In Учням By Вікторія

Міжнародний іспит CAE

Міжнародний іспит CAE є прекрасним варіантом оцінки ваших знань англійської мови на досить серйозному рівні. Цей іспит, як і всі інші іспити Кембриджського університету, був розроблений підрозділом ESOL екзаменаційного ради однойменного університету. І з’явився він у грудні 1991 року.

Якщо ми подивимося на розшифровку абревіатури міжнародного іспиту CAECertificate in Advanced English, стане зрозуміло, що рівень знань для складання цього іспиту є високим. Я не скажу «дуже високим», тому що це словосполучення відповідає п’ятому і самому останнього іспиту з англійської мови — CPE, які пропонує Кембриджський університет. Згідно з європейською класифікацією CEFR (про неї йдеться в статті про іспит FCE), міжнародного екзамену CAE привласнений рівень складності C 1. За шкалою CEFR вище може бути тільки рівень C 2, а це іспит CPE (Certificate of Proficiency in English).

З якою метою здають міжнародний іспит CAE? Безліч плюсів, які можуть вас переконати зробити це, перераховано в статті «Навіщо здавати міжнародні іспити з англійської мови? ». Я лише хочу додати, що цінність сертифікатів з англійської мови, які ви отримуєте в разі успішної здачі іспиту, дійсно велика. Як часто вам доводилося чути питання — а який твій рівень англійської? А відзначали ви, що одні стверджують, що володіють англійською досконало, а інші нарікають на свій «середнячок». А як ми це визначаємо? Може ті, хто думає, що у них все відмінно, насправді не дотягують до таких знань. Або, навпаки, хтось неусвідомлено занижує рівень своїх здібностей.

Ви можете без праці відповісти на питання, яким рівнем англійської мови ви володієте? Ваша оцінка об’єктивна? Ми можемо лише припускати, але не бути впевненими, що це так. Для цього й існують міжнародні іспити з англійської мови. Вони потрібні, щоб компетентна комісія побачила, як ви поводитеся з англійською мовою, і визначила, на що ви здатні. І тоді ви, маючи на руках такий вагомий сертифікат визнаного в усьому світі університету, зможете реально оцінити ваші знання. А отримавши сертифікат міжнародного іспиту CAE, ви переконаєтеся, що можете пишатися собою і своїми успіхами, і зрозумієте, що відтепер перед вами відкриті двері організацій та навчальних закладів у всьому світі.

Я не перебільшую. Сертифікат міжнародного іспиту CAE визнається багатьма університетами в різних країнах. Серед них — University of Cambridge, University of Oxford (Великобританія), California Institute of Technology (США), University of Toronto (Канада), University of New South Wales (Австралія) та інші. Погодьтеся, навчання закордоном, тим більше в таких грандіозних навчальних закладах дорогого коштує. Якщо ж ви зацікавлені у професійній діяльності закордонних компаній, вам варто дізнатися, що сертифікат міжнародного іспиту CAE має вагу для таких компаній, як Hewlett-Packard, Microsoft, Sony, Nokia, Bosch і т.д. Дійсно, можливості для подальшого росту і розвитку в області англійської мови просто приголомшливі. Я думаю, варто прагнути до того, щоб успішно скласти міжнародний іспит CAE і, що ще краще, з часом здолати і найвищий щабель — іспит CPE.

Який рівень знань потрібно для міжнародного іспиту CAE?

Як уже згадувалося, рівень англійської мови повинен відповідати категорії advanced. Згідно цьому рівню володіння мовою, кандидат для складання іспиту може читати побіжно, розуміючи зміст прочитаного, писати грамотно і легко, без будь-яких зусиль, спілкуватися практично на будь-які теми, підбираючи лексику для розмови не замислюючись. Також необхідно добре розбиратися в аспектах мови та її варіюванні в залежності від області застосування. Наприклад, якщо розмова будується з використанням британської англійської, то не потрібно додавати матеріал американського варіанту і навпаки. Вважається, що людина з рівнем англійської мови «advanced» читає будь-яку категорію літератури, розуміє практично всю промову, яку чує, без праці пише письмові роботи різних видів. Складно? Може бути, але немає нічого неможливого.

Структура міжнародного іспиту CAE

Щорічно цей іспит складає близько 60000 чоловік з 60 країн світу, що також свідчить про популярність цього іспиту. Давайте подивимося, які саме види тестувань доводиться виконувати кандидатам, що здають цей іспит. Сам іспит розділений на два етапи. В один день ви здаються чотири завдання (читання, письмо, вживання мови, аудіювання). А для проходження тестування з розмовної мови кожному призначається індивідуально дата і час. Етапи міжнародного іспиту CAE з англійської мови:

  1. Reading (читання). Для проходження цього етапу вам дається 1:00 15 хвилин. Вам пропонується чотири тексти, прочитавши які ви повинні відповісти на питання. Але щоб дати правильні відповіді, вам знадобиться зрозуміти їх зміст, звернути увагу на деталі, вловити задум автора цього тексту. Тексти беруться як з художньої, так і документальної літератури, з газет і журналів.
  2. Writing (лист). За півтори години ви зобов’язані виконати одну або кілька письмових завдань за запропонованим матеріалом, а також написати на вибір, статтю, доручення, записку, звіт або т.п.
  3. Use of English (вживання мови). Розділений на п’ять частин, цей етап тестування передбачає виконання 50 завдань (вибрати правильний варіант відповіді, заповнити пропуски в тексті, скласти речення). На все про все у вас всього лише годину.
  4. Listening (аудіювання). Прослуховуючи записи інтерв’ю, обговорень, лекцій, новин, та й просто діалогів, ви повинні зрозуміти їх зміст і відповісти на необхідну кількість питань. Розділений на три частини, цей етап становить 40 хвилин.
  5. Speaking (розмовна мова). Заключний етап міжнародного іспиту CAE перевіряє вашу здатність спілкуватися англійською мовою в різних ситуаціях і з різним числом співрозмовників. Ви не тільки розповідаєте про себе і своїх уподобаннях, але й коментуєте певні наочні матеріали екзаменатора, відповідаючи на його питання.

Оцінювання ваших знань також ведеться по пятібуквенние шкалою — A, B, C, D, E, з якої перші три (60-100%) припускають видачу сертифіката, а останні два означають провал іспиту.

Готуватися до здачі міжнародного іспиту CAE ви можете, займаючись з викладачем англійської по Скайпу або на курсах іноземних мов. Інтернет — джерело ресурсів у цій області. Матеріали на сайтах cambridgeesol.org, flo-joe.co.uk, examenglish.com допоможуть вам ознайомитися з інформацією, яка може бути на іспиті, дізнатися про те, яку літературу варто вивчити, на які граматичні тонкощі звернути увагу. І, звичайно, підготовка до цього іспиту не обійдеться без спеціальних курсів, виданих цілеспрямовано для цього рівня знань англійської мови: CAE Practice Tests, Interactive CAE, CAE Gold Plus, CAE Result, Objective CAE, Complete CAE та інші.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>