In Матеріали By Вікторія

Одяг англійською мовою

Кожна розсудлива людина прагнути бути оригінальним. Адже саме унікальність виділяє нас з безликої юрби й наповнює наше життя яскравими фарбами. Одним з найголовніших способів самовираження є одяг. Адже як говоритися в прислів’ї: «Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму». Дійсно, наше перше враження про людину складається саме при погляді на його вигляд. Ми оцінюємо стиль, який він вважає за краще, безпосередньо присутні на ньому предмети одягу та їх якість. Більше того, вибір одягу часто є ключовим моментом, наприклад, на всіляких заходах. Тому кожна людина, що почав вчити англійську мову, просто зобов’язаний добре орієнтуватися в лексиці, пов’язаній з одягом англійською мовою, а саме: предметах гардероба, видах тканин, аксесуарах і будь-яких інших словах, супроводжуючих дану тематику. Одяг англійською мовою — це досить велика глава в курсі англійської мови, але не знати її «категорично заборонено».

Предмети одягу англійською мовою

Позначати всілякі предмети одягу на англійській мові не має сенсу, так як це тонкощі, які можуть знадобитися людині, що вивчає безпосередньо цю область. А ось про основні речі, які ми носимо, поговоримо. Уявімо, що ми одягаємо манекен. Спочатку нам необхідно нижню білизну, іменоване underwear. Одягаючи манекен-жінку, вибираємо трусики (pants) і бюстгальтер (bra). Для чоловіка-манекена підійдуть труси (underpants / boxer) і майка (undershirt). Не варто забувати про шкарпетки (socks) і колготках (tights). Жінки носять блузки (blouses), спідниці (skirts) і сукні (dresses / gowns). А чоловіки віддають перевагу сорочки (shirts), брюки (trousers) і светри (sweaters). Костюми (suits) і піджаки (undercoats), а також джинси (jeans) підходять усім. З верхнього одягу можна вибрати пальто (coat), куртку (jacket), шубу (fur coat). Влітку ми купуємо шорти (shorts), футболки (T-shirts), купальники (bikinis / swimming costumes), кепки (caps) і капелюхи (hats). Будинки жінки одягають халат (dressing-gown) і тапочки (slippers). Сорочки можуть бути з довгими і короткими рукавами (long — / short-sleeved), а виріз кофти може бути v-подібний (V-neck) або круглий (round-neck). Тема «Одяг англійською мовою» передбачає знання аксесуарів та взуття. Основним взуттям, яку ми носимо, є туфлі (shoes), кросівки (trainers / sneakers), черевики (boots), чоботи (high shoes), босоніжки (sandals). До аксесуарів ми відносимо такі предмети: ремінь (belt), краватка (tie), шарф (scarf) та інші.

Кожен предмет нашого гардероба (включаючи взуття) створений з якої-небудь тканини, наприклад, шовку (silk), бавовняного матеріалу (cotton), вовни (wool), шкіри (leather), оксамиту (velvet), вельвету (corduroy), джинсової тканини (denim) та замші (suede). Більше того, тканина може бути в смужку (striped), клітку (checked), з квітковими візерунками (flowery), в цятку (polka-dotted). Тканина однотонна без якого-небудь малюнка позначена як plain. Одяг англійською мовою можна описати такими словами, як елегантна (elegant), модний (smart), поношена і неохайна (scruffy), вишукана (chic), іміджева (trendy). Коли ми описуємо людини в одязі англійською мовою, ми оцінюємо його, як добре чи без смаку одягненого (well — / badly-dressed), що стежить за модою (fashionalble) чи ні (old -fashioned). Приміряючи одяг у магазині, ми визначаємо, чи сидить вона вільно (loose) або є затісною (tight), а, може вона, щільно облягає певні частини тіла (close-fitting). Цілком чудово, якщо той предмет одягу, який ми вибрали, підходить нам (to suit / fit / match).

Як ми носимо одяг англійською мовою?

Перш за все, ми одягаємо одяг і знімаємо її, тобто одягаємося (to dress / to get dressed) і роздягаємось (to undress / to get undressed). Для взуття будуть абсолютно інші дієслова, а саме: надіти взуття — put on, зняти взуття — take off. У магазині ми приміряємо (try on) той чи інший предмет одягу, щоб потім надіти його (to dress up) на який-небудь захід. Часом нам доводиться переодягатися (change clothes). Коли ми запитуємо, що на будь-кому одягнуто, або що людина вважає за краще носити з одягу, ми вживаємо дієслово to wear — носити (про одяг).

В англійській мові є безліч ідіом зі словами, що позначають частини або предмети одягу. Більш детально ви можете ознайомитися з ними у відповідному розділі «Фразеологія» на нашому блозі.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>