In Учням By Вікторія

Міжнародний іспит TOEFL

У попередніх статтях ми розглядали міжнародні іспити, які перевіряють знання класичного британського варіанту англійської мови. До них відносяться Кембриджські іспити, які розробляє і приймає підрозділ ESOL екзаменаційного ради Кембриджського університету. Іспити цієї групи оцінюються сертифікатом, які довічно підтверджує ваші знання цієї іноземної мови. Кембриджські іспити є дуже популярними в усьому світі, але вони не єдині.

Серед найбільш відомих міжнародних іспитів з англійської мови слід зазначити TOEFL (Test of English as a Foreign Language) — тест з англійської мови для тих, кому він не є рідною. Розроблений Прінстонським Університетом (штат Нью-Джерсі, США), цей тест не так дешевий. Його вартість варіюється від $ 150 до $ 225. Але, незважаючи на це, міжнародний іспит TOEFL є дуже популярним, адже з дня створення в 1964 році його вже здали понад 20000 чоловік. У чому ж причина такої світової популярності цього тесту?

Кому і навіщо потрібен міжнародний іспит TOEFL?

Весь секрет у тому, що вам просто життєво необхідні результати міжнародного іспиту TOEFL, якщо ви збираєтеся вчитися закордоном, а саме в коледжах і вузах США, Канади і низки інших англомовних країн. Сертифікат з кількістю набраних балів є обов’язковою умовою для вступу до більш ніж 7500000 навчальних закладів у всьому світі. Крім цього, багато компаній також вимагають наявність сертифіката цього міжнародного іспиту. Чи не здати його ви не можете: в будь-якому випадку, як і в будь-якому тесті, ви наберете певну кількість балів відповідно до рівня ваших знань і навичок. А от чи буде результат достатнім для вступу до навчального закладу або при прийомі на роботу — це вже друге питання. Як правило, ви будете обізнані, скільки саме балів вам потрібно набрати. Зазвичай це 80-120 балів з 120 можливих.

Особливістю міжнародного іспиту TOEFL є перевірка саме американського варіанту англійської мови, тому вам необхідно добре розбиратися в його особливості та відмінності від британської англійської. Сертифікат цього тесту дійсний протягом двох років, але деякі університети або компанії можуть вимагати більш свіжі результати, наприклад, при здачі іспиту протягом останнього півроку. До речі, здавати міжнародний іспит можна часто, але не більше ніж один раз на тиждень, якщо у вас є така можливість. А приймають його 30-40 разів на рік, так що, навіть не набравши необхідної кількості балів з першого разу, немає необхідності турбуватися. Іноді деякі успішно складають цей тест і з третього і з четвертого разу. Питання лише у фінансах, так як не кожен може собі дозволити навіть повторну перездачу.

Який план дій для здачі міжнародного іспиту TOEFL?

Структура цього тесту не так проста, тому розібратися в ній треба грунтовно. Більше того, цей міжнародний іспит обмежений за часом, а, значить, необхідна ретельна підготовка. Про структуру тесту буде розказано нижче, зараз лише зазначу, що успіх при здачі TOEFL в 90% випадків можливий лише після проходження певного курсу підготовки, який допоможе вам впоратися з пропонованими завданнями. Та й практика на пробних варіантах іспиту цьому посприяє. Курсів, що займається підготовкою до TOEFL, дуже багато, варто лише поглянути на численні пропозиції в Інтернеті. Вибирайте те, що вам підходить.

Наступним вашим кроком буде реєстрація для здачі міжнародного іспиту TOEFL. Деталі реєстраційного процесу можна дізнатися на офіційному сайті TOEFL — ets.org. Ви можете зареєструватися декількома способами:

 • заповнити реєстраційну форму на офіційному сайті, перевести на рахунок ETS (організація, завідувачка цим тестом) потрібну суму за допомогою кредитної карти і роздрукувати підтвердження реєстрації з вашим ідентифікаційним номером, датою і часом тестування).
 • зателефонувати до Регіонального реєстраційний центр в Нідерландах, оплатити іспит. Вам назвуть реєстраційний номер, дату і час тестування, адреса центру.
 • проробити всі ті ж операції тільки з допомогою пошти.

Яка структура міжнародного іспиту TOEFL?

При створенні TOEFL спочатку існували два варіанти іспиту: паперовий (paper-based test — PBT), комп’ютерний (computer-based test — CBT). Новий — Інтернет-варіант (internet-based test — (i) IBT) — був введений в 2005 році в США і в Канаді, а в 2006 році і в інших країнах. Поступово цей варіант витіснив інші, тому здається практично тільки він (хоча ще подекуди допускається можливість здачі паперового варіанту, але він буде скасований в найближчому майбутньому). Тому у вашому розпорядженні iBT TOEFL, який оцінює всі чотири основних навику мови, важливих для продуктивного спілкування та навчання, роботи: говоріння, аудіювання, читання і письмо.

Міжнародний іспит TOEFL складається з чотирьох етапів:

 1. Reading comprehension (розуміння прочитаного тексту). Щоб зрозуміти запропонований матеріал, ви повинні володіти певною лексикою і розбиратися в різних виразах. Цей етап триває 60 хвилин. Віднімаєте 3 тексту і відповідаєте на питання до них (по 12-14 до кожного).
 2. Listening comprehension (сприйняття мови на слух). Ви повинні сприймати англійську мову на слух (включаючи граматику, лексику, ідіоми і т.д.). Не забувайте, що говорити будуть з американським акцентом. Час етапу — 45 хвилин. Ви слухаєте 2 розмови, відповідаєте на 5 запитань до кожного. Потім ще 4 записи лекції (дві з яких у супроводі коментарів студентів) і ваші відповіді на 6 запитань до кожної.
 3. Writing (лист). Це перевірка вашого вміння викладати свої думки в письмовому вигляді. У вас 50 хвилин. У вас два завдання: спочатку прочитати невеликий текст, прослухати лекцію на цю ж тему і написати есе, і все це за 25 хвилин. І за таку ж кількість часу ви повинні написати другу есе на запропоновану тему.
 4. Speaking (розмовна мова). Перед вами шість завдань і шість питань на представлені теми. За 20 хвилин ви повинні їх здолати.

Як готуватися до міжнародного іспиту TOEFL?

Перший варіант, як уже було сказано, звернутися на курси підготовки, де вас присвятять в усі тонкощі складання цього тесту, забезпечать посібниками і протягом декількох тижнів натискати по можливим завданням. Другий варіант — заняття англійською по Скайпу з досвідченим викладачем, який дасть вам весь необхідний матеріал. Ну і третій — самостійна підготовка. Вам знадобляться спеціальні навчальні курси, оснащені аудіоматеріалами. Наприклад, такі:

 • TOEFL Writing Topics and model essays
 • Building Grammar Skills for TOEFL iBT
 • Practice Exercises for TOEFL
 • Heinemann TOEFL
 • Longman Preparation Course for the TOEFL

і багато інших.

Ви можете знайти їх на сайті englishtips.org. Також у всесвітній павутині багато онлайн-матеріалів і пробних тестів, які розташовані ось тут: english-test.net і learn4good.com. Дерзайте, тільки не забувайте засікати час, який вам потрібно на виконання кожного завдання!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>