In Науки By Вікторія

Омоніми в англійській мові

Чи траплялося вам, навіть давно вивчаючи англійську мову, стикатися з проблемою повного або часткового нерозуміння усного мовлення? От ви слухаєте-слухаєте, а ніяк не зрозумієте, про що ж ідеться. Або, наприклад, ви відчуваєте труднощі при написанні диктантів або будь-який інший роботи, яка вимагає письмового відтворення почутої мови? Ви задавалися питанням, в чому ж справа? Начебто і лексичний запас хороший, граматику знаєте, а щось не клеїться. Пропоную вам ще один нюанс, який і може бути джерелом цієї проблеми. І назву цьому явищу — омоніми в англійській мові (homonyms), а саме омофона (homophones) і омографи (homographs). Що це таке і з чим його їдять, ми зараз і розберемося.

Які слова називають омонімами в англійській мові?

Саме слово «омонім» походить від грецьких слів homos, тобто «однаковий», і onyma — ім’я. Іншими словами, омоніми в англійській мові — це слова, які є однаковими за написанням або звучанням, але різними за змістом (значенням). Ось і виходить, що часом ми чуємо якесь слово, а визначити його значення не можемо, так як за звучанням йому може відповідати кілька слів. Крім цього омонімія представляє ще одну трудність — почувши слово, ви можете не визначити, про що йде мова, а, отже, вам буде проблематичніше шукати це слово в словнику.

Боротися з омонімами в англійській мові можна і потрібно. У якості «способів боротьби» я б запропонувала збільшення словникового запасу, запам’ятовування парами або групами найбільш поширених омонімів в англійській мові, практика писемного мовлення з омонімами. У роботі над системою омонімів в англійській мові можна скористатися цікавою книгою під назвою «How much can a bare bear bear?» By Brian P. CLeary, що включає веселі віршики і комічні ілюстрації, що оповідають про омонимах і омофон. А що являють собою омофона?

Омофони і омографи в англійській мові

Омографи — це слова, що пишуться однаково, незалежно від того, як вимовляються. Приклад: lead. Омофони ж являють собою слова, які вимовляються ідентично, незалежно від того, як відтворюються на листі. Приклад: rose (квітка) і rose (минулий час дієслова to rise). Якщо вам цікава сама тема омофонів або омографів в англійській мові, познайомтеся з однойменними довідниками із серії Collins Cobuild English Guides.

Щоб тема омонімів в англійській мові виглядала більш зрозумілою, представляю кілька прикладів, які допоможуть вам швидше освоїти це явище в англійській мові:

 • can (консервна банка) — can (модальне дієслово)
 • wreak (відплата) — reek (сморід, поганий запах)
 • soul (душа) — sole (єдиний)
 • route (маршрут) — root (корінь)
 • cent (цент) — sent (минулий час дієслова to send)scent (аромат)
 • cell (клітка) — sell (продавати)
 • flat (квартира) — flat (плоский)
 • lie (брехати) — lye (луг)
 • lead (свинець) — lead (вести)
 • pray (молитися) — prey (жертва)
 • need (потребувати) — knead (місити тісто)
 • isle (острів) — aisle (прохід між рядами)
 • foul (брудний, огидний) — fowl (домашня птиця)
 • die (вмирати) — dye (фарба, фарбувати)

Прикладів може бути ще багато, але думаю, сам сенс омонімів в англійській мові ви зрозуміли. Ось чому необхідно мати такий великий словниковий запас, щоб без проблем визначити почуте слово, звіряючи його з контекстом. У міру вивчення мови ви будете стикатися з омографи або омофона, звертайте на них особливу увагу і намагайтеся запам’ятати, адже надалі вони допоможуть точніше розпізнавати усну та письмову мову.

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>