In Учням By Вікторія

Навчання читання англійською мовою

Вчити будь іноземну мову ми починаємо з алфавіту. Спочатку знайомимося з літерами та його звуками, потім поступово намагаємося вимовляти ці букви в комплексі, плавно переходячи до правилам читання цих комбінацій. Повноцінне читання — ось наша мета. Письмове оформлення слів пропонує нам зорову опору досліджуваного матеріалу. І підкоривши цей вид діяльності, ми розуміємо, що тепер нам доступні всі грані мови, адже за допомогою читання ми витягуємо будь-яку необхідну інформацію з тексту. А володіючи цією інформацією, ми можемо вивчити все, що забажаємо.

Читання на будь-якій мові, не тільки іноземні, а й рідному, розвиває наше мислення, адже ми на підсвідомому рівні запам’ятовуємо, як люди спілкуються або поводяться в тих чи інших ситуаціях. Нам відкриті двері до будь галузей знань. Ми здатні дізнатися все про те, що нас цікавить. А досить високий рівень грамотності у читаючих людей — це всім відомий факт! Читання англійською допомагає практично оволодіти мовою, сприяє вивченню культури цієї мови, допомагає нашому самоосвіти. Тільки уявіть! Вам стають доступними твори іноземних авторів. Ви в курсі всіх новин англійською мовою, які ще не підлягали перекладу. Ви знайомитеся з якими-небудь знаннями, які так би залишилися для вас невідомими, якби не можливість прочитати про них.

З чого починати навчання читання англійською мовою?

Навчання читання англійською мовою увазі освоєння цього виду діяльності з самих азів. Хорошою основою для продуктивного читання служить відмінне знання всіх букв зі звуками, поєднань цих звуків у різних комбінаціях. Щоб освоїти цей матеріал, необхідно ретельно пояснити або розібрати правила читання. Дуже зручно, коли вони розбиті на категорії і зображені у вигляді таблиці з вимовою того або іншого звуку і його варіацій.

Навчання читання англійською мовою неможливо без накопичення лексики в пасивному словниковому запасі. Звичайно, чим більше слів нам відомо, тим зрозуміліше нам прочитане й часом грамотне ми вимовляємо подані пропозиції. Безумовно, варто починати читати відразу після освоєння алфавіту, але і про запам’ятовування нових слів забувати не варто.

До речі, в процесі будуть дуже корисними знання, які стосуються словотворення в англійській мові і його методів. Якщо ви познайомитеся з суфіксація і префіксацией, конверсією і словоскладанням, вам буде набагато простіше дізнаватися незнайомі слова. Знаючи значення цього слова в якій-небудь частини мови, ви зможете без праці зрозуміти сенс похідних від нього слів. Наприклад: polite — важливий, impolite — нечемний, politeness — ввічливість.

На перших порах навчання читання англійською мовою повинно проходити лише з наочною демонстрацією правильного варіанту цього процесу. Іншими словами, необхідно по можливості прослуховувати аудіозапис запропонованого тексту, створену носієм мови. Необхідно звернути увагу на вимову, інтонацію, паузи, ритміку мови. За бажанням можна слухати цей уривок кілька разів. Як варіант підійде грамотне читання тексту учителем в якості прикладу. Якщо це урок, можна послухати цілий клас цілком і визначити, хто краще справляється з поставленим завданням. І, звичайно, в процесі навчання читання необхідно вислухати кожного учня, щоб проконтролювати його здатності до цього виду діяльності.

Навчання читання англійською мовою передбачає також розуміння того, про що йде мова в тексті. Щоб розширити кругозір рекомендується читання текстів різних жанрів і спрямувань. У цьому випадку і лексичний матеріал отримає своє гідне удосконалення. Від того, наскільки глибоко і детально зрозумілий матеріал, залежить, чи зможе людина, її прочитав, використовувати його в інших сферах свого життя. Щоб оцінити ступінь засвоєння прочитаного, можна спробувати підібрати до тексту заголовок з декількох слів, але добре відбиває зміст прочитаного.

Навіть якщо ви вчіть англійську по skype або займаєтеся з репетитором особисто, навчання читанню англійською мовою неможливо без самостійної роботи. Читати потрібно по можливості так часто, як дозволяє час. Брати можна будь-яку літературу, лише б вона була вам до душі. Спочатку доводиться постійно ритися в словнику в пошуках незнайомого слова. Але, з часом, ви навчитеся вловлювати основний зміст тексту, не переводячи окремі слова. А часом це і не потрібно.

Сам процес навчання читання англійською мовою досить складний і вимагає не лише знань, а бажання і завзятості. Не виходить домогтися потрібного результату одним способом, візьміться за одною. Тільки не кидайте цим займатися на півдорозі.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>