In Новини сайту By Світлана

Ні хао або Китайський по Скайпу

У XVIII столітті всі освічені люди володіли досконало як мінімум двома іноземними мовами: німецькою та французькою. У XX столітті на зміну популярним європейським мовам прийшов англійська, який досі вважається мовою міжнародної комунікації. Але років 10 тому з’явився ще один гравець на світовій арені популярних мов — китайський. Несхожий на всі європейські мови, він став користуватися популярністю у багатьох прогресивних людей.

Тенденція поширення китайського особливо сильно торкнулася Росії. Кілька років тому люди вирішили, що їм необхідно почати вчити китайську мову. Причина тому не тільки і не стільки географічне положення, скільки приваблива перспектива співпрацювати з країною, в якій одна з найбільш швидко розвиваються економік світу. Криза 2008 року і так зване «Велике китайське диво» (стрімкий розвиток економіки Китаю) показали, з ким добре б мати торговельні відносини. Зараз кажуть: хто дивиться в майбутнє, той вчить китайський.

Наталя — наш викладач китайської

Наша школа теж слід сучасним віянням і хоче запропонувати вам новий напрямок у навчанні — китайський по Скайпу в нашій школі з викладачем Наталією.

Викладач Наталя вже більше восьми років займається навчанням англійською та китайською мовами. Може здатися, що вивчати китайську по Скайпу неможливо або дуже складно. Так, у цієї мови є особливості. Але немає нічого такого, що заважало б освоїти його. Ми покажемо вам приклад того, як проходить урок китайського по Скайпу.

  • Дізнатися більше про викладача і записатися на вступний урок →

Приклад уроку китайського по Скайпу

Інтерв’ю з Наталією

Під час уроку мене не покидала думка: що може змусити людину захотіти викладати китайську мову? Він же такий складний, такий далекий від нас, несхожий ні на що. Я не втрималася і вирішила поставити кілька запитань Наталії, щоб зрозуміти її мотивацію роботи саме з цією мовою.

Світлана: Наталя, моє перше питання може прозвучати досить прямолінійно, але так вже він дозрів в моїй голові: чому Ви вирішили вчити китайський?

Наталя: Іноземні мови — це моє життя. Починаючи зі шкільного віку, я цікавилася їх вивченням. Тому так вийшло, що коли в моєму житті з’явився китайський, у мене в арсеналі вже були англійська, французька та іспанська мови. Ваш питання викликало у мене посмішку, бо історія насправді кумедна. Одного разу я з друзями дивилася фільм за участю Джекі Чана. Моя подруга зронила фразу, що вивчення будь-якої іноземної мови — це просто дрібниця в порівнянні з вивченням китайської, його ж просто неможливо вивчити! Це був початок, виклик був кинутий в першу чергу самій собі. І тоді я просто не уявляла, що з перших же занять Китай, його культура, історія і, звичайно ж, сам китайську мову назавжди завоюють моє серце, відкриють новий світ і стануть постійними супутниками мого життя.

Світлана: З якими труднощами Ви зіткнулися на перших порах вивчення китайської? Чи можна вивчення китайської порівняти з англійською або іншою мовою? Скільки часу буде потрібно для оволодіння китайським на рівні виживання?

Наталя: Китайська мова, на моє глибоке переконання і особистого досвіду, не набагато складніше всіх інших мов світу. Вивчити його цілком реально, потрібно просто більше зусиль. Деяку трудність на самому початку представляє вимова, а саме — тони. Також труднощі можуть виникнути в ієрогліфічної писемності. Але якщо ви докладете зусиль, то можна впоратися з усіма особливостями китайського.

А що стосується прогресу і видимих ​​результатів, тут все залежить від того, як ви будете вчитися. Ви можете і за рік-півтора дійти до середнього рівня, а можна протягом п’яти років навчання гордо розповідати, що ви вчите китайську мову, залишаючись при цьому на рівні «Вступний курс китайської мови». Я зі свого боку докладаю всіх зусиль, щоб учневі було цікаво займатися.

