In Учням By Вікторія

Міжнародний іспит BEC

За допомогою міжнародних іспитів Кембріджського університету можна перевірити не тільки володіння загальною англійською мовою, здатність викладати цю мову іншим людям, а й знання ділової англійської, який обов’язково знадобиться тим, хто планує будувати кар’єру в галузі міжнародного бізнесу. Ці знання оцінюються на міжнародному іспиті Business English Certificate (BEC). Щороку цей іспит вирішують здавати більше 100 тисяч чоловік в 60 країнах. І щороку охочих перевірити здатність ефективно спілкуватися в діловому середовищі стає все більше. Причина цього — компанії та організації по всьому світу, які визнають результати міжнародного іспиту BEC, а часто навіть просять надати сертифікат при влаштуванні на роботу. Незважаючи на те, що здавати міжнародний іспит BEC можна вже з 16 років, в основному вік кандидатів вище 25 років.

Навіщо здавати міжнародні іспити, і BEC зокрема? По-перше, цей іспит не вимагає ніяких спеціалізованих знань у бізнесі, але, тим не менш, підготуватися до нього треба. Тому майже всі кандидати перед здачею іспиту проходять підготовче навчання, яке допомагає систематизувати наявні знання і сконцентруватися на певному лексичному і граматичному матеріалі. По-друге, при підготовці до здачі цього іспиту, кандидат засвоює ті знання, які знадобляться йому для побудови ділової кар’єри на міжнародному рівні. По-третє, сертифікат міжнародного іспиту BEC є безстроковим, тому перездавати заново іспит не буде потрібно. Як ми бачимо, одні переваги. Якщо ви вирішили отримати такий документ, що підтверджує ваші знання ділової англійської мови, візьміть на замітку, що у вас є чотири шансу на рік спробувати свої сили.

Рівні міжнародного іспиту BEC

Міжнародний іспит BEC, як і іспит IELTS, тестує чотири основні навички мовленнєвої діяльності: читання (reading), лист (writing), аудіювання (listening), розмовна мова (speaking). Безумовно, матеріали іспиту являють собою автентичні тексти, аудіоматеріали англомовних країн. Ознайомитися зі списком тим, які переважають на цьому іспиті, можна, перейшовши за наступним посиланням: exams.ru.

Міжнародний іспит BEC розрахований на кандидатів з різним рівнем знань, тому єдиного варіанта іспиту для всіх не існує. Є його три різновиди, які відрізняються ступенем складності. Ось про кожного з них ми і поговоримо.

  1. BEC Preliminary — цей іспит підійде тим, чиї знання ділової англійської мови відповідають рівню Intermediate — B 1. Сертифікат цього різновиду іспиту буде говорити про те, що його власник володіє достатнім лексичним запасом для того, щоб заповнити анкету, надати особисту інформацію, скласти резюме. У BEC Preliminary такі етапи іспиту, як читання і письмо, з’єднані і є єдиним цілим, чого немає в двох інших, більш складних видах міжнародного іспиту BEC .Первое тестування передбачає кілька видів діяльності: в «читанні» необхідно відповісти на 45 питань, а в «листі» виконати два завдання — написання e-mail / записки і діловий лист клієнту / постачальнику. Слід зазначити, що необхідно дотримуватися кількість слів, яке потрібно в завданні, так як «занадто мало» або «занадто багато» в даному випадку негативно позначиться на оцінці. На виконання всіх завдань відводиться півтора часа.Еще 40 хвилин доведеться витратити на «аудіювання» (відповісти на 30 питань). В якості пропонованого матеріалу — аудіозаписи презентацій, лекцій, переговорів, бесід і т.д. Ну і всього лише 2 хвилини відводиться на «розмовну мову». Цей етап необхідно проходити в парі з іншим кандидатом. Ви уявляєте, спілкуєтеся з вашим напарником, з екзаменатором.
  2. BEC Vantage — цей іспит підійде тим, чиї знання ділової англійської мови відповідають рівню Upper-intermediate — B 2. Отримавши цей сертифікат, ви можете з упевненістю сказати, що можете користуватися діловою англійською при спілкуванні з клієнтами, виконувати будь-яку роботу в офісе.Потратів годину на виконання першого етапу міжнародного іспиту BEC Vantage, ви повинні будете надати відповіді на 45 питань, показавши, що ви зрозуміли прочитане аж до якоїсь фрази або навіть слова. За 45 хвилин «листи» вас попросять виконати два завдання: скласти інструкцію / пояснення / угоду в першому випадку і написати звіт / Пропозиція / вибачення / скаргу в другому випадку. 40 хвилин «аудіювання» і відповіді на 30 питань — ось зміст третього етапу іспиту. Матеріали такої ж тематики, як і в BEC Preliminary, тільки більш складні. На «розмовну мову» ще з одним кандидатом і екзаменатором йде 14 хвилин. Ви повинні не тільки вміти вести переговори і обмінюватися інформацією, а й висловлювати свою точку зору (згоду або незгоду), порівняти що-небудь.
  3. BEC Higher — цей іспит підійде тим, чиї знання ділової англійської мови відповідають рівню Advanced — C1. Сертифікат даного порядку підтверджує, що ви здатні повноцінно спілкуватися в діловій сфері, виконуючи будь-який вид діяльності. Виконуючи «читання», протягом години вам вже необхідно відповісти на 52 питання, спираючись на прочитаний матеріал. А наступні годину і десять хвилин ви присвячуєте «письму», демонструючи здатність написати короткий звіт (перше завдання) і діловий лист (друге завдання). Етапи «аудіювання» і «розмовної мови» схожі на ті, які присутні в міжнародному іспиті BEC Vantage, але є невелика відмінність. Говорити доведеться вже не 14, а 16 хвилин.

Результати міжнародного іспиту BEC

Як оцінюються ваші знання? Після здачі міжнародного іспиту BEC Preliminary ви можете отримати сертифікат з наступними критеріями: pass with merit (80-100%), pass (65-79%), level A 2 (40-64%) і fail (0-39%). Перші три йдуть у залік, останній результат — «не здав».

А от у двох інших різновидах міжнародного іспиту BEC трохи інша система оцінювання: A (80-100%), B (75-79%), C (60-74%). А ось ті, хто отримали D (55-59%) і E (0-54%), іспит провалили.

Якщо ви хочете більш детально дізнатися про міжнародний іспиті BEC, зверніться до офіційного сайту cambridgeesol.org. Матеріали для підготовки до нього можна знайти на сайті englishtips.org. Серед них такі навчальні курси, як BEC Benchmark, BEC Masterclass, BEC Testbuilder (всіх трьох рівнею) та інші. Також ви можете записатися на англійську по Скайп, і наші викладачі допоможуть підготуватися до здачі цього не самого простого іспиту.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>