In Граматика By Вікторія

Обчислювані і неісчісляемие іменники

Категорія исчисляемости і неісчісляемості в англійській мові є досить важливою при вивченні не тільки імен іменників і артиклів, а й займенників та дієслів, адже доводиться погоджувати підмет з присудком. Іншими словами, не одна граматична тема стосується цієї категорії, тому що багато моментів залежать саме від того, з яким іменником ми працюємо — з обчислюються (countable noun) або неісчісляемим (uncountable noun). Чим же вони відрізняються один від одного? Це можна зрозуміти, всього лише поглянувши на їх назву.

Обчислювані іменники

Обчислювані іменники («підлягають обчисленню») — це слова, що позначають назви конкретних предметів і абстрактних понять, які можна порахувати. А раз їх можна вважати, вони уживаються як в однині, так і в множині. Ось приклади числених іменників: table, picture, hour, holiday, offer, boy, decision, way-out і т. Д.

Вживаючи такі слова в однині, ви можете ставити перед ними невизначений артикль a / an: a table, a picture, an hour, an offer, a boy, a decision, a way-out. Більше того, обчислювана іменник в однині завжди повинно супроводжуватися якимось детермінатівом. Якщо немає невизначеного артикля, потрібен чи визначений артикль (the), або присвійний займенник (my, his, our і т. Д.), Вказівний займенник (that, this) .Нагадаємо, що детермінатив — це лінгвістичний показник при іменник, що виражає значення визначеності. Наприклад:

  • I saw a boy.
  • This picture is a masterpiece.
  • I approve of the decision you’ve made.
  • I broke my leg.

З обчислюваними іменниками у множині ми можемо використовувати невизначені займенники some (any, many, few, many):

Some friends of mine will come to this party. — Кілька моїх друзів прийдуть на вечірку. (Деякі мої друзі прийдуть на вечірку).

Неісчісляемие іменники

На противагу попереднім, несчісляемимі іменниками («що не підлягають обчисленню») є назви речовин, абстрактних понять, які порахувати можна. А, значить, і використовуються вони тільки в однині. Приклади: knowledge, silver, music, milk, water, happiness, furniture, advice і т. Д. Ці імена іменники не можна використовувати з невизначеними артиклями a / an, а ось зі згаданими вище іншими Детермінатіви (означеним артиклем, присвійним, вказівним займенником) їх поєднувати можна.

Вони також вживаються з деякими невизначеними займенниками: some, any, much, little. Наприклад:

  • These ear-rings are made ​​of silver.
  • I have some news for you.
  • I do not like the music you are listening to now.
  • Her beauty attracts me.

Однак є випадки, в яких допускається вживання неісчісляемим іменника з невизначеним артиклем a / an, а також з числівниками (one / two, etc.). Це можна робити при замовленні їжі в ресторані, кафе:

We’ll have four coffees, please. — Нам чотирьох кави.

До неісчісляемим імен іменником відносяться різні їстівні продукти (meat, flour, milk, salt, etc.), Рідини (petrol, coffee, etc.), Речовини і матеріали (gold, wood, glass, etc.), Абстрактні поняття (help, education, etc.) та багато інших слова (advice, weather, hair, etc.). Як же бути, якщо нам необхідно вжити таке слово в мові? Як передати якесь кількість? Для цієї мети служать певні слова: a piece of advice (рада), a bowl of fruit (миска з фруктами), a carton of milk (пакет молока), a bar of chocolate (плитка шоколаду), a glass of wine (стакан вина ), a can of Coke (банка кока-коли), a tube of paint (тюбик фарби), a kilo of meat (кілограм м’яса), a cup of tea (чашка чаю), a loaf of bread (буханець хліба), a rasher of bacon (тонкий скибочку бекону).

Якщо ми говоримо про речовинних іменників, то пам’ятаємо, що є імена іменники, які позначають не сама речовина, а предмет, з цієї речовини складається. Таке іменник буде вже обчислюються. Наприклад:

Their house is built of local stone. — Їх будинок побудований з місцевого каменю. (неісчісляемое іменник)

I have a stone in my shoe. — У мене в туфлі камінчик. (обчислювана іменник)

Ще в одному випадку речовинні іменники можуть ставати обчислюваними: коли вони передають різні сорти або види якої-небудь речовини.

There is a live coal in the fire-place. — У каміні лежить палаючий уголек.

You can read about four tips in choosing and using various body oils. — Ви можете прочитати чотири поради про те, як вибирати і використовувати різні масла для тіла.

У чому ж складність в розумінні принципу «исчисляемости-неісчісляемості»? А справа в тому, що деякі іменники в англійській мові є неісчісляемимі, а в російською чи іншими мовами навпаки обчислюваними. Серед них такі слова: baggage , bread , information , furniture , traffic , work , progress , accommodation , cash , clothing , cutlery , equipment , health , luck , money , photography , research , safety , sunshine , underwear , violence , etc .

Ports are open to internal passenger traffic. — Порти відкриті для міжнародного пасажирського сполучення.

A change of underwear must be done at least once a day. — Міняти білизну потрібно, принаймні, раз на день.

The hotel checked our baggage. — Готель прийняла на зберігання наш багаж.

А є імена іменники, які можна використовувати як у якості обчислюється, і в якості неісчісляемих. Але в цьому випадку ми спостерігатимемо різницю у значенні. Наприклад:

I ate three apples. — Я з’їла три яблука. (обчислювана)

Is there apple in this salad? — У цьому салаті є яблуко? (неісчісляемое)

Would you like a glass of lemonade? — Як щодо склянки лимонаду? (обчислювана)

This sculpture was made ​​of glass. — Ця скульптура зроблена зі скла. (неісчісляемое)

I’m pressed for time. — У мене зовсім немає часу.

How many times did you read this article? — Скільки разів ти прочитав цю статтю?

Обчислювані і неісчісляемие іменники — це не найважча тема в англійській мові. І якщо сприймати кожне іменник в англійській мові саме з точки зору цієї мови, а не вашого рідного, ви освоїте цю тему без особливих проблем.

А тепер перевірте свої знання, пройшовши наступний тест:

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>