In Учням By Вікторія

Правила англійської мови

Слово «правило» ми зустрічаємо повсюдно. І вже з самого дитинства знаємо, що саме воно означає. Зазвичай, ця постанова або розпорядження, яке встановлює порядок чого-небудь. І правила належить виконувати, хоча ми і любимо їх часто порушувати. Чи підходить це визначення слову «правило», якщо ми говоримо про мову? Що саме в мові ми маємо на увазі під цим поняттям?


Правилами в мові ми називаємо будь-які певні положення, закономірності, на яких вибудувана вся мовна система, і завдяки яким здійснюється грамотне використання мовних явищ у цілому. Правила англійської мови виникали і удосконалювалися впродовж багатьох століть. І саме історичний розвиток мови сприяло появі тих приписів і законів, які ми маємо в наші дні. Також не варто забувати, що англійська мова — жива мова, якою розмовляють мільйони в усьому світі. А як будь-який живий мову він зазнає змін, втрачаючи що-небудь не актуальне і збагачуючись певними новими принципами і постулатами.

Якими бувають правила англійської мови?

Якщо виразити все вищесказане в одному реченні, то виходить, що приступаючи до вивчення мови, ми, насамперед, вчимо правила, згідно з якими він функціонує. Правила англійської мови охоплюють практично всі сфери мови, від фонетичної до лексичної, а в першу чергу і граматичної. Наприклад, запам’ятовуючи якесь слово, ви обов’язково зіткнетеся з правилом його вживання в мові, коли його можна використовувати в якомусь словосполученні (реченні, з інфінітивом або герундием, в теперішньому часі або минулому — потрібне підкреслити), а коли цього робити не варто. Вивчили слова, намагаємося створити пропозиції. А їх структура теж підкоряється правилам, включаючи строгий порядок слів. Та що говорити, вся граматика англійської мови — це просто хрестоматія правил, які ми запам’ятовуємо протягом всього процесу навчання.

Питання лише в тому, що правила самі по собі — річ абсолютно нецікава, а часом і незрозуміла. Це особливо стосується граматики. Ось тому вона і не здобула добрих відгуків серед учнів. Але навіть і нудні правила можна представити у вигляді цікавого матеріалу. Йдемо далі. Щоб прочитати наше щойно створене пропозицію, необхідно правильно вимовляти звуки. Знову правила англійської мови, цього разу правила читання. З одним реченням впоралися. Припустимо, воно просте, не насичене великою кількістю членів речення. А якщо навпаки? Які ж розділові знаки в ньому розставити? У справу вступають пунктуаційні правила англійської мови, які підкажуть, коли потрібна кома, а коли двокрапка.

Багато хто мислить в глобальному сенсі, намагаючись визначити правила вивчення мови. Вони розписують по пунктах, як і що робити. Хоча я б не назвала ці записи правилами. Це, найчастіше, рекомендації та поради щодо самого процесу вивчення, варіанти «як зробити його більш швидким і ефективним».

Виходить, що куди не глянь, всюди правила англійської мови, від яких не сховатися. Але не це найстрашніше. Правило — це річ хороша, це аксіома, яка не підлягає доведенню і обговоренню. Це закон, чому в цьому випадку буде так, а не отак. Насправді це прекрасно. Вивчив набір правил, і використовуй мову згідно з цими законами. Але якби було все так просто. Я не втомлюся повторювати, що англійська мова — це великий мову винятків. Яке б правило ви не взяли, обов’язково знайдеться якийсь момент або нюанс, який не буде йому відповідати, а, значить, автоматично стане винятком. Саме до цього потрібно і звикнути, вивчаючи мову. Правила англійської мови — це не та твердиня, на яку можна спертися і бути впевненим, що вона вам скорилася. Якщо навіть ви знаєте абсолютно все правила англійської мови, пам’ятайте, що це аж ніяк не означає, що ви знаєте мову і вмієте ним правильно користуватися.

Тому, приступаючи до вивчення мови, обов’язково відзначайте для себе всі випадки, які не відповідають тому чи іншому правилу, і ні в якому разі не турбуйтеся, що доводиться запам’ятовувати так багато інформації. Коли-небудь вона послужить вам добру службу, навіть не сумнівайтеся!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>