In Учням By Вікторія

Міжнародний іспит PET

Міжнародний іспит PET (Preliminary English Test) продовжує цикл Кембриджських іспитів для визначення рівня знань в загальному англійському, і є другою сходинкою оцінювання ваших успіхів після базового іспиту KET (Key English Test). Якщо ви бачите, що в процесі вивчення англійської мови ваші знання досягли позначки intermediate, ви можете випробувати свої сили, а для цього підготуватися і здати другий за складності іспит PET.

Зазвичай до здачі міжнародного іспиту PET готуються ті, хто володіє письмовою та усною англійською в повсякденних ситуаціях, зрозуміло, в межах знань середнього рівня. Цей рівень має позначення B 1 згідно Шкалою Ради Європи (CEFR), яка була введена саме для визначення здібностей людини при вивченні іноземних мов. Люди, що знають англійську на рівні B 1 можуть використовувати англійську мову на роботі і в навчанні, в подорожах. Як правило, їх словниковий запас невеликий, та й кількість застосовуваних граматичних і мовних структур обмежена, але все-таки це рівень англійської мови, який визнається як базовий в багатьох організаціях. Якщо вам цікаво, якими рівнями володіння мовою відповідає не тільки міжнародний іспит PET, але й інші іспити цієї серії, подивіться на наочно представлене зображення Шкали Ради Європи.

Як дізнатися, що вам слід здавати саме міжнародний іспит PET? Відповіді на кілька запитань, тільки без натяжки. Ви розумієте основний сенс розмови і можете розмовляти на різні знайомі вам теми англійською мовою (сім’я, школа, робота тощо)? Ви здатні розібратися в інформації, пропонованої турагентством, і почути те, про що говорить екскурсовод? Ви в змозі вести особисте листування і розповідати про свій досвід, досягнення, спогадах? Ви змогли б взяти участь у нараді, поставити цікаві питання і висловити свою думку з будь-якої відомої вам темі? Якщо в більшості випадків на ці питання ви відповіли «так», значить, ваша мета — міжнародний іспит PET. У статті «Навіщо здавати міжнародні іспити» представлено ще кілька переваг вивчення англійської мови, які допоможуть вам визначитися з чіткою метою в майбутньому.

Міжнародний іспит PET був створений екзаменаційним відділенням Кембріджського університету (Cambridge ESOL) на початку 1970 рр. Суттєво доопрацьовано і перероблений він був майже тридцять років потому, а новий варіант цього іспиту діє з 2004 року. Так само як і в міжнародному іспиті KET, з 2009 року стало можливим вибирати між просто іспитом PET і PET for schools. Відмінність в принципі в одному — тематика, зміст другого більш зорієнтованим на знання, інтереси і досвід школярів, а в цілому обидва іспиту ідентичні. Міжнародний іспит PET — це «передісторія» першого Кембриджського сертифікату (FCE). А той факт, що сертифікат PET також дійсний протягом життя, і зізнається різними організаціями і компаніями, робить цей іспит одним з популярних серед вивчають англійську мову. Тому щороку його здають близько 80000 чоловік з 80 країн світу.

Структура міжнародного іспиту PET

Міжнародний іспит PET, так само як і його, легший «колега» — KET, складається з трьох етапів. Які види тестування необхідно пройти для отримання жаданого сертифікату?

  1. Читання і лист (reading and writing). Протягом півтори години вам необхідно прочитати і зрозуміти невеликі тексти з брошур, англійських газет і журналів, а потім виконати письмові завдання різних видів — заповнити необхідні пропуски в пропозиціях, закінчити або перебудувати пропозицію, написати відповідь або лист обсягом близько 100 слів і ін.
  2. Аудіювання (listening). Для проходження цього тестування вам виділяється тридцять хвилин. На основі прослуханих коротких уривків, коротких діалогів англійською мовою і монологів до виконання обов’язкові деякі вправи, які перевіряють ступінь того, наскільки ви зрозуміли запропонований матеріал на слух.
  3. Говоріння (speaking). Протягом 10-12 хвилин вам належить поговорити з екзаменатором, а також з іншим кандидатом, який здає цей іспит в компанії з вами. Ви повинні вміти відповісти на питання екзаменатора, задавати питання самі, а також розповідати про себе.

Оцінювання ваших навичок і вмінь в області англійської мови, які відповідають рівню міжнародного іспиту PET проходить за сумою балів, які ви отримуєте за кожен з етапів тестування. Залежно від процентного співвідношення вірно виконаних завдань, ви можете отримати оцінку: pass with merit (85% -100%) — здав відмінно, pass (70% -84%) — здав добре, level A 2 (45% -69%) — задовільно, і це сертифікат іспиту KET, або зовсім не здав — fail (0-44%). Оцінки своїм знанням на іспиті ви отримуєте через два місяці після його здачі. А при успішному виконанні поставленого завдання ще через 2-3 місяці ви нагороджуєтеся довгоочікуваним сертифікатом.

Вибравши рівень, якому відповідають ваші знання англійської мови, а також визначившись з необхідним іспитом, ви можете пройти реєстрацію і оплатити необхідний збір в центрах Британської Ради, які й проводять міжнародні іспити Кембриджського університету.

А ось як готується до того чи іншого іспиту, вибрати можете тільки ви. Звичайно, робота в групі і з викладачем краща, особливо на перших етапах вивчення англійської мови. Тут вам добре може допомогти репетитор англійської по Скайпу. Але й самопідготовка — відмінний варіант, доступних матеріалів просто маса. Вам допоможуть навчальні курси Introduction to PET, Objective PET, PET Practice Tests, Exams Extra PET, PET Masterclass і т.д. А щоб досконально вивчити можливі варіанти завдань на міжнародному іспиті PET, зверніться до матеріалів, розміщеним на офіційному сайті екзаменаційного ради Кембриджського університету Cambridge ESOLcambridgeesol.org.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>