In Учням By Марія

Мотивація для вивчення іноземної мови

Отже, ви вирішили вчити іноземну мову, і тільки вам знати, навіщо і чому. Ви вже не дитина, який навчався, толком не розуміючи, навіщо йому це потрібно і де він зможе застосувати це в майбутньому. Ви усвідомлено взялися за голову, а це означає, що у вас для цього вже є певна мотивація і сенс. Навіть той факт, що ви зараз читаєте цю статтю, говорить про те, що ви мотивовані.

Давайте зараз разом подивимося, чому люди вирішують вивчити той чи інший іноземну мову.

Однією з найпоширеніших причин в наші дні є обставини. Найсильнішою мотивацією служить той факт, що без мови тобі не прожити. Все більше і більше жителів країн СНД беруть рішення про переїзд на ПМЖ в більш економічно розвинену країну. Людина розуміє, що без мови йому не «світить» ні хороша робота, ні, як правило, освіта, ні хороші друзі, з ким можна було б вести такі близькі нам задушевні бесіди. Та що там говорити, без знання мови ви не зможете елементарно освідчитися в магазині.

Другою причиною, до речі тісно пов’язаної з попередньою, служить та сама світла і чиста Любов. У кого з нас немає подруги або знайомої, яка зустріла чоловіка своєї мрії в шлюбному агентстві? Звичайно, мені можуть відповісти, що такий дівчині не завжди потрібно працювати, або вона вже має 2 вищі освіти, а в магазин може піти її чоловік. Погоджуся, працювати чи не працювати, вчитися чи ні — особиста справа кожного (кожної). Але як же знайомство з його батьками, родичами, друзями? Я не думаю, що така дівчина зможе замкнути себе молоду в чотирьох стінах поза суспільством на все життя. А з коханим-те, як вона буде спілкуватися?

Навіть поїздка закордон вимагає хоча б елементарних знань розмовної мови. Так Ви зможете дізнатися набагато більше про культуру, історію і традиції країни. Ви зможете дізнатися набагато більше місць, які варто було б відвідати і куди необхідно з’їздити на екскурсію! Більше того, ви зможете дізнатися певні «злачні місця», відомі тільки місцевим жителям. Вони завжди підкажуть де дешевше, де надурить, а де ви просто зобов’язані торгуватися!

Я дуже часто бачу людей, яких охоплює щира любов до якійсь країні. До менталітету людей, до їх кухні і манері поведінки! У мене є знайомий, чия любов до Німеччини почалася з їхніх знаменитих баварських сосисок і продовжилася німецькими автомобілями, пивом і любов’ю до німецькій музиці (Rammstein, Guano Apes, Tokio Hotel). Саме звучання німецької мови скоряло його. Маючи бажання, він досить швидко опанував цю мову! Ця ж любов наздогнала мою подругу, коли вона сильно захопилася готичним стилем в архітектурі. «Я один раз побачила баварський будиночок в горах — і з тих пір мріяла там побувати!», — Говорить вона. Тепер вона вільно володіє німецькою.

Знання поширених мов, таких як англійська та іспанська відкривають дорогу в багато країн. Тільки уявіть, ви зможете поїхати туди, куди так давно мріяли! А ще можна заощадити на екскурсіях і вартості проживання, у чому вас легко зорієнтують англомовні сайти і жителі цієї країни.

Дуже часто при таких поїздках ми не тільки розширюємо кругозір, але й знаходимо прекрасних друзів! У всьому світі є дуже багато хороших цікавих і корисних людей, і часто немає іншого способу з ними спілкуватися. Для цього теж найбільш підходящий саме англійську мову, так як це «Мова світу». «Англійська — це латина 20-го століття».

Звичайно, варто згадати і кар’єру. Нерідко стимулює до навчання саме Ваша професія. Будь ви філолог, перекладач або вивчаєте міжнародні відносини — вам необхідно бути професіоналом у своїй галузі і знати мову як невід’ємну частину своєї професії. Навіть якщо у вас Негуманітарна освіта — в наш час всі знають, який плюс до зарплати дає знання іноземної мови. Це і пошук інвесторів, і іноземні партнери, і велика конкурентоспроможність!

У вас власний бізнес? Що ж, вітаю, без англійської не обійтися. Іноземні партнери, ділові переговори і консультації, розширення зв’язків, вихід на міжнародний ринок, ділове листування, реклама — все це ви можете самі повністю контролювати, чи не доручаючи це вашим працівникам.

Також частою причиною вивчення мови є приватне сильне бажання, саморозвиток. Якщо людина не збирається жити закордоном і не застосовує мову в кар’єрі, то це просто його особиста перемога над собою, розширення кругозору, самоствердження і можливість читати книги і дивитися фільми в оригіналі.

«Сама велика перемога — перемогти себе!» (Платон).

Відмінно! Ви вирішили з тієї чи іншої причини вивчити іноземну мову! Але часом буває так важко себе змусити …

З точки зору психології існує кілька видів мотивації:

