In Матеріали By Вікторія

Практика англійської мови з Couchsurfing

Кожен, хто вивчає англійську мову, рано чи пізно стикається з необхідністю практикуватися, простіше кажучи, розмовляти, чим більше, тим краще. Коли тільки починаєш вчити мову, будь-яка поїздка за кордон стає такою практикою, але, коли знаєш мову досить добре, фрази на кшталт «Where is the nearest bank?», «How can I get to the station?» Не викликають навіть спортивного інтересу. Тоді на допомогу приходить Couchsurfing. Couchsurfing або CS (дослівно — «стрибати по диванах») — ціла система, розроблена для того, щоб подорожі і поїздки з вузьких рамок, що надаються туристам, перевести в широкі можливості глибокого занурення в культуру і в мовне середовище.

Для того щоб стати учасником цієї системи, достатньо зареєструватися на сайті і створити своє портфоліо. Робочою мовою сайту є англійська, тому настійно рекомендуємо вносити всі дані англійською мовою. Розглянемо процедуру реєстрації та створення портфоліо на сайті Couchsurfing докладніше.

Створення портфоліо

Спочатку відзначте мета своєї участі в CS, тобто Current Mission. Потім заповніть загальні дані, вказавши місто, в якому ви живете, вік, професію, знання мов. Потім більш докладно опишіть:

 • Personal Description. — Особисті якості.
 • How I Participate in CS. — Яким чином ви берете участь в CS.
 • Couchsurfing Experience. — Ваш досвід Каучсерфінг.
 • Interests. — Інтереси.
 • Philosophy. — Філософія, якій ви дотримуєтеся. Це може бути якась цитата або просто короткий опис вашої життєвої позиції.
 • Music, Movies, Books. — Напишіть назви груп, фільмів, книг, які справили на вас враження, можливо, ви знайдете однодумців.
 • Types of People I enjoy. — З якими людьми вам подобається спілкуватися.
 • Teach, Learn, Share. — Чому ви хочете навчитися, чому можете навчити Наприклад, якщо ви прекрасно готуєте борщ, так і напишіть: I can teach you to cook borsch.
 • One Amazing Thing I’ve Seen or Done. — Дивовижний випадок, який стався з вами, поділіться цим випадком.
 • Opinion on the Couchsurfing.org Project. — Що ви думаєте про проект?
 • Locations Traveled. — Де ви вже встигли побувати.

Після того як ви зареєструвалися, вам можуть приходити повідомлення від модераторів, запити від мандрівників або просто повідомлення з проханням розповісти про місто, в якому ви живете, і порекомендувати, куди сходити і що подивитися.

За допомогою Каучсерфінг можна поїхати в іншу країну і знайти людей, які вас прихистять абсолютно безкоштовно. Багатьом це дало можливість подорожувати зовсім по-іншому: дізнатися країну зсередини, витрачати гроші на екскурсії, а не на дорогі готелі, спілкуватися з корінними жителями, яких в CS називають locals, і, спілкуючись з ними, дізнаватися про те, що їх дійсно хвилює , а не ту картинку, яку зазвичай показують туристам.

Однак є мандрівники, які не хочуть залишатися у незнайомих людей і воліють готелі або хостели, але із задоволенням спілкуються з «місцевими» на CS зустрічах або вечірках. Вони можуть попросити вас показати їм пам’ятки або просто скласти компанію, випити по чашці кави або по келиху пива. Тут немає жорстких рамок, все вільно і доступно.

Як шукати «хостерів»?

Щоб відправити запит, потрібно вибрати вгорі вкладку Surf, ввести назву міста і час, коли ви збираєтеся приїхати. Далі потрібно розповісти, чому ви вирішили відвідати саме це місто. Можна вказати: «I want to go sightseeing», «I want to visit museums and art galleries», «I want to practise the language». Коли цей етап завершено, система запропонує вам вибрати хостера (host), тобто людини, яка може вас прихистити на ніч. Ви можете почитати їх портфоліо та відгуки інших мандрівників. Якщо вас все влаштує, то можна відправити запит «Send Couch Request to». Ця опція з’явиться над фотографією передбачуваного хостера. Якщо вам дадуть відповідь «Yes — welcome», то всі наступні деталі вашої поїздки ви можете обговорити в особистому листуванні.

Щоб дізнатися про заходи, які відбуваються в тому місті, куди ви збираєтеся, наприклад CS meetings, виберіть вкладку Events. Досить ввести назву міста, і ви побачите список заходів. Натисніть Join, щоб взяти участь у цьому заході.

Вкладка Discuss дозволить вибрати групу за територіальною ознакою або за інтересами. У групах можна спілкуватися, залишати коментарі, питати поради, висловлювати свою думку, знаходити людей за інтересами.

Вкладка Host переводить вас на сторінку з інформацією про ваші можливості приймати людей.

Step 1

Cначала дайте відповідь на питання «Can you host?» (Чи можете ви приймати у себе гостей?). Варіанти відповіді: «Not right now, but I can hang out» (Зараз немає, але можу показати місто); «Yes»; «Maybe»; «I’m travelling» (Зараз подорожую).

Step 2

«Describe both what your home is like and what you expect from your guests.» (Напишіть, як виглядає ваш будинок, і чого ви очікуєте від гостей). Можна детально написати про те, яке місце ви пропонуєте для ночівлі, чи є доступ до інтернету, ковдра та інше.

