
You ready B? Let’s go get ’em …

Look for me
Young B
Cruisin ‘down the westside highway
Doin ‘what we like to do our way
Eyes behind shades, this necklace the reason
All of my dates been blind dates
But today, I got my thoroughest girl wit me
I’m mashin ‘the gas, she’s grabbin’ the wheel, it’s trippy
How hard she rides wit me — the new Bobby and Whitney
Only time we do not speak is durin ‘«Sex and the City»
She gets Carrie feva, but soon as the show’s ova
She’s right back to being my soldier
Cuz mami’s a rida, and I’m a rolla
Put us together, how they gon ‘stop both us?
Whatever she lacks, I’m right over her shoulder
When I’m off track mami is keepin ‘me focused
So let’s lock this down like it’s supposed to be
The ’03 Bonnie and Clyde, Hov ‘and B, holla

Chorus:

Jay-Z: All I need in this life of sin is me and my girlfriend (me and my
Girlfriend)
Beyonce: Down to ride ’til the very end, it’s me and my boyfriend (me and My
boyfriend)
Jay-Z: All I need in this life of sin is me and my girlfriend (me and my
Girlfriend)
Beyonce: Down to ride ’til the very end, it’s me and my boyfriend (me and My
boyfriend)

The problem is, you dudes treat the one that you lovin
Wit the same respect that you treat the one that you humpin
That is not ’bout nuttin’ (nothing) — if ever you mad about sunntin ‘(something)
It will not be that; oh no it will not be that
I do not be at, places where we comfy at
With no beach; oh no you will not see that
And no, I is not perfectnobody walkin ‘this earth’s surface is
But girlfriend, work wit the kid
I keep you workin ‘that Hermes Birkin bag
Manolo Blahnik Timbs, aviator lens
600 drops, Mercedes Benz
The only time you wear Burberry to swim
And I do not have to worry, only worry is him
She do anything necessary for him
And I do anything necessary for Her
So do not let the necessary occur, yep!

Chorus:

Jay-Z: All I need in this life of sin is me and my girlfriend (me and my
Girlfriend)
Beyonce: Down to ride ’til the very end, it’s me and my boyfriend (me and My
boyfriend)
Jay-Z: All I need in this life of sin is me and my girlfriend (me and my
Girlfriend)
Beyonce: Down to ride ’til the very end, it’s me and my boyfriend (me and My
boyfriend)

Jay-Z:

(Talk to ’em B)

Beyonce:

If I was your girlfriend
I’ll be there for you, if somebody hurts you
Even if that somebody, teasin ‘, was me
Yeah-hee (break it down for ’em)
Sometimes I trip on how happy we could be
(take ’em up top)
And so I put this on my life
Nobody or nothin ‘will ever come between us
And I promise I’ll give my life
My love and my trust if you was my boyfriend (one more time)
Put this on my life
The air that I breathe in, all that I believe in
I promise I’ll give my life
My love and my trust if you was my boyfriend

Chorus:

Jay-Z: All I need in this life of sin is me and my girlfriend (me and my
Girlfriend)
Beyonce: Down to ride ’til the very end, it’s me and my boyfriend (me and My
boyfriend)
Jay-Z: All I need in this life of sin is me and my girlfriend (me and my
Girlfriend)
Beyonce: Down to ride ’til the very end, it’s me and my boyfriend (me and My
boyfriend)

Наступна композиція також за участю Beyonce, а також менш відомими у нас реп-виконавицями — Missy Elliot, Mc Lyte і Free:

Fighting temptation

[Missy]
Yo Beyonce, Free, MC Lyte, y’all ready
Let it put it down for the clubs

[Beyonce + Missy + Free + MC Lyte]
Ladies! HEY! we got that beat that make you jump
To my fellas! whoo! Ya’ll got them cars them ladies love
Party People! yeah! we gonna party all night
And let yo soul, work! ooo! and let yo soul keep on workin ‘out

[Verse 1 — Missy + (Missy, Beyonce, MC Lyte, Free)]
I’m the type of chick, who be fightin ‘temptation
Make you wait, before we have a relation
Playboy, holla at me lata ‘
Do not you know I’m managed by Violator
(They shootin ‘), I’m exterminator
I look good, so hate me hater
Me and my girls drinkin ‘, where’s the waiter
Cheatin ‘guys, I already played ya
Ladies night do not suffocate us
If you touch us, we gonna altercation
Warn Missy, you’s impersonator
I got so much ice, I even scare Jacob
(Beyonce, MC Lyte, and Free)
(Missy, put it down on da beat)
Party people, it’s good sensation
We gonna show you, how to fight temptation

[Chorus — Beyonce]
I’m just fighting temptation (Yeah)
Gotta get more control (Control, yeah)
Yet it’s very tempting when you ask to take me home (Home)
I know you want my love (Love)
I do not think the time is right (No)
Call when I’m ready, but it will not be tonight

[Verse 2 — Free]
We in the club, Free gully no doubt
See this real deal playa, starin ‘dead in my mouth
He got his crew, but I got mine too
Send a note to my table like, what you gonna do
Eye game got him spreadin ‘me out
In my ear dry tears, how he left his spouse
And oh, the nice cars, and impressive house

He want to run up in, I is not no regular route (Hoooo!)
Me and the girls, we is not stressin ‘out
We is not birds, we is not headin ‘south (Noooo!)
Them one nighters, that’s sad and doubt
That little talk on da creep, what you said is out
I gets cheddar, to help me do what ever
No beef with Dennis Edwards, but I fight temptation
I’m not sayin ‘I do not like temptation
I’m just lookin ‘for da right temptation, ya kno’

[Chorus]

[Verse 3 — MC Lyte]
Yeah, party like I never partied before
I hit the door, all the dudes hit the floor
Sweet, they messin ‘wit the brown sugar queen
Fightin ‘temptation, like Layla Ali
Wit the 1, 2, let me show you what the hon ‘do
When I come through, wit the butta dip crew
Now, show me that you got my back
Love me from, where you at
I got eyes up, over my shoulder
If you should decide, to get closer (Hooo!)
Well then this dance, is straight over
I’m gone, and Missy’s Testaroasa
«Be cool», thay what Free say
B. say, «Keep it clean but give them lee way»
All I know, it’s a crazy sensation
You fine, but I’m fightin ‘temptation

[Chorus]

Wooooooo
(We goin ‘show you how to fight temptation)
My love, yeah
I’m jus ‘lookin for da right temptation
Wooooo, yeah, yeah, yeah
(We goin ‘show you how to fight temptation)
I’m jus ‘lookin for da right temptation)

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>