In Матеріали By Вікторія

Проблеми молоді англійською мовою

Незважаючи на назву статті, я б хотіла підкреслити, що проблеми, які я збираюся згадати, стосуються не тільки молоді (youth / young people), а людей різного віку. Але, як правило, стикатися з цими проблемами ми починаємо якраз у молодому віці, якщо не сказати з підліткових років (adolescence). Адже саме в цей період дитина поступово стає дорослим (adult). Це час сум’яття (turmoil), стресу (stress), бунту (rebellion) і заперечення (negativism), але так формується особистість (personality), яка намагається знайти своє місце в житті, визначити свої цінності (develop own values). Тому їм так ненависний упорядкований світ дорослих (ordered adult world), в якому діють вже встановлені правила, закони і принципи (rules, laws and principles).

Але питання про те, наскільки правдива картина бунтующих підлітків, досить спірне. У нас сформувався стереотип, що кожен з них неспокійний (troublesome) і незговірливий (uncooperative). Але з іншого боку цей перехід з дитинства в доросле життя у багатьох відбуваються безболісно, ​​без глобальних проблем. Але підлітки і справді великі експериментатори (great experimenters). Вони працюють над своїми зачісками, міняють музичні пристрасті, йдуть у релігію, вводять в моду дієти і стосунки на одну ніч. Вони намагаються все спробувати (try everything out), робити все по своєму (do things their own way), намагаючись з’ясувати, а як же все-таки буде правильно.

У підлітковий період юнаки та дівчата починають працювати над серйозною проблемою (come to grips with). У них виникають питання наступного характеру: «Хто я?», «Що мені робити в цьому житті?», «А сенс всього цього?». На деякі запитання відповіді знаходяться швидко, а над деякими доводиться трудитися і в зрілому віці (adulthood). Але саме підлітковий період стає тим початком пошуків своєї власної дорослого життя. Намагаючись показати свою самостійність, вони також розуміють, що фінансово все ще залежать від батьків (financially dependent on parents). Почуття безсилля (sense of impotence) і злості (rage), які вимагають виходу, і штовхають підлітків у світ, повний зовсім не дитячих проблем.

Що ж ми іменуємо проблемами молоді англійською мовою? Все нижче перераховане стосується будь-якого підлітка будь-якої держави, тому ці проблеми дуже актуальні (urgent) в сучасному світі. І дуже шкода, що поки впоратися з ними не вдається.

  1. Alcohol (hitting the bottle). Алкоголізм — це проблема не тільки підлітків, але цілих поколінь. У наші дні розпивання спиртних напоїв (alcohol drinking) перейшло з ряду шкідливих звичок (bad / vicious habit) в звичайний спосіб розслабитися або повеселитися. І статистика смертності (death rate) від зеленого змія (the demon drink) нас не лякає зовсім. Це одна із самих основних проблем молоді англійською мовою, адже відчувати пристрасть (addiction) до алкоголю діти починають у досить ранньому віці. А алкоголь не тільки губить здоров’я (destroy health) людини, але і робить його небезпечним для оточуючих. Адже численні аварії (accidents / vehicular homicides) на дорозі відбуваються з вини п’яних водіїв (drunk drivers). Але для підлітків алкоголь є забороненим плодом (forbidden fruit), який так і хочеться вкусити, однак вони не розуміють, що потім, будучи дорослими, відмовитися розпивати спиртне вони не зможуть (give up drinking).
  2. Drug abuse (drug taking / drug consumption). Ще однією не менш серйозною проблемою молоді англійською мовою є вживання наркотичних засобів (drugs). Стати наркоманом (drug addict) легко, одного разу спробувавши, що це, а от повернутися до нормального життя практично неможливо (impossible), і вдається це лише одиницям як виключення. Щоб продовжувати вживати наркотики, підлітки у пошуку коштів починають їх продавати (sell drugs). І, здається, що цікавість (curiosity) і бажання спробувати щось нове буде завжди направляти ще не зміцнілих юнаків та дівчат в обійми наркотичного дурману. А передозування (overdose) — це смерть.
  3. Uncontrolled sexual behavior and teenage pregnancy. Третьою глобальною проблемою молоді на англійській мові є безладні статеві зв’язки і що випливають звідси наслідки, а саме підліткова вагітність. Перші дуже часто останнім часом призводять не тільки до народження незапланованого дитини, але і до отримання захворювання, що передається статевим шляхом (sexually transmitted diseaseSTD). І навряд чи комусь невідомо, що ВІЛ (HIVHuman immunodeficiency virus) практично завжди переходить у СНІД (AIDSAcquired immunodeficiency syndrome), що є станом невиліковним, а, значить, гублять молодих людей у такому ранньому віці. Підліткові вагітності теж не приносять користі, адже як можуть стати батьками підлітки (teenage mothers and fathers), які самі ще діти, які не мають нормального освіти (adequate education) і фінансових коштів для утримання дитини (monetary means to support a baby)?
  4. Violence and gangs. Жорстокість захопила сучасний світ. Якщо раніше лише обзивали (labeling) і сміялися, часом знущаючись, над дітьми в школах (bulling), то зараз ми чуємо, як ті чи інші підлітки вбивають своїх однокласників (shoot and kill) в тих же рідних стінах навчальних закладів. Це вже не проблема молоді англійською мовою, а щось катастрофічне. Доступність зброї провокує також і створення численних підліткових банд (gang membership / join gangs), які влаштовують засідки (ambush) на мирних жителів, ведуть перестрілки (drive-by shootings) і свої війни серед банд (gang wars).

Це, звичайно, не всі проблеми молоді англійською мовою. Їх маса. Але щоб впоратися з ними (cope with) і допомогти своїй дитині-підлітку вибрати правильний шлях у житті, слід пам’ятати, що потрібно бути сприйнятливими (sensitive) до його потреб (needs / demands) і бажанням (desires), адже в цьому віці для них набагато важливіше не схвалення батьків і вчителів (parents ‘and teachers’ approval), а авторитет друзів і колег (friends and colleagues acceptance). Станьте другом своїй дитині!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>