In Учням By Вікторія

Міжнародний іспит FCE

Перший Кембриджський Сертифікат, а саме так розшифровується абревіатура FCE (First Certificate in English), є одним з найпопулярніших міжнародних іспитів в усьому світі. Щорічно його прагнуть здати близько 300 000 бажаючих. Настільки високу популярність цей іспит заслужив завдяки кільком особливостям. По-перше, термін його дії необмежений. По-друге, це не настільки важкий іспит, яким може здатися за назвою. Це іспит «середнього» рівня (intermediate), тобто для тих, хто впевнено розмовляє англійською мовою і може вести листування.

Якщо ви без проблем використовуєте цей іноземну мову в повсякденному житті, на роботі чи навчанні, в змозі вести бесіду за наявності непоганого словникового запасу, розумієте англомовну мову середнього ступеня складності, міжнародний іспит FCE — це сертифікат, яким ви повинні володіти. До того ж є ще одна перевага цього іспиту. Його результати приймаються в деяких навчальних закладах Європи (іспит перевіряє британський варіант англійської мови), у багатьох європейських компаніях. Тому, цей сертифікат є гарною підмогою при оцінці ваших знань англійської мови.

Міжнародний іспит FCE стоїть на третьому місці в серії іспитів Кембріджського університету. Розробляє ці іспити і їх же приймає підрозділ ESOL (English for Speakers of Other Languages) екзаменаційного ради Кембріджського університету (UCLESUniversity of Cambridge Local Examinations Syndicate). Підрозділ ESOL з’явилося 152 роки тому. І створили його якраз для проведення іспитів у школах. А ось міжнародний іспит FCE, який спочатку називався Lower Certificate in English, виник через 81 рік, в 1939. Він, звичайно, зазнавав всілякі зміни, найбільш значущі з яких відбулися в 1974, 1984, 1996, 2002 і 2008 рр.

Структура міжнародного іспиту FCE

Для того щоб стати кандидатом на здачу цього міжнародного іспиту, та й усіх інших теж, вам необхідно за кілька місяців зареєструватися в екзаменаційному центрі Британської Ради, оплатити необхідний збір і дізнатися дати проведення іспиту. Таких центрів більше двох тисяч в 130 країнах світу. Є ще виїзні комісії, які приймають цей іспит, якщо в певному місті набереться достатня кількість бажаючих.

Сам іспит проводиться протягом двох днів. У перший день до здачі пропонується читання англійською мовою (reading), лист (writing) і вживання мови (use of English). У другий день кандидати на отримання сертифіката повинні пройти такі етапи тестування, як аудіювання з англійської мови (listening) і розмовна мова (speaking). Давайте докладніше розглянемо кожен з етапів міжнародного іспиту FCE.

  1. Reading. На проходження цього етапу вам виділяється година. Ви повинні зрозуміти текст, вибраний з художньої або документальної літератури, газет і журналів англійською мовою. Вам буде необхідно відповісти на 30 питань, заданих за трьома текстам.
  2. Writing. Ліміт часу — 1:00 20 хвилин. Вам буде потрібно написати дві роботи. Перша — це лист на підставі прочитаного тексту, друга (на вибір) — стаття, есе, відгук, розповідь, письмо. Виконуючи це завдання, ви демонструєте, наскільки багатий ваш словниковий запас, які ваші знання орфографії та пунктуації, як уміло ви можете організувати, структурувати і пов’язати логічно матеріал.
  3. Use of English. На даному етапі міжнародного іспиту FCE ви показуєте ваші знання англійської граматики і вокабуляра. Для цього вам пропонуються різні словникові, синтаксичні та текстові завдання, на виконання яких ви повинні затратити максимум 45 хвилин.
  4. Listening. Вам пропонується за 40 хвилин зрозуміти аудіоматеріали з різними зразками текстів (новини, мови, розповіді, анекдоти, публічні виступи). Свої знання ви показуєте шляхом відповіді на 30 питань.
  5. Speaking. Цей етап ви проходите одночасно з ще одним кандидатом і двома екзаменаторами. Це перевірка вашої розмовної мови і здатності підтримати бесіду на будь-яку тему. Ви повинні будете взаємодіяти як з екзаменатором, так і з кандидатом. Як завдань можуть бути: проведення інтерв’ю, обговорення проблеми, індивідуальне завдання, спільне завдання.

Кожен етап міжнародного іспиту FCE оцінюється окремо. Максимум, який ви можете набрати — 200 балів, по 40 балів за кожен вид діяльності. Від того, яка ваша сумарна оцінка всіх етапів, залежить, чи отримаєте ви сертифікат і з яким рівнем знань. Всього буває п`ять оцінок — A, B, C, D, E, де А — найвища, а Е — нижча. Отримують сертифікати лише ті, хто зміг досягти рівня A, B, C. Згідно Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти CEFR, міжнародного екзамену FCE привласнений рівень складності B 2 (intermediate / upper-intermediate). Результати ваших досягнень при здачі цього іспиту ви дізнаєтеся через 2-3 місяці після проходження тестування. А при сприятливому результаті сертифікат отримаєте ще через пару місяців. Тому мінімум півроку з міжнародним іспитом FCE ви не розлучитеся.

Як підготуватися до міжнародного іспиту FCE

Звичайно, найкращим варіантом підготовки є заняття на курсах англійської мови (або на курсах загальної англійської, тільки на рівні intermediate; або на курсах, спеціально орієнтованих на здачу цього іспиту). Або це може бути навчання англійській через Cкайп. Викладач може ознайомити вас з необхідними матеріалами і всіляко допомогти при виникають утрудненнях. Саме викладач може направити ваші зусилля в потрібне русло.

Альтернативою занять з викладачем є самонавчання. Завдяки Інтернету стало можливим отримання практично будь-якої інформації з будь-якого питання, що стосується англійської мови. Міжнародні іспити не є винятком. Певні ресурси містять не тільки матеріали для підготовки до цього іспиту і всілякі вправи, але і зразки вже пройшли екзаменаційних тестів. Наприклад, ви можете знайти матеріали по FCE дворічної давнини на сайті languagelink.ru, а практичні тестові завдання перших трьох етапів на сайті flo-joe.co.uk. Але, безумовно, найважливішим сайтом для тих, хто збирається здавати міжнародні іспити Кембриджського університету, є офіційний сайт екзаменаційного ради цього університету cambridgeesol.org. Саме тут доступна вся інформація і всі матеріали, що відносяться до іспитів, а також всі додатки, поновлення і нововведення. Цей сайт має стати вашою домашньою сторінкою при підготовці до здачі міжнародного іспиту FCE (і не тільки).

Так як цей іспит дуже затребуваний, ніхто не здивується, що і навчальних курсів від різних видавництв для підготовки до нього чимало. Ось тільки деякі з них: Ready for FCE, FCE Test-builder, Laser-FCE, Get on Track to FCE, FCE Gold Plus і т.д. Вибирайте будь-який, який вам більше сподобається, купуйте або завантажуйте у всесвітній павутині. Пробуйте, вчіться! А якщо все буде виходити, не зупиняйтеся на досягнутому!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>