In Граматика By Вікторія

Порядкові числівники в англійській мові

Цифри, числа, а також всілякі слова позначають кількість, дати, час є незамінною частиною нашого життя. У кожного народу і в кожній мові є своя система числення, яка виражена відповідним чином. Англійська мова не є винятком. А, значить, людині, що вивчає англійську, дуже важливо знати якомога більше про уживаних у ньому числівників (numerals). Перш за все, числівник — це частина мови, що позначає кількість і порядок предметів при рахунку. Результат з визначення ми отримуємо два види числівників — кількісні (cardinal numbers) і порядкові (ordinal numbers). У цій статті мова піде про порядкових числівників в англійській мові.

Порядкові числівники — це які?

Порядкові числівники в англійській мові визначають порядкове місце предмета при рахунку. Такі числівники відповідають на питання which? (який, який). Головне правило для утворення цього виду числівників: до кількісного числівника додаємо суфікс — th. Наприклад: sixsixth (шестеро — шостий), tententh (десять — десятий). Однак і тут є свої уточнення і виключення.

 • Винятком є ​​наступні числівники:
  • Onefirst (один — перший)
  • Twosecond (дві — другий)
  • Threethird (трьох — третій)
 • При утворенні таких порядкових числівників в англійській мові, як п’ятий і дванадцятий (fifth and twelfth), ми замінюємо v на f, а букву е опускаємо.
 • У числительном восьмий (eighth) випадає t, а в числительном дев’ятий (ninth) опускається e.
 • Ну, а в таких порядкових числівників, як двадцятий (twentieth), тридцятих (thirtieth), сороковий (fortieth) і т.д. кінцеву y міняємо на ie.

Складні порядкові числівники в англійській мові відрізняються тим, що форма порядкового числівника дістається тільки останнім словом: fiftythird, three hundred and seventh, six hundredth, nine thousandth, one millionth.

Вживання порядкових числівників в англійській мові

Усі іменники, які вживаються з порядковими числівниками, мають певний артикль the: the fourth episode, the ninth floor, the eleventh century.

Якщо перед порядковим числівником в англійській мові розташований невизначений артикль a / an, то у цього числівника є ще одне додаткове значення — «ще один»: I would like a second book.

Ось основна інформація про порядкових числівників англійської мови. Дана тема тісно пов’язана з іншими, описаними в статтях, на які необхідно звернути увагу:

 • «Числівники в англійській мові»
 • «Кількісні числівники в англійській мові»
 • «Дати та порядкові числівники в англійській мові»
 • «Дробові числівники в англійській мові»

Після ознайомлення з ними рекомендуємо пройти наступний тест: «Тест на вживання числівників в англійській мові».

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>