In Учням By Юлія

Процес надходження в американський ВНЗ

У сучасному світі все більше і більше уваги приділяється освіті і, звичайно, якщо дозволяє фінансове становище, то багато обирають навчання за кордоном. Якраз тут і виникає безліч питань — які іспити потрібно здавати, наявність яких документів вкрай необхідно і т. Д. У цій статті мова піде про освіту в США. Американська шкільна система, звичайно ж, дуже схожа на нашу і не становить таких труднощів на відміну від вищої освіти. Почнемо по порядку …

Американське шкільна освіта складається з 12 класів (12 grades, а не 1 +2 classes, до ​​речі, дуже поширена помилка).

Вся шкільна система ділиться на 4 рівня:

 1. Elementary School — початкова школа, включає в себе також дошкільну освіту c 4 до 5 років (preschool), дитячий сад з 5 до 6 років (kindergarten) і 1-5 класи (1st through 5th grades) діти 6-11 років.
 2. Middle School — так звана «проміжна школа» або середня школа з 6 по 8 класи (6th through 8th grades).
 3. High School — теж середня школа або ж «старша школа», але з 9 по 12 класи (9th through 12th grades).
  • Учень 9 класу називається — freshman / frosh — младшекурснік, новачок.
  • Учень 10 класу — sophomore (grade 10) — другокурсник, в даному випадку учень на другому ступені «старшої школи».
  • Учень 11 класу — junior (grade 11) — студент передостаннього курсу, учень на третій (передостанній) щаблі «старшої школи».
  • Учень 12 класу — senior (grade 12) — студент останнього курсу, учень випускного класу.

  У Штатах учнів прийнято називати студентами (students not pupils).

 4. Після закінчення 12 класів учні здають випускні іспити і отримують атестат (High School Diploma). Після закінчення школи у них є вибір: або продовжити навчання і вступити до коледжу / університет, або піти працювати. Але в нашій статті ми зупинимося на першому.

 5. Higher education / Post-secondary education — вища освіта.

Ось з цього місця і почнемо докладніше. Перед надходженням абітурієнту потрібно визначитися до якої «категорії студентів» він (а) відноситься. Вони діляться на:

 • New Freshmen Student (новачок, абітурієнт відразу після школи).
 • Transfer Student (абітурієнт / студент, переклав до університету після підготовчої програми коледжу для вступників до університетів або ж студент, переклав з одного навчального закладу до іншого в зв’язку зі зміною місця проживання і т. П.).
 • Graduate Student (абітурієнт / студент, що має ступінь бакалавра, але до аспірантури не має ніякого відношення, бажаючий продовжити навчання).
 • Adult & returning (доросла людина, яка з якої-небудь причини перервав навчання минулого і вирішив відновити його, або ж студент, який вирішив після закінчення школи піти працювати, і зараз, якийсь час потому, вирішив продовжити освіту).
 • International Student (іноземний студент / абітурієнт).
 • Re-Entry Student (абітурієнт / студент, який вступив до вищого навчального закладу, який за будь-якої причини перервав курс навчання і тепер бажає заново поступити і продовжити навчання).
 • Non-Degree Student (абітурієнт, який не впевнений у виборі професії та інституту, що реєструється на які-небудь загальні предмети).
 • Second Degree Student (студент, що одержує другий ступінь (наприклад бакалавр) в якій-небудь іншій сфері (major)).

Таким чином, дуже важливо знати до якої групи належить абітурієнт / студент, так як порядок надходження може значно варіюватися.

Розглянемо процес надходження найпоширенішою категорії абітурієнтів New Freshmen Students.

 1. Коли зроблено вибір університету і спеціальності, абітурієнту належить подати заяву та супутні документи (Application Process). Але в наші дні завдяки інтернету, весь процес подачі заяви спростився, т. Е. Нікуди ходити не потрібно — всі документи можна послати по інтернету (Apply Online). Звичайно ж, у кожного університету свої терміни подачі документів (Deadlines), і потрібно встигнути подати документи, інакше доведеться чекати наступного набору.
 2. Як було сказано раніше, заповнити заяву можна online (submit your application online) і відразу ж заплатити за подачу заяви (application fee), або є другий варіант: можна послати персональний чек (personal check) або поштову грошовий переказ (money order) поштою .
 3. Крім заяви потрібно послати виписку про академічну успішність або атестат (Official Transcripts / High School Diploma), але сам студент її не подає, цим займається школа.
 4. Також потрібно послати результати тестів (Test Scores), необхідні для вступу.
  Це може бути стандартизований тест для вступу до коледжів в США (ACTAmerican College Testing) або ж Шкільний Оціночний Тест (SATScholastic Assessment Test). Різні освітні установи вимагають різні іспити, але всі вони здаються учнями в школі.
 5. Після того як всі документи відправлені потрібно чекати рішення про зарахування (Admission Decision). Після того як приймальна комісія отримає ваші документи, поштою абітурієнту приходить підтвердження про їх отримання і інформація про те, як перевірити свій статус online, на кожного студента створюється своя сторінка на сайті, через яку він може перевірити в будь-який час свій статус.

Ось такий нехитрий процес вступу до коледжів / університети проходять американські абітурієнти. Насправді, все дуже легко і зрозуміло.

Ще б я хотіла розповісти про процес зарахування іноземних студентів / абітурієнтів в коледжі / університети США, він дуже схожий на попередній, але з деякими змінами та доповненнями.

 1. Перший крок той же самий, заходите на сторіночку коледжу або університету і заповнюєте заяву online (Apply Online).
 2. Точно так само потрібно оплатити подачу заяви (Аpplication fee).
 3. Також абітурієнт повинен вислати атестат (High School Diploma) або академічну довідку (Academic Records) або диплом (Diploma), залежно від того, на якій стадії навчання він знаходиться в університеті. Всі успіхи про навчання повинні бути офіційними, копії, перекладені на англійську мову і завіреними нотаріусом (officially-certified copies of original academic records). Причому також повинні бути вислані від імені школи або університету, в якому навчався (навчається) студент.

  В основному всі навчальні заклади вимагають переоцінку (evaluation) атестата, академічної довідки або ж диплома на американську систему освіти. Тобто, якщо в російській системі освіти оцінки успішності (grades) від 2 до 5, то в американській від 1 до 100, важливу роль відіграє кількість годин, взяте з кожного предмета (для академічної довідки / диплома). Деякі освітні установи самі роблять таку переоцінку, але тоді відповідно плата за подачу заяви зростає, т. К. Туди входить оплата за переоцінку (evaluation fee).

 4. Абітурієнти, для яких англійська мова не є рідною (native language is not English), повинні надати підтвердження здатності володіння мовою (Proof of English Language Proficiency) — тест на знання англійської як іноземної мови (TOEFL — Test of English as a Foreign Language або IELTS — International English Language Testing System (міжнародна система тестування з англійської мови)).
 5. Потім потрібно чекати рішення про зарахування (Admission Decision).
 6. Після зарахування, абітурієнти повинні отримати візу F-1 (студентська віза) через посольство, а також разом з нею надати відповідає вимогам джерело фінансування на проживання та оплату навчання (proof of adequate funds to live and study full-time).

Безумовно, всі перераховані етапи можуть незначно варіюватися залежно від навчального закладу, в яке вступає абітурієнт. Також зміни можуть залежати від штату, т. К. В кожному штаті свої правила і закони. У наступній статті я також докладно розповім про освіту в університеті, формах навчання, оплаті і, звичайно ж, про студентське життя американських студентів!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>