In Учням By Катерина

Проходження Skype-співбесіди англійською мовою

Отже, це сталося: вам подзвонив представник агенства працевлаштування і повідомив, що ви успішно пройшли перший етап відбору, а зараз з вами бажає поспілкуватися англійською представник головного офісу з Лондона. Вже страшно, правда? Тим не менш, в більшості випадків наші страхи з приводу подібних співбесід сильно перебільшені. Досить слідувати небагатьом простим правилам, і шанси на успіх будуть дуже високі.

Почнемо з деталей, які відносяться скоріше до загальному іміджу, ніж до рівня англійської. Насамперед, зверніть увагу на те, у що ви будете одягнені, і на навколишнє оточення. Той факт, що в момент співбесіди ви знаходитесь вдома, абсолютно не означає, що ви можете з’явитися перед потенційним роботодавцем в спортивному костюмі або на тлі життєрадісною кухонної плити. Стиль одягу повинен бути діловим, а обстановка — максимально наближеною до офісної. Далі, при розмові зі співрозмовником прагніть по можливості дивитися прямо в камеру, коли відповідаєте на його питання. Таким чином, створюється враження того, що ви дивитеся йому в очі. Ні в якому разі не можна постійно дивитися на своє власне відео в правому нижньому куті вікна Скайпу — це відволікає від ходу думок і направляє погляд убік. І останнє: пам’ятайте, що Скайп-співбесіда — це таке ж співбесіду, як і всі інші, його мета — оцінити вас як потенційного співробітника, тому ви не можете дозволити собі бути незібраними, розслабленими і відволікатися на дітей / родичів / кішку, яка стрибає на коліна і т.п. У момент співбесіди ви повинні знаходитися абсолютно одні.

Тепер поговоримо про рівень англійської, необхідному для успішного проходження співбесіди. Всупереч розхожій думці, для цього в багатьох випадках цілком достатньо рівня Intermediate. Якщо ви не заявляєте свою кандидатуру на позицію, де повинні будете, наприклад, писати аналітичні статті або ж обговорювати з англомовними акціонерами стратегію компанії, переживати не варто. Вашому роботодавцю не потрібен філолог, йому потрібен кваліфікований співробітник у вашій області, що може зв’язно пояснювати свої думки і розуміти, що від нього хочуть його іноземні керівники, — а це саме чіткий рівень Intermediate. Ще одним приводом для занепокоєння служить, як правило, страх, що під час співбесіди ви не зрозумієте щось, що вам сказали. Звичайно, якщо ви взагалі насилу розумієте англійську мову, цей страх цілком обгрунтований, і тоді вам потрібно потренуватися з аудіюванням і позайматися з викладачем ще до того, як подавати заявку на вакансію зі знанням англійської мови. Якщо ж ви розумієте 70-80% з того, що чуєте на аудіозаписах, приводу для переживань немає. У випадку, якщо ви що-небудь не зрозумієте або не вловив, ви завжди зможете використовувати класичні I’m sorry, I did not quite catch that. Could you please say that again? Або Excuse me? В ​​англомовних середовищі подібні ситуації виникають постійно, і люди перепитують один одного по будь-яким, навіть банальним, причин: не розчули, відволіклися, були перешкоди на лінії і т.п. Ваш роботодавець, звичайно ж, в курсі всього цього, тому, якщо ви не просите повторення кожні три хвилини, він ні в якому разі не віднесе факт того, що ви щось не вловили, до низького рівня англійської.

І нарешті, як же відповідати на питання, які вам задають? Пам’ятайте, що якщо роботодавець помітить, що ви читаєте англійський текст звідкись, ви будете відразу ж викреслені зі списку кандидатур. Читання відповідей або заготовок неприйнятно, навіть якщо ви написали їх самі. Виняток становлять випадки, коли вас просять підготувати на співбесіду рішення якої-небудь робочої завдання або, приміром, аналіз ринку у вашій області. У цій ситуації ви повинні попередити роботодавця, що зараз ви прочитаєте вашу роботу, тому як боїтеся, що можете ненароком щось упустити. На всі питання відповідати слід максимально чесно, бо перекручені факти в будь-який момент можуть виплисти, і тоді вашій репутації буде завдано непоправної шкоди.

Кілька найпоширеніших питань, які майже 100% -во задаються на будь-якій співбесіді:

 • Why do you want to work for our company?
 • What can you contribute to our company?
 • Tell us about your professional experience.
 • Tell us about your educational background.
 • Tell us about your strengths and weaknesses.
 • How do you react to being criticized?
 • Are you able to work under pressure?
 • Do you prefer to work alone or in a team?
 • Where do you see yourself in 5 years?

У разі співбесіди на керівні посади також часто зустрічаються такі питання:

 • How do you motivate your employees?
 • How would you describe your management style?
 • How do you handle conflicts within your team?
 • What is the most difficult thing in your job?

Чудовий список всіх (або майже всіх) можливих питань з прикладами відповідей ви можете знайти за цим посиланням: http://jobsearch.about.com/od/interviewquestionsanswers/a/interviewquest.htm

Як можна бачити, успішне проходження Skype співбесіда англійською цілком реально і нескладно. Дерзайте, пробуйте, прагнете — і у вас все вийде!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>