In Граматика By Вікторія

Освіта Present Continuous в англійській мові: граматика простими словами

У статті про теперішній час в англійській мові був представлений огляд всіх часових категорій, які допомагають висловити зазначений час. Основними часами, службовцями цієї мети, є Present Simple і Present Continuous. Про час Present Simple ви можете прочитати однойменну статтю в блозі. А ось про другий ми зараз і поговоримо. Розходження цих двох часів істотне, але в той же час дуже явне, а, отже, зрозуміле. Ніяких труднощів при вивченні часу Present Continuous виникнути не повинно. Тому після прочитання цієї статті ви зможете впевнено використовувати як Present Simple, так і Present Continuous. А, якщо питання все-таки виникнуть, звертайтеся.

Освіта Present Continuous: правила і приклади

Якщо в двох словах пояснити відміну часів Present Simple і Present Continuous, то вийде наступна основна думка: перше позначає дію, постійне, багаторазово повторювана, звичайне, а от другий час демонструє нам, що дія або відбувається зараз в даний момент часу, або почалося і ще не закінчилося в сьогоденні. Ось яким чином це виглядає:

Jim plays football every Saturday. — Джим грає у футбол по суботах. (це його звичка, дія відбувається регулярно)

Jim is now playing football so he is not able to talk to you at the moment. — Джим зараз грає у футбол, тому не може зараз з вами поговорити. (саме в даний момент Джим зайнятий футболом, який ще не закінчився)

Як ми бачимо, у першому реченні вживається Present Simple, а в другому — необхідна нам час Present Continuous. Візьмемо конструкцію is playing і визначимо, як утворюється ця тимчасова форма. По-перше, щоб представити дієслово у формі часу Present Continuous, вам необхідно згадати відповідну форму допоміжного дієслова to be, яка залежить від підмета, і додати до основного дієслова закінчення — ing. По-друге, якщо основний дієслово закінчується на — ie, при додаванні — ing, необхідно ці дві букви замінити на y. По-третє, кінцева приголосна в закритому складі подвоюється. Тепер зобразимо схематично освіту Present Continuous:

 • Am (для підмета I) + основний дієслово з ing = I am playing
 • Is (для підмета He, She, It) + основний дієслово з ing = He is playing
 • Are (для підмета You, We, they) + основний дієслово з ing = We are playing

To lie (брехати) — lying To die (вмирати) — dying

To sit (сидіти) — sitting To put (класти) — putting

Негативні пропозиції в часі Present Continuous утворити легко: додаємо до форми дієслова to be частинку not. Тут вам треба запам’ятати короткі форми: am not = is not; is not = is not; are not = are not. Необхідна питальна форма Present Continuous? Винесіть на початок пропозиції дієслово to be в потрібній формі.

She is not working at the moment. — Вона зараз не працює.

Why are you staring at me? — Чого ти втупився на мене?

Present Continuous: вживання з прикладами пропозицій

Давайте подивимося, коли вживається Present Continuous:

 1. Дія відбувається в момент мовлення. У цьому випадку ви можете зустріти своєрідні маркери — now, at the moment — які допоможуть вам не замислюючись зрозуміти, який час вам необхідно.

  I can not understad what you are talking about now. — Я не можу зрозуміти, про що ти зараз говориш.

 2. Дія почалася, але ще не закінчилося.

  I am reading a novel by Fedor Dostoevsky. — Я читаю роман Федора Достоєвського. (мається на увазі, що я почав його читати, але ще не закінчив)

 3. Дія охоплює будь-якої часовий відрізок в сьогоденні.

  She is studying at the institute. — Вона вчиться в інституті.

 4. У пропозиції відображена змінюється ситуація.

  Is your Russian getting better now? — Як твій російська — краще?

 5. Ми хочемо висловити негативну характеристику кого-небудь або чого-небудь.

  She is constantly swearing with her ​​mother. — Вона постійно лається з матір’ю.

  We are always losing our luggage. — Ми завжди втрачаємо свій багаж.

 6. Ми хочемо висловити найближче майбутнє. На допомогу приходять дієслова руху: move, come, go, leave, return, start.

  Kate is leaving tomorrow. — Кейт їде завтра.

  They are moving to the other city. — Вони переїжджають в інше місто.

 7. Дія, що відбувається в процесі, протікає одночасно з іншою дією, яке виражене часом Present Simple. Наш час Present Continuous буде розташовано в підрядному реченні часу або умови після спілок when, if, unless, in case, as long as, while.

  Try not to chaw when you are eating. — Намагайся не чавкати, коли їси.

Хотілося б згадати про деякі дієсловах, які не вживаються в часі Present Continuous. Їм необхідно лише Present Simple. Ось їх перечень: like , prefer , hate , wish , seem , appear , want , need , must , remember , forget , desire , notice , possess , believe , recognize , contain , consist . Раніше в цей список включали і дієслова see, understand, feel, hear, love, але в даний час в деяких ситуаціях все-таки допустимо вживання цих дієслів у формі часу Present Continuous.

В цілому це повна інформація, що стосується освіти та споживання Present Continuous. Скажімо так, це основні знання по цій темі, які ви зможете доповнювати матеріалами, зустрічаються у вашому процесі вивчення мови. Користуйтеся на здоров’я!

Дана тема тісно пов’язана з іншими, описаними в статтях, на які необхідно звернути увагу:

 • «Теперішній час в англійській мові»
 • «Час Present Simple»
 • «Час Present Perfect (Справжнє доконаний час)»
 • «Час Present Perfect Continuous»

Після ознайомлення з ними рекомендуємо пройти наступний тест: «Тест на часи групи Present».

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>