Couch Information:

 • Couch Available: Yes. — Можливість ночівлі: Так.
 • Preferred Gender: Any. — Бажаний стать: Любою.
 • No smoking allowed. — Курити не можна.
 • Has children: No. — Є діти: Ні.
 • Can host children: Yes. — З дітьми можна: Так.
 • Has pets: No. — Є домашні тварини: Ні.
 • Can host pets: No. — Можна з тваринами: Ні.
 • Max Surfers Per Night: 1. — Максимальна кількість осіб — 1.
 • Shared Sleeping Surface: No. — Спільне спальне місце: Ні.
 • Shared Room: Yes. — Одна кімната з господарем: Так.

Іноді хостери пишуть більш докладно, наприклад:

I live in the city center, 5 minute walking from the train & bus station. — Я живу в центрі міста, в п’яти хвилинах ходьби від вокзалу і автовокзалу.

I live alone and in my guest room there’s a very comfortable futon bed. — Я живу один, і в кімнаті для гостей є дуже зручний диван-футон.

I can provide you with sheets, blankets, towels and wifi connection. — Я можу надати простирадла, ковдри, рушники та wi-fi.

Step 3

Знайдіть мандрівників!

Як практикувати мову?

Англійська мова вам знадобиться для того, щоб скласти цікаве портфоліо, для спілкування на сайті і в групах, для особистого листування. І, звичайно ж, коли ви поїдете куди-небудь, вам потрібно буде спілкуватися з хостерами. Однак саме інтенсивне спілкування відбувається під час зустрічей каучсерферов. У великих містах вони проходять раз на тиждень, там можна зустріти абсолютно різних людей з різних країн. Зазвичай такі зустрічі проходять в режимі вільного переміщення (mingling): поговоривши з однією людиною якийсь час, ви переміщується і розмовляєте з кимось іншим, іноді формуються міні-групи. Таке інтенсивне спілкування англійською мовою протягом трьох-чотирьох годин, безсумнівно, допоможе вам підтримувати мову на потрібному рівні і розвиватися далі.

Отже, як почати використовувати каучсерфінг у своєму житті?

 1. Зареєструйтеся на сайті.
 2. Створіть своє портфоліо.
 3. Якщо можете надати нічліг, опишіть всі докладно, якщо ні — відзначте це в профілі.
 4. Слідкуйте за CS зустрічами у вашому місті, приймайте активну участь у заходах.
 5. Подорожуйте з Каучсерфінг.

Особисті враження від Couchsurfing

Я відкрила для себе Couchsurfing кілька років тому, коли друзі розповіли, як вони провели тиждень у Франції, зупиняючись біля каучсерферов і подорожуючи автостопом всередині країни.

Спочатку я просто зустрічалася з мандрівниками і показувала місто, коли у мене був вільний час, потім я стала приходити на CS зустрічі.

Що мені подобалося і подобається в цих зустрічах? Насамперед, їх спонтанність: ніколи не знаєш, скільки людина прийде, з яких країн, які теми будуть обговорюватися. Зазвичай спочатку всі знайомляться, просто спілкуючись на основні теми, а потім можуть почати утворюватися групи за інтересами, які розмовляють, наприклад, про сучасну історію Ірану.

Розповім докладніше про останню зустріч каучсерферов, яку я відвідала в Києві. Київська група збирається по середах в просторому кафе-барі, розташованому на станції метро «Дніпро». Знайти хлопців досить просто: потрібно всього лише запитати у персоналу, де збирається велика тусовка англоговорящих. Зустріч починалася о сьомій вечора, і на початку восьмого в барі було вже близько сорока чоловік. Спочатку я поговорила зі швейцарцем, який приїхав до Києва по роботі на два тижні і розповідав, ніж йому сподобався великий і сучасне місто. Потім — з угорцем, який навчався в Англії і прекрасно розмовляв англійською. З місцевим українцем, який навчався деякий час в Данії і розповів, що менталітет датчан докорінно відрізняється від нашого, вони більш закрита нація, і йому перший час було дуже складно звикнути. Потім я розмовляла з американцем з Каліфорнії, який, як і годиться, говорив з американським акцентом, незмінно ковтаючи закінчення слів. Він розповів, що працював в IT багато років, але потім йому так набридла нудна робота, що вирішив звільнитися і відправитися подорожувати. Він побував у західній Європі, чомусь надовго «завис» у Києві і поки ще не знає, куди вирушити далі.

Звичайно, я розповідала і про себе — звідки родом, що роблю в Києві. Дуже часто на таких зустрічах мене запитують, чому я так добре розмовляю англійською, і доводиться «розкривати» свою викладацьку минуле і сьогодення.

Коли ти з кимось говориш, то настільки поглинений бесідою, що практично не помічаєш інших людей, які теж розмовляють, переміщаються, утворюють міні-групи. У процесі спілкування можна взяти щось випити з бару (жодного разу, на жодній зустрічі, ні в одній країні не бачила, щоб хтось напивався!) Або замовити поїсти, якщо зголодніли — і спілкуйтеся далі. Три години пролітають непомітно, і я їду додому з приємним відчуттям, яке залишається після цікавого спілкування. Рекомендую відвідувати такі зустрічі і викладачам, і студентам, особливо, якщо вас цікавить культура і звичаї інших країн, погляд на вашу країну і ваше місто з боку, бажання дізнатися людей, і просто поговорити англійською. Удачи з Каучсерфінг!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>