In Граматика By Вікторія

Особисті займенники англійської мови

Ця стаття буде дуже корисна тим, хто тільки починає вивчати англійську мову. Ймовірно, на першому етапі вам запропонують познайомитися з алфавітом цієї мови. Потім послідують прості слова для запам’ятовування і ази граматики. Особисті займенники можна віднести саме до цього граматичному розділу, оскільки, що не познайомившись з ними, неможливо вивчати більш складні граматичні питання, та й у цілому вони представляють собою цеглинка, на якому збудований будинок англійської мови. Але перед тим як приступати до вивчення особових займенників англійської мови, необхідно згадати визначення такої частини мови, як займенник, адже крім особистих існує ще кілька груп займенників. Займенник — це частина мови, яка позначає предмет або ознаку предмета, але не називає його. Також не варто забувати, що займенники можуть змінюватися за відмінками.

Скільки особових займенників англійської мови?

Всі особисті займенники англійської мови можна розділити за такими ознаками: займенники однини і множини; займенника першої, другої чи третьої особи.

До групи однини відносяться:

  1. 1-e особа: I — (я) (завжди з великої літери!)
  2. 2-е особа: you — (ти)
  3. Третій особа: he, she, it — (він, вона, воно)

Множині ж належать:

  1. 1-е особа: we — (ми)
  2. 2-е особа: you — (ви)
  3. Третій особа: they — (вони)

Як ви помітили, форми для займенників «ти» і «ви» збігаються. Щоб зрозуміти, про який саме особистих займенників англійської мови йде мова, необхідний контекст, в якому воно вживається. Займенники he і she вживаються для позначення морськими особами, а для неживих використовуйте форму it. Крім того, за допомогою it позначають тварин і абстрактні поняття. У особового займенника англійської мови it є ще одна функція — воно може мати значення «це». Наприклад:

Is this a book on the table? No, it is not. It is my manual. — Що на столі, книга? Ні, це мій підручник

І, нарешті, це ж займенник часто виступає в ролі формального підмета в безособових реченнях про час, відстані, погодних умовах (It is midnight right now. It is seventy kilometres from this city to another. It is raining outside). До речі, особисте займенник англійської мови they (вони) може позначати як одухотворені особи, так і неживі предмети. Займенники третьої особи можуть заміняти іменники, і це важливо, тому що в англійській мові ця особливість впливає на вибір необхідної форми дієслова. Більш докладно про цю тему ви можете прочитати в статті під назвою «Теперішній час в англійській мові».

Дана тема тісно пов’язана з іншими, описаними в статтях, на які необхідно звернути увагу:

  • «Присвійні займенники в англійській мові»
  • «Зворотні займенники в англійській мові»

Після ознайомлення з ними рекомендуємо пройти наступний тест: «Тест # 1 на вживання займенників в англійській мові».

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>