Як відомо, в англійській мові існують самостійні і службові частини мови. Так от прислівник (Adverb) є частиною мови самостійної, тобто незалежною. Для початку нагадаємо, що наріччя визначає характер протікання дії. Основними питаннями прислівники є наступні:
- як? — How?
- яким чином? — In what manner?
- де? — Where?
- чому? — Why?
- коли? — When?
- в якій мірі? — To what degree?
Всі прислівники в англійській мові можна розділити за двома категоріями: за формою і за значенням. За формою прислівники бувають:
- Прості (simple): now, today etc. (тепер, сьогодні і т.д.)
- Похідні (derived). Вони утворюються з якісних прикметників, до яких додається суфікс — ly: usual — usually (звичайний — зазвичай)
- Складні (compound): sometimes (іноді)
- Складові (composite): at least (нарешті)
Якщо ж ми розглянемо класифікацію прислівників в англійській мові за значенням, то отримаємо такі групи:
- Прислівники місця (adverbs of place): there, at home (там, вдома).
- Прислівники часу (adverbs of time): late, early, then (пізно, рано, потім).
- Прислівники способу дії (adverbs of manner): quickly, carefully (швидко, обережно).
- Прислівники частотності (adverbs of frequency): seldom, once (рідко, одного разу).
- Прислівники ступеня (adverbs of degree): rather, a bit (достатньо, небагато).
Залежно від свого значення, прислівники виконують в пропозиціях функцію місця, часу, способу дії або ступеня. Наприклад:
It’s snowing heavily. Will you come home late today? — Йде сильний сніг. Ти сьогодні прийдеш пізно?
Як же утворюються прислівники в англійській мові? Велика їх частина з’являється в результаті додавання суфікса — ly до прикметника: sudden — suddenly (раптовий — раптово). Головне, не заплутатися, так як деякі слова, що мають у своєму складі цей суфікс, все-таки є прикметниками: friendly, lonely (доброзичливий, самотній). Наступні прислівники і прикметники мають одну форму на двох: fast, hard, early, late, long, far, little, much, straight. Порівняйте:
Tourists arrived at the station very early. They took an early train. — Туристи прибули на вокзал дуже рано. Вони сіли на перший поїзд.
Також варто звернути увагу на відмінність двох форм у таких прислівників, як hard — hardly (багато, важко — ледве-ледве); close — closely (близько — уважно); high — highly (високо — дуже); late — lately (пізно — останнім часом); near — nearly (близько — майже). Наприклад:
My aunt lives nea r the school. My grandmother is nearly 65. — Моя тітка живе близько школи. Моїй бабусі майже 65 років.
Ступені порівняння прислівників в англійській мові
Також як і прикметники, у прислівники в англійській мові мають три ступені порівняння: позитивна (positive degree), порівняльна (comparative degree) і чудова (superlative degree). Щоб утворити вищий та найвищий ступінь порівняння у прислівників з суфіксом — ly, необхідно додати відповідно слова more (less) або most (least), які переводяться як більше / менше і найбільш / найменш, до позитивної мірою даного слова. Наприклад:
Openly — more / less openly — most / least openly
(Відкрито — більш / менш відкрито — найбільш / найменш відкрито)
Односкладові прислівники, типу fast, soon і т.д. утворюють ступені порівняння, як і відповідні їм прикметники, тобто за допомогою суфіксів — er / — est:
Soon — sooner — soonest (скоро)
У окремого числа прислівників взагалі немає ступеня порівняння. До них відносяться before, here, very та інші.
А також є група прислівників в англійській мові, які є винятком, оскільки утворюють ступені порівняння не за правилами. Їх потрібно запам’ятати напам’ять:
Far — farther — farthest (далеко)
Far — further — furthest (далеко)
Badly — worse — worst (погано)
Little — less — least (мало)
Much — more — most (багато)
Well — better — best (добре)
Тема «Прислівники в англійській мові» дуже тісно пов’язана з темою «Прикметники в англійській мові». Тому набагато легше вивчати їх одночасно, тоді інформація буде більш доступною і зрозумілою.
3916