In Учням By Вікторія

Міжнародний іспит TKT

Міжнародні іспити з англійської мови, що проводяться підрозділом ESOL Кембріджського університету, бувають декількох категорій: іспити для дітей і підлітків, іспити з загальної англійської, іспити з ділової англійської та іспити для викладачів англійської мови. У цій статті ми поговоримо саме про одному з іспитів для вчителів цього іноземної мови — міжнародному іспиті TKT. Введений п’ять років тому, цей іспит вже став дуже популярним у колі викладачів англійської мови, як іноземної, так як він дозволяє поставити оцінку тій методиці викладання, якої дотримується вчитель.

Навіщо здавати міжнародний іспит TKT?

Якщо ви є викладачем англійської мови і мрієте, щоб ваші здібності до навчання інших людей оцінили компетентні співробітники відомого у всьому світі Кембриджського університету, вам необхідно здати міжнародний іспит TKT, абревіатура якого розшифровується як The Teaching Knowledge Test. Більше того, цей іспит можуть здавати не тільки вчителі з досвідом викладання, а й ті, хто в майбутньому збирається стати педагогом і викладати іноземну мову. Можна приступати до здачі цього міжнародного іспиту, якщо ваші знання англійської мови можна оцінити як рівень B 1 B 2 по Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти (це рівень intermediate / upper-intermediate).

Результатом здачі вашого міжнародного іспиту TKT стане отримання сертифікату з оцінкою ваших знань і умінь за певною шкалою, яка буде вказана нижче. Прошу зауважити, що сертифікат цього іспиту ви отримуєте в будь-якому випадку, який би не був підсумок іспиту. Варіант «не здав» тут не існує. Отримавши сертифікат, підтвердження вашого професіоналізму, зростання в цій професії, ви отримаєте переваги перед колегам.

Що являє собою міжнародний іспит TKT?

Цей іспит може бути двох типів: TKT, перевіряючий вашу теоретичну базу знань, і TKT-Practical, що підтверджує право викладацької діяльності. Обидва ці іспиту здаються окремо, як і модулі, з яких вони складаються.

Існують три основні модуля міжнародного іспиту TKT:

  • Система мови й основи теорії оволодіння мовою і теорії викладання мови (language and background to language learning and teaching);
  • Планування уроку і використання додаткових посібників, ресурсів, матеріалів (planning lessons and use of resources for language teaching);
  • Ведення та хід уроку (managing the teaching and learning process).

Крім основних модулів, існують ще й додаткові:

  1. TKT CLIL (Content and Language Integrated Learning) — перевіряє, чи достатньо у вас знань для навчання одного або кількох предметів англійською мовою. Якщо зацікавилися, переходите по цих посиланнях: tests.ru і cambridgeesol.org.
  2. TKT KAL (Knowledge about language) — перевіряє знання в галузі лінгвістики, включаючи лексикологию, граматику, фонологію і дискурс. Більш докладно про це модулі можна почитати на сайтах tests.ru і cambridgeesol.org

Кожен з модулів міжнародного іспиту TKT складається з 80 питань. Тривалість здачі модуля — 1:00 20 хвилин. Організація цього іспиту така, що можна здати всі три модулі в один день, а можна по модулю на день, тоді іспит розтягується на три дні.

Міжнародний іспит TKT: Practical видає сертифікат, який підтверджує ваше право на викладацьку діяльність. За допомогою цього іспиту ви зможете оцінити саме практичні навички педагогічної роботи, вашу здатність викладати англійську мову в якості іноземного, ваші методи роботи. Мені здається, що було б непогано вимагати здачу цього іспиту у студентів, які закінчують педагогічні вузи і надалі планують працювати за фахом. Все-таки, як би прекрасно ви не вчилися, які б глибокі знання не отримали, трапляється, що навчити цьому інших людей стає вельми складною, а іноді й не здійсненним завданням. Якщо не відпрацювати на практиці весь той теоретичний матеріал, якому вас навчали.

Модулями практичного TKT є:

  • планування уроку (lesson planning);
  • основи управління аудиторією (classroom management);
  • навички викладання (teaching skills).

Тестування в міжнародному іспиті TKT: Practical відбувається в межах звичайного уроку, за 40 хвилин (або два періоди по 20 хвилин). Уповноважений представник екзаменаційного ради оцінює план уроку і сам урок.

Як я вже згадувала, незалежно від результатів іспиту, абсолютно всіх нагороджують сертифікатом, тільки от оцінки в ньому можуть бути різні. Існує шкала з чотирьох пунктів, по якій і визначаються ваші знання практичної частини в даному виді іспиту:

  • обмежені знання TKT: Practical;
  • базові, але систематизовані знання змісту TKT: Practical;
  • глибокі знання змісту TKT: Practical;
  • великі знання змісту TKT: Practical.

Зазвичай дізнатися результати іспиту, який ви здали, можна вже через місяць.

Як бачите, сертифікат міжнародного іспиту TKT є цінним документом, який може в письмовій формі підтвердити всі ті знання, навички та вміння, якими ви володієте. Якщо ви мрієте стати дійсно кваліфікованим педагогом, вам необхідно не тільки чудово знати мову, але й оперувати поняттями наук, які пов’язані з вивченням мов в цілому.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>