In Науки By Вікторія

Навчання лексиці англійської мови

Володіння будь-яким іноземною мовою являє собою його грамотне вживання в усіх сферах нашого життя. Щоб правильно, побіжно, цікаво розмовляти по-англійськи, необхідно знати, про що говорити, що говорити і як говорити. Вирішенням питання «про що говорити» має стати ваше бажання рости і самовдосконалюватися, адже лише в цьому випадку ви зможете підтримати розмову на будь-яку тему, висловити свою думку з того чи іншого питання, а, може, розповісти якийсь свій цінний досвід.

Вирішенням питання «як говорити» повинна займатися граматика англійської мови, якою слід приділяти чимало уваги, якщо ви мрієте не робити помилок в кожному реченні. А ось про вирішення питання «що говорити» ми зараз поговоримо, оскільки він безпосередньо пов’язаний з вашим словниковим запасом. Звичайно, чим більше слів ви знаєте, тим впевненіше ви себе почуваєте. Але що робити, якщо навчання лексиці англійської мови дається вам не так легко? Якими способами можна розширити свій активний і пасивний словниковий запас? Скільки часу потрібно приділяти самому процесу навчання лексиці англійської мови? Давайте подивимося.

Способи навчання лексиці англійської мови

Що являє собою навчання лексиці англійської мови? Це певний процес розширення словникового запасу, який передбачає три стадії: введення нового слова, практика його вживання в однотипних ситуаціях, і, нарешті, можливість його застосування в будь-яких сферах. Іншими словами, необхідно не просто ознайомитися з новою лексичною одиницею (словом), але й проілюструвати його значення в схожих і не тільки прикладах, щоб потім у разі потреби це слово автоматично спливло у вашій пам’яті.

Питання навчання лексиці англійської мови вельми актуальне, оскільки досі не знайдено хоча б один повноцінний спосіб заучування нових слів, який би підходив всім і гарантував стовідсотковий результат. Як правило, варіантів, як слід запам’ятовувати нові слова декілька, тільки який припаде до вподоби саме вам і вашій пам’яті, зрозуміти можна дослідним шляхом. Мені хотілося б зробити акцент на деяких способах, які були у мене в практиці і яким я віддаю перевагу.

Як викладач англійської мови, я всіляко прагнула урізноманітнити свої уроки в школі. А якщо враховувати той факт, що вчила я вже не дітей, а 15-річних підлітків, то стають зрозумілими всі мої устремління захопити їх англійською мовою. Обсяги нової лексики, що підлягає вивченню, були не так вже малі. Тому я вдавалася до всіх доступних засобів і матеріалів, пов’язаних з навчанням лексиці англійської мови.

Перш за все, мене виручали різноманітні готові матеріали для вчителів, які без зусиль можна знайти у всесвітній павутині на сайтах для викладачів. Я говорю про англійських кросвордах з відповідями, анаграма, лото в картинках, ігрових вправах. Велика кількість роздаткового матеріалу я створювала сама і з успіхом застосовувала на уроках. Наприклад, тематичні кросворди за темою «Їжа», складені рецепти англійською мовою з пропущеними інгредієнтами, ребуси з тієї ж теми. Дуже виручали сюжетно-рольові ігри. У даному випадку — розіграти похід в магазин за продуктами, зобразити вечеря в ресторані і т.д. У цих видах діяльності учні не тільки вивчали нову лексику, а й застосовували її в розмовній мові, що і є кінцевим етапом всього процесу.

У процесі навчання лексиці англійської мови я просила учнів придумати з новими словами невеликі оповідання, які б наочно ілюстрували значення слова і одночасно надовго врізалися в їх пам’ять. Адже саме «непродуктивне» заняття — це вчити голі слова зі словника англійської мови, не спираючись на контекст. Я взагалі не вважаю це способом навчання лексиці англійської мови, адже в голові практично нічого не залишається, оскільки слова не прив’язані за змістом ні до якої області. Навряд чи ви їх згадайте, коли вам знадобиться озвучити що-небудь. Слова слід вчити, тільки обігруючи їх значення чи наочно його демонструючи. Це може бути пропозиція, маленький текст, навіть малюнок. Ось чому такою популярністю користуються ілюстровані словники або словники в картинках. Все-таки слід віддати належне зорової пам’яті.

В цілому, при навчанні лексиці англійської мови варто робити упор і на моторну пам’ять, прописуючи нові слова, а, що не набираючи їх на комп’ютері, як ми всі вже звикли. Таким способом простіше домогтися орфографічно вірного письмового оформлення цього слова. У навчанні лексиці англійської мови комп’ютер теж дуже корисний, адже існує безліч програм, спрямованих на закріплення у вашій пам’яті нових слів. Наприклад, «Вчимо англійські слова у форматі MP3» або «Словник-тренажер на 5000 слів».

Освоюючи англійську мову, вчити нові слова слід постійно. Навіть займаючись на курсах або вивчаючи англійську по Скайп, необхідно працювати самостійно. Бажано щодня. Не женіться за кількістю, а запам’ятовуйте їх якісно. І намагайтеся в першу чергу робити упор на частотні слова англійської мови, а не на специфічні терміни або рідковживані поняття. Наприклад, замість «споглядати» можна для початку вивчити «дивитися». Звичайно, в першому слові є свій відтінок експресії, і така лексика потрібна для пасивного словникового запасу. Але її потрібно запам’ятовувати, маючи пристойну базу основного лексичного матеріалу.
Способів навчання лексиці англійської мови достатньо, так що вибір за вами.

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>