In Матеріали By Вікторія

Прогноз погоди на англійській мові

Дайте відповідь на запитання: що ви ніколи не забуваєте зробити перед тим як вийти з дому? Правильно: перевірити, яка сьогодні погода, так як вибір одягу і навіть плани на майбутній день можуть в достатній мірі залежатиме саме від погодних умов. Хтось, щоб оцінити, холодно на вулиці або жарко, сонячно або йде дощ, просто визирає з вікна. А хтось обов’язково переглядає прогноз погоди (по телевізору, в інтернеті або слухає по радіо). Є люди, які не довіряють метеорологічним службам, а є й такі, хто вивчає погоду на найближчі дні, і навіть місяці. У кожному разі, прогноз погоди є невід’ємною частиною нашого життя. Тому у всіх навчальних закладах викладачі обов’язково присвячують кілька годин вивченню прогнозу погоди англійською мовою.

Як скласти прогноз погоди на англійській мові?

Зараз, при повсюдному використанні інтернету, нікому не складе труднощів знайти в мережі прогноз погоди будь-якої країни і будь-якого міста англійською мовою. У цьому плані дуже цікаві сайти каналів BBC та CNN. До речі, прогноз погоди по-англійськи буде звучати як «weather forecast». Але корисніше було б прослухати прогноз погоди на рідній мові (або ж переглянути його в надрукованому варіанті), і спробувати уявити цей же прогноз англійською мовою.

Що слід згадати в прогнозі погоди англійською мовою?

По-перше, безумовно, необхідно відзначити, чи буде в цей день хмарно (cloudy, partly cloudy — малохмарно) або сонячно (sunny, mostly sunny), чи буде небо чистим (clear) або буде похмуро (cloudy). По-друге, не забудьте вказати, чи очікуються опади і якщо так, які саме: дощ (rain, light rain, few showers, thunderstorm — гроза), сніг (snow), град (hail). Якщо очікується туман (fog), обов’язково скажіть про це. Ще в прогнозі погоди прийнято говорити про направлення вітру (wind), ступеня вологості у відсотках (humidity) і атмосферному тиску (pressure).

Представляючи дані про температуру повітря можна вжити вираз feels like або high / low і кількість градусів. Як відомо, жителі США для вимірювання температури використовують шкалу Фаренгейта, жителі інших країн застосовують шкалу Цельсія. Якщо ви вивчите прогноз погоди англійською мовою, ви побачите, що практично завжди він містить і розклад сходу сонця (sunrise) і його заходу (sunset), іноді навіть і тривалість світлового дня. У містах, що знаходяться на узбережжі морів і океанів, не забувають інформувати і про температуру води.

Можна доповнити прогноз погоди англійською мовою інформацією про максимально високій і низькій температурі, яка була зафіксована в країні в цей день або в цей час року. Ці дані ви можете знайти в мережі Інтернет або в довідковій літературі. Спробувавши самостійно скласти прогноз погоди на англійській мові, ви запам’ятаєте переклад і значення всіх необхідних слів і виразів. А, значить, в подальшому ви зможете на слух сприймати прогнози погоди англійською мовою на іноземних каналах, а, поїхавши закордон, завжди будете орієнтуватися в погодних умовах тієї чи іншої країни!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>