In Матеріали By Вікторія

Професії англійською мовою

Ще в дитинстві нам намагалися прищепити повагу до фрази «Все професії потрібні, всі професії важливі». Дійсно, будь-яка професія (profession) значима і відсутність працівників у тій чи іншій сфері позначається на населенні. Хто з нас у дитинстві не мріяв стати космонавтом (cosmonaut) або пілотом (pilot)? Ми виросли, мрії залишилися в минулому. Хоча якщо кому-небудь вдалося втілити мрію в реальність, він заслуговує лише схвалення і похвали. Зараз ми вибираємо професію, орієнтуючись на її попит в суспільстві і достатню оплату. А найкращим варіантом є поєднання цих двох причин і задоволеності від того, чим ти займаєшся (job satisfaction). Якщо ви вже почали вчити англійську мову, то напевно вже знаєте, що робота іменується словами work і job. Перше — слово більш широкого значення, що позначає регулярну трудову діяльність для різних цілей, а слово другий позначає діяльність конкретну, йому ближче російський переклад «робота, служба, посада». Багато вирішують відправитися освоювати професію в закордонний ВНЗ, тому й потреба в знаннях професій англійською мовою в даний момент вельми актуальна.

Основні поняття про роботу

Перед тим, як безпосередньо приступити до вивчення професій англійською мовою, розглянемо декілька моментів, що стосуються пошуку роботи і самого робочого процесу. Люди або самостійно влаштовуються на роботу, або вдаються до допомоги агентств з працевлаштування (employment office). Не плутайте назва роботодавця і здобувача. По-англійськи вони звучать майже однаково — employer і employee. Вас можуть найняти (hire) і звільнити (fire). Ви можете працювати повний або неповний робочий день (full — / parttime job), понаднормово (work overtime). У наші дні дуже популярна і приналежність до вільної професії (перекладачі — interpreters / translators, художники — painters / artists, журналісти — journalists та ін.). Таких людей називають self-employed або freelancer. Вони самі вибирають з ким працювати і скільки.

Основні професії англійською мовою

Так само як і в російській, професій англійською мовою безліч. Всі вивчити не вийде, тому згадаємо тільки ті, які згадувалися ще в школі, а також сучасні, що з’явилися в період інтенсивного технічного розвитку. Ми щодня стикаємося з водіями (drivers), продавцями (salesmen / shop-assistants), службовцями (clerks). У школі дітей чекають вчителя (teachers), а в інституті викладачі (professors). Медичну допомогу нам надають лікарі (doctors) і медсестри (nurses). Вільний час ми проводимо в театрі, спостерігаючи за грою акторів (actor / actress) або на концертах, слухаючи музикантів (musicians), співаків (singers) або оцінюючи виступ танцюристів (dancers). Наші будинки проектують архітектори (architects), зводять будівельники (builders) і теслі (carpenters), а обслуговують інженери (engineers), електрики (electricians) і слюсарі (plumbers). У салонах краси нас обслуговують перукарі (hair-dressers) і стоматологи (dentists). Наші права захищають поліцейські (policemen) і юристи (lawyers). А в ресторані нас обслуговують офіціанти (waiter / waitress), пропонуючи страви від шеф-кухаря (cook, chef). Зараз дуже популярні такі професії, як економіст (economist), секретар (secretary), програміст (programmer), менеджер інформаційних технологій (IT manager). А такі професії на англійській мові, як supervisor (інспектор) і merchandiser (торговий представник) вже міцно увійшли в нашу мову! Це лише маленька частина професій англійською мовою! При бажанні можна продовжити цей список!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>