In Матеріали By Вікторія

Опис міста англійською мовою

Практично кожен з нас любить подорожувати. Нам подобатися відвідувати нові країни і міста, ми намагаємося побачити якомога більше пам’яток, нас приваблюють пам’ятники архітектури. Однак, перебуваючи в незнайомому місті, дуже легко загубитися. Добре, якщо з вами буде карта відвідуваного вами міста, але часом зорієнтуватися про місце вашого знаходження і про маршрут подальшого прямування можна, лише запитавши жителів цього міста. Ось у цій ситуації і потрібно знати опис міста англійською мовою, а якщо бути точніше, назва тих чи інших закладів і будов, транспорту і приводи для орієнтування на місцевості. Можлива й інша ситуація. Ви приймаєте у себе в гостях іноземця (або працюєте екскурсоводом) і вам потрібно показати людині місто, розповівши про значущих місцях. Без опису міста англійською мовою ніяк не обійтися!

Що потрібно вивчити для опису міста англійською мовою?

Взагалі, слово місто може звучати як town і city, але останнє більш поширене. Насамперед, слід запам’ятати назви транспорту та територіальних одиниць. Як правило, в кожному місті є вулиці (streets), площі (squares), парки (parks) і сквери (public gardens). Не виключенням є поле (field), річка (river) або канал (canal). Кожен місто поділене на райони (districts), і у кожного міста є передмістя (suburbs). В описі міста англійською мовою ви неодмінно зіткнетеся з маршрутами і видами громадського транспорту (public transport). Варто знати літак (plane) і аеропорт (airport), поїзд (train) і залізничну станцію (railway station), трамвай (tram), тролейбус (trolley bus) і автобус (bus), метро (tube / subway) і пароплав (steamer ).

Перебуваючи в іншому місті, ви, ймовірно, захочете відвідати театр (theatre), музей (museum), кінотеатр (cinema) або галерею (art gallery). Насолодитися творчістю можна в концертному залі (concert hall) або в опері (opera house). Навчаються діти та студенти в школі (school), коледжі (college), університеті (university) і інституті (institute), а ось займаються в бібліотеці (library). Назви всіх цих установ допоможуть вам знайти будь-яку пам’ятку або вибране вами місце для відвідування, так як ви зможете скласти необхідний маршрут. До речі, будь-яка церква (church), собор (cathedral) і замок (castle) сама по собі може бути знаменитістю міста. Підкріпитися можна в кафе (café) або ресторані (restaurant). Любителів здійснювати покупки привернуть величезні торгові центри (shopping malls). Звичайні ж магазини і супермаркети іменуються відповідно shops і supermarkets (department stores). А також кожному туристу слід знати, як по-англійськи називають банк (bank), аптеку (chemist), лікарню (hospital), поліцейська дільниця (police station), відділення поштового зв’язку (post office). Опис міста на англійській мові може торкнутися і ці установи.

А тепер уявімо, що нам потрібно розповісти, як дістатися, наприклад, до якого-небудь музею. Ми, безумовно, будемо використовувати в мові назви об’єктів англійською мовою, а також прийменники місця розташування, які допоможуть скласти грамотний маршрут. Тому обов’язково приділіть час для їх запам’ятовування. Ось головні: на (куті) — on (the corner); поруч, біля — near, next to; направо — on the right; наліво — on the left; перед — in front of; між — between; через — across; у — at; уздовж — along; по — through; над — above; нижче — below; в — in, into; з — out of; навпроти — opposite; на — on; за — behind.

Таким чином, утримуючи в голові інформацію для опису міста англійською мовою, ви зможете правильно зорієнтуватися на місцевості або в доступній формі пояснити людині, як йому дістатися по потрібному маршруту!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>