Як показує практика, вивчення цієї теми слід приділити достатньо часу і переконатися, що учень добре засвоїв матеріал, оскільки побудова речень в англійській мові є основою розмовної і письмової мови людини. А проблема в тому, що порядок слів у реченнях (sentences) російської та англійської мов різний. У російській його можна назвати «вільним», тобто ми можемо будь-який член пропозиції поставити на будь-яке місце в реченні. Наприклад:
- Вчора я прийшов додому пізно.
- Я вчора прийшов додому пізно.
- Прийшов я пізно додому вчора.
- Додому я пізно прийшов вчора.
Сенс пропозиції від перестановки членів речення не змінюється. А ось від того, який член речення ми ставимо на перше місце, залежить смисловий акцент всього пропозиції. Тобто ми ставимо на перше місце те, що хочемо підкреслити (саме вчора, а не сьогодні; я, а не ти; прийшов, а не приїхав; додому, а не в гості).
Англійська мова таких вольностей не дозволяє. Порядок членів речення в англійській мові фіксований, тобто строгий. І правила розміщення членів речення в англійській мові слід вивчити.
Стверджуючі пропозиції (Affirmative sentences)
Схема пропозиції виглядає так:
Adverbial modifier — Attribute — Subject — Predicate — Object — Adverbial modifier
Для початку розберемося в поняттях:
- Adverbial modifier — обставина, виражене прислівником (adverb)
- Attribute — визначення, виражене ім’ям прикметником (adjective)
- Predicate — присудок, виражений дієсловом (verb)
- Subect — підмет, виражений іменником (noun)
- Object — доповнення, виражене іменником
Перше, що слід запам’ятати як «двічі два» — в англійському реченні завжди є підлягає і присудок. ЗАВЖДИ! Як би пропозиція не звучало по-російськи, англійське речення без підмета і присудка не існує. У російській мові можна вжити такі пропозиції: «Ніч. Темніє. »В англійській мові це обов’язково прозвучить, як« It’s night now. It’s getting dark. »Перед підметом може стояти визначення до нього. Побудова речень в англійській мові дозволяє ставити обставина або на початку пропозиції, або наприкінці. Також, згідно з правилом, за присудком слід додаток, якщо воно в реченні присутня. Їх роз’єднувати не варто. Припустимо, у нас є пропозиція: Моя подруга завтра принесе мені нову книгу. В англійській мові найважливіше — головні члени речення. Це «моя подруга принесе». Додатки мені і книгу йдуть відразу за присудком. І саме в цьому порядку, так як в англійському реченні за наявності трьох доповнень — непрямого, прямого і прийменникового — першим йде непряме (кому?), Потім слідує пряме (що?) І останнім виступає предложное (для чого? Як?). Визначення моя передуватиме підлягає, так само як визначення нову стоятиме перед доповненням книгу. Ну, а обставина завтра можна помістити або в початок, або в кінець пропозиції. Таким чином, ми отримуємо: Tomorrow my friend will bring me a new book.
Питальні речення (Interrogative sentences)
Чим же відрізняється побудова в англійській мові пропозиції, яка містить питання? Головні члени речення, доповнення, обставина і визначення залишаються на своїх місцях. На початку пропозиції можуть з’явитися питальні слова (interrogative words) і допоміжні дієслова (auxiliary verbs).
Did you learn a lot of words at school today? — Ти вивчив багато слів в школі сьогодні?
How many people are you going to meet tomorrow? — Скільки людей ти збираєшся завтра зустріти?
Запам’ятавши ці принципи побудови речень в англійській мові, ви завжди будете грамотно висловлювати свої думки.
655