In Учням By Вікторія

Починаємо вивчати англійську мову з нуля

Англійська мова — це мова не тільки майбутнього, але й сьогодення. У тому, що вчити його варто, переконувати вже нікого не потрібно. А от як його вчити? Цим питанням задаються люди, які не знають цієї мови, але готові приступити до його вивчення. А, може, хтось ще сумнівається, чи варта шкурка вичинки? Повірте, варто. Всі ми починаємо вивчати англійську мову з нуля, адже він не є нашою рідною мовою. Помилковою є думка, що англійська потрібно вчити тільки з молодих років. Ніколи не пізно приступити до вивчення цієї мови. А такого терміна, як «нездатний вивчати мови», взагалі не існує. Навчити англійській мові з нуля можна будь-якої людини практично в будь-якому віці. Тут працює правило: «Якщо дуже захотіти …». Різниця лише в тому, що у деяких процес навчання протікає повільніше, а у деяких швидше. Тому, не придумуйте тисячі причин для того, щоб не вчити мову, а просто зробіть перший крок.

Англійська мова з нуля

По-перше, запасіться терпінням. Вивчення будь-якої мови спочатку провокує неприйняття (через нерозуміння чого-небудь), потім прагнення розібратися, бажання пізнати більше і, нарешті, почуття гордості і значущості по відношенню до власної персони, коли мова все-таки вам скоряється. А ось терпіння якраз знадобиться, щоб всі ці фази витримати і не зійти з дистанції.

Звичайно, дуже ефективно вивчати англійську мову з нуля з викладачем. Це можуть бути заняття на курсах в групі або індивідуальні уроки англійської мови по Скайпу. Головне, вибрати дійсно гарного як людини, так і кваліфікованого педагога. Як би банально це не звучало, але починати вивчати англійську мову з нуля слід з алфавіту і правил читання. Зауважте, ми зараз не говоримо про таку віковій групі як «діти», або «малюки». Їх навчання англійській мові має свої специфічні особливості (правда, до певного віку). Візьмемо, звичайного громадянина середніх років (похилого віку, підлітка і т.д.), якого потрібно навчити англійської мови з нуля. Деякі можуть заперечити, що алфавіт зовсім не потрібен. Що достатньо лише дивитися іноземні фільми з субтитрами або слухати іноземну мову, і англійська мова він вивчить на «раз-два». Нічого подібного. Звичайно, той чоловік запам’ятає якусь кількість фраз і виразів з мови, але вжити він їх не зможе, ні в усній формі (вимова правильне потрібно відпрацьовувати), ні в письмовій (букв не знаємо, писати-то як? А читати?) . Ось де потрібна допомога досвідченого педагога. Він допоможе не тільки у вивченні азів мови, а й навчить вас основам, так би мовити, підготує «благодатний грунт» для вашого майбутнього самостійного самовдосконалення.

Але, якщо все-таки викладач не входить у ваші плани, постарайтеся вивчати алфавіт, а в подальшому і всю лексику англійської мови тільки за матеріалами, в яких відпрацьовується вимова. І довіряйте лише перевіреним програмам і ресурсів інтернету. Ще варіант — познайомитися з носієм англійської мови і відпрацьовувати свою промову на ньому. Але є один нюанс: робити це варто лише тоді, коли ви засвоїли хоча б ази граматики і поповнили свій словниковий запас. А зробити це можна за допомогою численних навчальних посібників, що містять як теорію, так і вправи з граматики. Ось ще один базовий принцип у вивченні англійської мови з нуля — якомога більше вправ, що відпрацьовують нову інформацію. Приказку «Повторення — мати навчання» ніхто не відміняв. Виконання достатньої кількості граматичних вправ допоможе вам закріпити всі нові правила і особливості мови. До речі, краще все це прописувати своєю рукою в зошити по-старому, а не вставляти потрібні слова і конструкції в вправи з пропусками. На перших порах це не принесе ніякої користі.

І, нарешті, сприйняття англійської мови на слух. Для цієї мети підійдуть фільми, радіо- і телепередачі, аудіокниги, аудіокурси, слухаючи які, ви повинні намагатися зрозуміти, про що говорять, і, по можливості, переказати суть почутого. Все-таки, аудіювання хоч річ і не зовсім приємна, але вельми корисна. Звичайно, коли ми починаємо вивчати англійську мову з нуля, ми не приступаємо відразу до аудіювання. Але з часом, коли база знань закладена, можна сміливо користуватися цими навчальними засобами. Не бійтеся трохи ускладнювати собі завдання. Послухайте або подивіться що-небудь не один раз, а декілька, а якщо є скрипт до запису, візьміть і його. Слухайте і одночасно дивіться на текст, потім, коли все більш зрозуміло, слухайте без нього.

  • Починати вивчати англійську самостійно дуже важко, тому ми підготували статтю «З чого почати вчити англійську мову самостійно: повне керівництво». Тут ми поділилися нашими кращими порадами для новачків і продовжують вивчати мову.

Головне при вивченні англійської мови з нуля (та й на всіх інших стадіях теж) — це величезне бажання і працьовитість. Знання англійської мови ніколи не нашкодять, але у вас буде перевагою перед тими, хто його не знає!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>