In Науки By Вікторія

Навчання граматики англійської мови

У більшості випадків, граматика англійської мови стає каменем спотикання в процесі навчання. Її не люблять все і вся. Її не виділяють як один з легких аспектів мови. Вона відбиває бажання займатися мовою. Чому так виходить? Адже навчання граматики англійської мови не є факультативом. Це той фундамент, на якому і тримається грамотний англійську мову. Що заважає нам поставитися до неї з ентузіазмом?

Що таке граматика англійської мови?

Граматика англійської мови, як і будь-якого іншого, займається вивченням будови і зміни слів, видів словосполучень і типів речень. Іншими словами, це певний звід норм і правил, які використовуються при побудові грамотної мови. За допомогою теоретичних знань граматики ми опановуємо ладом мови і формуємо навички правильної побудови мови. Хтось вважає, що граматика не складна і не доставляє ніяких незручностей. Чому ж для решти навчання граматики англійської мови дається з таким трудом? Як мені здається, справа в тому, що при слові «граматика» ми відразу уявляємо собі перелік нудних, наданих, нецікавих правил, які потрібно зубрити, щоб хоч щось запам’ятати. Десяток років тому так і було. Однак у наші дні при великому асортименті матеріалу навчання граматики англійської мови можна зробити захоплюючим пізнавальним процесом.

Хотілося б підкреслити: зараз багато хто воліє говорити про те, що граматика не потрібна зовсім. Варто лише збагатити свій словниковий запас, потрапити в мовне середовище — вуаля, справу зроблено! Ви говорите англійською. Так, ви заговорите, питання лише в тому — на якому рівні? На цьому принципі будується практика англійської мови з носіями мови. Її основною метою ставиться зняття мовного бар’єру, тобто боязні розмовляти англійською мовою. Помилки в мові не мають значення. Головне — говорите якомога більше і вас зрозуміють. Але наявність у вашому арсеналі великої кількості слів і повна відсутність знань про те, як їх разом вжити, все-таки, змусить вас зайнятися навчанням граматики англійської мови. Ось чому я раджу не контактувати з носіями, поки ви не отримати базову основу граматики. Але і тут не потрібно перегинати палицю. Як і граматику, необхідно відпрацьовувати і інші навички та вміння: читання, письмо, розмовна мова, аудіювання. Все це повинно йти в комплексі — ось в цьому випадку ви досягнете потрібного ефекту.

Яким має бути навчання граматики англійської мови?

Перш за все, варто запам’ятати, що англійська мова — це не ваш рідний, до якого ви так звикли і який ви використовуєте в спілкуванні, практично не замислюючись про теорію. Іноземна мова вимагає поваги і розуміння того, що він може відрізнятися від вашого. При навчанні граматики англійської мови виникають проблеми з осмисленням того чи іншого явища, наприклад, артикля або великої кількості часів. А ось і не треба тут включати логіку і намагатися зіставити все це з російською мовою. Постарайтеся лише зрозуміти і прийняти ці норми, як особливості англійської мови. Так ви не нашкодите вашій нервовій системі і не будете з відразою ставитися до граматики. Ніколи не приступайте до вивчення більш складного матеріалу, якщо не впевнені, що його фундамент «стоїть міцно». Лише тверде знання основ допоможе вам відносно легко сприйняти речі складніше. І найголовніше, на мій погляд — це, перш за все, втілення, а потім відпрацювання засвоєної теоретичної інформації.

Найкраще запам’ятовується теорія, представлена ​​за допомогою наочних засобів і посібників. Це можуть бути схеми, таблиці, малюнки, моделі, презентації, тобто все, що дозволяє візуально показати сенс даного правила. Це цілі, наприклад, служить ресурс englishtenseswithcartoons.com, який пояснює часи англійської мови за допомогою картинок і flash-мультів. З книг цікава «Picture Grammar for Children» by David Vale. А можна ще проводити навчання граматики англійської мови на основі пісень, як пропонує Mark Hancock у своїй книзі «Teaching Grammar through songs». Головне, ніколи не вчіть граматику на «голих» прикладах, абсолютно відірваних від життєвих ситуацій. Все, що ви вивчаєте або даєте для вивчення будь-кому, повинно бути представлено в контексті реальної розмовної мови.

І, звичайно, найбільш корисною частиною навчання граматики англійської мови є практика теорії для активізування граматичного матеріалу та розвитку мовлення. Нехай це будуть не тільки вправи (у великій кількості), але і різноманітні ігри, діалоги, змагання. А ідеї для всього перерахованого можна почерпнути з книг Peter Watcyn-Jones під назвою «Grammar Games and Activities» і «More Grammar Games and Activities».

Зробіть процес навчання граматики англійської мови цікавим, і ви перестанете сприймати її як «щось відразливе».

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>