In Учням By Вікторія

Міжнародний іспит CPE

Найбільш складним з міжнародних іспитів, які проводить підрозділ ESOL Кембріджського університету, є екзамен CPE, повна назва якого звучить як Certificate of Proficiency in English. Це той самий «стеля», той найвищий рівень володіння англійською мовою, який має на увазі, що ця мова для вас майже як рідний, а ви оперуєте їм як освічений носій англійської мови.

Міжнародний іспит CPE створили в 1913 році для іноземних вчителів англійської мови. Однак, незважаючи на те, що цей іспит найстаріший, він зазнавав зміни разом з іспитами інших рівнів. Зокрема оновлення іспиту CAE — на сходинку нижче CPE — сприяло тому, що і останній був переглянутий у 2002 році. Міжнародний іспит CPE можна здати лише раз, так як його сертифікат має необмежений, довічний термін дії. Це стосується й інших Кембриджських іспитів.

Уявіть тільки, що доклавши певних зусиль протягом деякого часу, а потім, домігшись успіху при здачі цього іспиту, ви отримаєте документ, що підтверджує ваші глибокі знання в області англійської мови. Прагнучи до досконалості, ми лише додаємо впевненості в собі і своїх силах. А отримавши оцінку своїм здібностям з боку професіоналів, ми по праву можемо пишатися цим прекрасним особистим досягненням в області самоосвіти.

Міжнародний іспит CPE надзвичайно складний, але він не є і чимось недосяжним. Якщо старанно працювати і прагнути освоїти англійську мову на високому рівні, і цей рубіж можна подолати, отримавши заповітну нагороду. Готуватися до цього іспиту можна і самостійно, але все ж я б порекомендувала індивідуальні заняття з необхідним педагогом, уроки англійської по skype або заняття в групі. Будучи налаштованими на досягнення однієї спільної мети, ви будете легше взаємодіяти один з одним і позитивно впливати на досягнення кожного окремо. Зазвичай, підготовка до міжнародного іспиту CPE триває близько року.

Якщо ж ви все-таки віддаєте перевагу самостійно осягати всі труднощі англійської мови, розбиратися в його нюансах, зверніть увагу на численні навчальні матеріали, присвячені міжнародного екзамену CPE. Серед них можна виділити: Cambridge Certificate of Proficiency in English, Common mistakes at Proficiency, Proficiency Practice Tests, P roficiency Masterclass, New Proficiency Gold, Focus on Proficiency і т.д. Ці посібники та навчальні курси можна придбати у точках продажу англомовної літератури або скачати в Інтернеті. Найпопулярнішими бібліотеками серед студентів, що вивчають англійську, є ресурси englishtips.org і knigka.su.

Рівень складності міжнародного іспиту CPE максимально високий і відповідає рівню C 2 в системі, встановленої для сучасних мов Ради Європи. Сертифікат цього іспиту відкриває перед вами практично будь-які двері в усьому світі: в освіті, у професійній діяльності, в наукових дослідженнях і т.д. Відповідно і вимоги для складання цього іспиту немаленькі. Ви повинні без проблем розуміти все, що чуєте, і про що вам говорять. Ви повинні з легкістю підтримувати бесіду на будь-яку тему, а також висловлювати свою точку зору з того чи іншого питання. Ви повинні орієнтуватися в галузі культури, кіно, театру, літератури. Вам необхідно бездоганно володіти письмовою мовою — будь-яка документація або будь-який вид письмової роботи для вас не є проблемою. Ви можете брати участь у конференціях та засіданнях, висловлювати свою думку або свої думки, а також грамотно і швидко конспектувати слова інших людей. Якщо ви володієте всіма цими навичками, ви неодмінно повинні здати міжнародний іспит CPE і підтвердити свої глибокі і якісні знання.

Щороку в світі знаходиться близько 45000, хто прагне здати міжнародний іспит CPE залежно від переслідуваних цілей, будь то потенційна робота, першокласну освіту або які-небудь інші мотиви. Слід зазначити, що всі письмові роботи кандидатів відправляються безпосередньо в Кембриджські університет для перевірки спеціально акредитованої комісією.

Структура міжнародного іспиту CPE

Структура цього міжнародного іспиту, як і двох інших — CAE і FCE, нічим не відрізняється один від одного. Ті ж п’ять блоків тестування з обмеженим тимчасовим відрізком. Серед них:

  1. Reading (читання). Маючи у своєму розпорядженні півтори години, ви повинні вивчити дев`ять текстів, прагнучи зрозуміти кожне слово і кожне речення. Вам буде потрібно також, і вловити композицію даних текстів, їх структуру та задуми автора. Всі свої успіхи на цьому етапі ви показуєте у відповідях на 40 запропонованих питань.
  2. Writing (лист). Листи, статті, звіти, рецензії, твори і т.п. — Ось у чому ви повинні орієнтуватися без проблем. 2:00 цього етапу розбиті на дві частини. Завдання першої частини (на основі коротких допоміжних текстів) є обов’язковим завжди, а от у другій частині ви можете вибрати, яку саме письмову роботу ви будете виконувати. Зверніть увагу, що серед завдань другої частини є питання екзаменатора з літератури, яку необхідно прочитати заздалегідь. Які саме це книги можна дізнатися на офіційному сайті cambridgeesol.org.
  3. Use of English (використання мови). Необхідно за півтори години виконати п’ять завдань, які продемонструють, наскільки грамотно ви володієте граматичними конструкціями мови, лексичним матеріалом, ідіоматикою і розмовним варіантом англійської. Одним словом, ваш англійську мову повинен бути готовий до всього.
  4. Listening (аудіювання). На виконання цього етапу тестування вам дається 40 хвилин, протягом яких ви повинні прослухати сьомій записів і правильно відповісти на запропоновані питання. А записи можуть бути самі різні, починаючи від діалогів англійською мовою і бесід, і закінчуючи інтерв’ю, анонсами новин і т.д.
  5. Speaking (розмовна мова). Як уже згадувалося, тестування розмовної мови відбувається окремо. Як правило, ті 20 хвилин, присвячені цього етапу, складаються з трьох частин. Ви зобов’язані представити свій монолог і відповісти на виникаючі питання, виконати завдання в парі з іншим кандидатом, а також індивідуально поговорити потім з екзаменатором, використовуючи наочний матеріал у вигляді картинок і фотографій, і відповідаючи на його питання.

Результати іспиту стають відомими через два місяці, а в разі вашої перемоги над цим міжнародним іспитом можливість отримати свій сертифікат дається лише через шість тижнів після оголошення результатів. За 40 балів за кожен блок, максимум, який ви можете набрати — це 200 балів. Ті ж рівні оцінки знань на міжнародному іспиті CPE — A, B, C, D, E — визначать, наскільки ви майстерно володієте англійською мовою, і чи варто видавати вам документ. Якщо ви здасте міжнародний іспит CPE, вас можна тільки привітати з блискучими знаннями в області англійської мови.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>