In Граматика By Катерина

Прийменники місця в англійській мові: at, in, on

Правил використання прийменників місця в англійській мові не так багато, саме тому запам’ятати їх не так складно, як може здатися на перший погляд, а вже тим більше, якщо не вдаватися в подробиці і всілякі винятки, якими славиться англійську мову. Але це не наш з вами випадок, саме тому подробицям бути! Пропоную розібратися в тонкощах використання прийменників at, in, on, які цього разу будуть відноситься до розташування. Ця тема потребує ретельного розгляду з тієї причини, що досить часто вибір між тим або іншим приводом залежить всього лише від контексту або навіть швидше від нашого погляду на те чи інше місце. Отже, розглянемо деякі правила і приклади.

 1. At
  • Цей привід, як правило, використовується, коли ми говоримо про якомусь конкретному місці, пункті або орієнтир, а не про території або площі вцілому:

   There were a lot of people at a conference. — На конференції було багато людей.

   I met him at Jack’s party. — Я познайомилася з ним у Джека на вечірці.

   У цих пропозиціях at a conference і at Jack’s party відносяться до конкретних місць.

  • Ми можемо використовувати цей привід з назвами міст, маючи на увазі назви установ або подій, що відбуваються в цьому місті. Для того, щоб прояснити таке використання прийменника at, пропоную розглянути кілька пар пропозицій:

   There were a lot of artistic people at Dublin Theatre Festival. — На фестивалі в Дубліні було багато творчих людей.

   There are a lot of artistic people in Dublin. — У Дубліні багато творчих людей.

   Думаю, різниця в значенні очевидна: у першому прикладі Dublin відноситься до назви фестивалю (Dublin Theatre Festival), у другому прикладі ми вже говоримо про самому місті. Саме таким чином така, здавалося б незначна деталь, як привід, здатна змінити сенс цілого речення!

   Ось ще приклад для роздумів:

   I study at Edinburgh. — Я навчаюся в Університеті Едінбургу.

   I study in Edinburgh. — Я навчаюся в Единбурзі.

   Використання прийменника at в першому реченні дозволяє нам використовувати назву міста, маючи на увазі навчальний заклад, повна назва якого The University of Edinburgh; використовуючи прийменник in у другому прикладі, ми говоримо тільки про місті.

  • Ми також використовуємо цей привід, говорячи про різних організаціях (як правило, з назвою цієї самої організації):

   She works at Gucci. — Вона працює в Гуччі.

   Але, в той же самий час, кажучи безпосередньо про місце, в якому будь-хто працює, слід використовувати прийменник in, давайте порівняємо кілька пропозицій:

   She works at River Island. — Вона працює в River Island.

   She works in a shop. — Вона працює в магазині.

   І хоча в обох пропозиції йдеться про одне про тому ж місці, в першому реченні ми акцентуємо увагу на самій компанії, у другому випадку — безпосередньо на місці роботи.

   Зверніть увагу: слід говорити work on a farm, але work in a factory.

  • Використовуйте прийменник at, говорячи про будівлях, таких як, наприклад, at the dentist’s, at the supermarket, at school, at the shop, etc. У тих випадках, коли говорите про ці місця як про певні пунктах або оріентірах.Іспользуйте прийменник in якщо хочете підкреслити той факт, що хтось або щось знаходиться всередині будівлі:

   I stopped at the shop on my way home. — Я зупинилася біля магазину по дорозі додому. (тут магазин є всього лише пунктом на шляху додому)

   It was raining, so I decided to shelter in the shop. — Ішов дощ, тому я вирішила сховатися в магазині. (тут важливий саме факт того, що я зайшла в саму будівлю)

  • Дуже часто at використовується перед назвами будівель в тих випадках, коли нам важливо не сама будівля, а скоріше дія, яка в ньому відбувається:

   I was at the cinema yesterday. — Вчора я була в кінотеатрі.

   I eat at KFC on Mondays. — Я їм в KFC по понеділках.

  • Використовуйте прийменник at перед адресами:

   Their shop is at 35 Park Road.

   • Але не зибивайте про те, що безпосередньо перед назвою дороги, використовується прийменник on або in:

    The shop is on / in Park Road.

   • Іноді можна зустріти вживання прийменника on в розмові про довгих вулицях або дорогах:

    My car broke down on the Melbourne Highway.

  • Ви також можете використовувати прийменник at перед назвою вулиці в тому випадку, якщо говорите про установу, що знаходиться на цій вулиці:

   The ministers are meeting tomorrow at Downing Street. — Завтра відбудеться зустріч міністрів на Даунінг-стріт. (тут мова йде не про саму вулиці, а про офіційній резиденції прем’єр-міністра Великобританії, що знаходиться на цій вулиці)

   • Говоріть on Wall Street, маючи на увазі фінансова установа, що знаходиться на цій вулиці.
  • Прийменник at також вживається з дієсловом arrive:

   We arrived at the airport in time.

   • Говорячи про прибуття в якій-небудь велике місто, використовуйте прийменник in:

    The train arrives in New York at 10.30.

  Як бачимо, найбільша кількість правил стосується використання саме прийменника at, ми також розглянули окремі випадки використання прийменників in і on, тому різниця в їх використанні видна саме при порівнянні декількох пропозицій, залишилося додати зовсім небагато.

 2. On
  • Прийменник on слід використовувати, говорячи про становище предмета в просторі, коли цей самий предмет стикається з плоскою поверхнею (on the ceiling; on the wall; on the floor, etc.).
  • Або, коли ми сприймаємо цей самий простір в якості прямої, наприклад, коли говоримо про річці або про дорогу:

   They built the house on the Humber River.

  • Також прийменник on вживається, коли говорять про пересування автобусом, поїздом, літаком.
   • Говорячи про пересування таксі або автомобілем, використовуйте прийменник in
   • Також ви можете використовувати прийменник in, якщо бажаєте підкреслити той факт, що хтось або щось знаходиться саме всередині транспортного засобу (в цьому випадку прийменник може використовуватися з будь-яким видом транспортного засобу) .Сравніте ці пропозиції:

    He always looks through his papers in the taxi. — Він завжди переглядає документи в таксі.

    English people read newspapers everywhere, even on the bus. — Англійці читають газети скрізь, навіть в автобусі.

    He was already in the train when I arrived. — Він уже був в поїзді, коли я приїхала.

 3. In
  • Прийменник in використовується в розмові про становище об’єкта всередині іншого більшого об’єкта або в тривимірному просторі (коли об’єкт оточений з усіх боків):

   Let’s go for a walk in the woods.

   My keys are in my bag.

Ну що ж, сподіваюся, основні відмінності використання прийменників місця ви засвоїли, спробуємо перевірити свої знання за допомогою невеликого тесту.

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>