Світлана: Я знаю, що Ви їздили в мовну школу Китаю, щоб практикувати й удосконалювати китайський. Які були Ваші очікування від навчання і наскільки сильно вони відрізнялися від реальності? Що дала Вам ця поїздка в професійному плані?

Наталя: Цієї осені нарешті здійснилася моя мрія, і я пройшла педагогічно-мовну практику у м Шанхай. Для мене, як для викладача, це було безцінне, бо була можливість не тільки говорити з носіями мови, але і обговорювати, порівнювати методики викладання іноземних мов вчителів з інших країн — Європи, Азії, Латинської та Південної Америки. І, відповідаючи на Ваше запитання, хотілося б дати розгорнуту відповідь. По-перше, вивчення китайської мови — це вже серйозний привід пишатися собою. Уміти читати ієрогліфи, говорити на одній з найдавніших мов у світі, чим не привід для гордості? А якщо ви можете ще й виводити ієрогліфи, то, швидше за все, шокуєте навіть середньостатистичного китайця! Багато ви знаєте знайомих чи друзів, які можуть похвалитися такими ж досягненнями? Крім того, Китай і китайська мова — це перспектива на майбутнє. Адже не секрет, що вивчення китайської мови стає популярнішим з кожним роком. Відповідь на питання «чому?» Цілком очевидний: сьогоднішній Китай являє собою високі технології, позамежні швидкості, нереальні обсяги поставок, мільйони транспортних і виробничих компаній. Іншими словами, Китай сьогодні — це центр світового бізнесу, де рахунок йде на мільярди — мільярди всього: доларів, тонн вантажів, навіть людей. Немає сумніву, що знання мови — це величезна перевага в роботі!

Світлана: Люди за кордоном (особливо в країні, яка так сильно відрізняється від нашої) відчувають культурний шок. Що Вас здивувало в поїздці? До чого Ви не були готові?

Китай — це настільки інша країна і культура, що порівняння «краще / гірше» тут недоречно. Безумовно, Китай залишає неоднозначне враження, тут якнайкраще підходить фраза: «А у нас не так!» На мій погляд, Шанхай — це місто майбутнього, один з найбільших міст світу. Місто контрастного змішання старого і нового стилів. Найголовніше, на що просто неможливо не звернути уваги, — це кількість людей на вулиці. І начебто нічого дивного, адже населення Китаю становить понад 1,3 мільярда людей, і в голові можна бути готовим до цього, але реальність все одно інша. На вулиці Шанхая в будній день я відчувала себе як в метро в годину-пік. Але, що дивно, китайці дуже повільні, вони нікуди не поспішають. І помітно «оживають», коли бачать європейців. У кожного з них свої цілі у напрямку до «лаовай» (так китайці глузливо називають іноземців). Хтось жадає вас оглянути з усіх боків, оцінити ваш наряд, помацати, особливо за волосся (… так-так, тут будьте готові)! Багато хто захоче сфотографуватися з вами, щоб згодом з гордістю виставити спільне фото в соціальну мережу. Ну а хтось банально захоче вам продати диво-товари, які ви зможете купити «тільки тут і зараз». Але, мабуть, найбільше враження на мене справили пам’ятки. Мені пощастило відвідати храм Нефритового Будди і храм Конфуція.

Світлана: Які плани на майбутнє щодо китайського? Чим Ви марите тепер?

Наталя: Природно, розвиватися й удосконалюватися. Стояти на місці ніяк не можна, тим більше для викладача китайської мови — це непробачно. Тут потрібно тримати руку на пульсі, щоб завжди бути в строю!

Як бачите, не так страшний чорт … Якщо у вас є досвід вивчення хоча б однієї іноземної мови, то другий і третій мови підуть куди легше. Немає нічого неможливого. Досвід Наталії з вивчення китайської доводить це твердження!

Якщо ви зацікавилися вивченням китайської мови по Скайпу, записуйтеся на безкоштовний початковий урок з Наталею. Вона стане вашим надійним провідником у процесі вивчення китайської, а уроки з нею будуть ефективними і ненудними.

  • Китайська мова по Скайпу з викладачем Наталією →

 

Новини сайту

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>