 1. Мотивація сполучена з емоціями і емоційним станом. Вона буває позитивна і негативна. Позитивна — це коли ви вже випробували певне задоволення від чого-небудь, пов’язаного зі знанням мови. Наприклад, після вдалих переговорів з іноземними партнерами вас похвалило або підвищило начальство. Негативна мотивація пов’язана з негативними емоціями. Приміром, ви відставали в школі і тепер хочете вивчити мову «всім на зло».
 2. Мотивація, пов’язана з цілями людей. Цілі важливі для нас. Коли ми хочемо підвищення по службі, розширення в бізнесі, хочемо сім’ї або щось комусь довести — ми готові на багато що. Ми розуміємо, що для досягнення мети потрібно потрудитися.
 3. Мотивація як частина ієрархії цінностей і переконань. У кожного з нас є свої пріоритети. Духовні та матеріальні. Це можуть бути гроші, відносини, соціальний статус, повагу, творчість, спілкування, успіх, розвиток. Виходячи з цього, ми хочемо чи не хочемо щось робити і вкладати у своє майбутнє.
 4. Мотивація, обумовлена ​​особистим своєрідністю і соціальними ролями людини. Наприклад, якщо людина поліглот, йому хочеться вчити все більше і більше мов для підвищення особистої самооцінки і самоствердження. Якщо це філолог або перекладач — це підвищує їх професіоналізм і відповідно заробіток. Також бувають люди, яким просто цікавий сам процес навчання. Часто директора величезних корпорацій ніяково себе почувають, не знаючи навіть однієї іноземної мови.
 5. Антимотивацією часто служать глузування однокласників або колег, насильне навчання проти волі або добірка невідповідних методик викладання до даній конкретній людині. Але про це пізніше. Дитині достатньо один раз почути, що він нездатний — і він буде вірити цьому все життя! Але не рибі вчити птицю літати!

Мотивація залежить від знання того, як правильно вчитися і зворотного зв’язку по ходу навчання. Якщо є чітка мета — буде й успіх!

Як же можливо посилити мотивацію?

 1. Усвідомте свій тип мотивації.
 2. З’єднаєте навчання з емоціями або з практичним застосуванням знань.
 3. Створіть систему зворотного зв’язку і визначте етапи навчання.

Давайте разом подумаємо, що нам потрібно знати, щоб гідно володіти мовою?

 1. Граматику — яку потрібно вміти використовувати неусвідомлено. Вона допомагає правильно граматично будувати речення і слова, вловлювати зміст промови.
 2. Словниковий запас, який показує начитаність і ерудованість людини. Без нього неможливо навіть елементарно Вияснять.
 3. Культуру середовища, менталітет, манеру мислення. Те, що російський скаже
  по-одному, англієць та італієць висловить зовсім по-іншому.
 4. І один з найважливіших моментів — це мати правильну вимову. Це як би ядро ​​мови. Навіть якщо у вас все відмінно з граматикою, словниковим запасом і знанням культури та менталітету країни — якщо у вас погана вимова, ніхто вас не зрозуміє.

На жаль, у наш час ВНЗ не приділяють достатньо уваги вимові студентів. А адже так важливо розуміти мову! Розуміти, що саме Вам говорять і вміти ясно виразиться.

Не існує ідеального методу вивчення іноземної мови. Для гарного результату необхідно комбінувати вивчення всього вищепереліченого. Ключ до успіху — постійне повторення та / або використання своїх знань на практиці, в житті.

Чому вивчення мови в школі так рідко приносить саме ті результати, яких ми очікуємо?

Давайте розглянемо питання мотивації з точки зору освіти.

Як часто ми бачимо дорослих, зрілих людей, абсолютно невпевнених у своїх здібностях. Одна з причин сягає ще в їх шкільні часи. У дитинстві вчитель вселив їм, що вони нездатні до вивчення мов. Кілька простих зауважень можуть залишити глибокий відбиток на незрілої дитячій психіці. Якщо ж вчитель використовує мотивацію успіху, впевненості у своїх силах — учень, бачачи результати і успіхи, рветься вчитися. Суспільне визнання — це дуже потужний стимул!

Але давайте не будемо нападати на вчителів, а поглянемо трохи глибше. Система підношення мови в наших школах часто одноманітна і залишає бажати кращого. У ній, як правило, мало творчості, мало медійних матеріалів та ігор, недостатньо практики.

Система освіти одноманітна і зауваження, як і погані оцінки, від вчителів отримують ті діти, яким просто не підходить така система. Для когось легше візуальне сприйняття матеріалу, для когось на слух, хтось запам’ятовує слова при написанні, комусь необхідний творчий або комбінований підхід і т.п. Ну не може 1 підручник підходити 30 учням одночасно! Можливо, ці діти дуже навіть здатні, просто до них застосували невідповідний метод навчання. Про це досить докладно пише Роберт Кійосакі в своїй книзі «Якщо хочеш стати багатим і щасливим, не ходи в школу». Мета цієї книги в тому, щоб пролити світло на те, як впливає система освіти на наші індивідуальності, і як вона сьогодні відбивається на молодих.

А що, скажете Ви, якщо дитина просто не хоче вчитися? Можливо він не бачить для цього достатньо підстав. Йому ніхто чітко не пояснив де і навіщо він буде застосовувати свої знання в майбутньому. Він не бачить мети і те, навіщо йому взагалі потрібна мова.

Це потрібно в максимально конкретній формі донести до учня, можливо, за допомогою емоційної чи цільової мотивації, привівши конкретні приклади з життя.

Дитина повинна розуміти і наочно бачити, що за допомогою іноземної мови він зможе дізнатися і побачити багато чого цікавого. Це і нові друзі, і подорожі, і модна закордонна музика і т.п.

На багатьох відстаючих у навчанні дітей добре впливає конкурентне середовище. Якщо Петя зробив домашнє завдання і отримав п’ятірку, чому я не зможу? Але це сильно залежить від темпераменту людини. А темперамент нам дано з народження, її не можна змінити. Для когось той факт, що він відстає від інших, є антимотивацією. Для нього будуть дуже ефективні індивідуальні заняття або заняття в маленьких групах.

Важливо навчити людину вчитися. Важливо зрозуміти, що все наше життя — це відкриття чогось нового, ми щодня дізнаємося щось. Важливо визначити, який тип мотивації підходить саме для вас. Навчання — це ж так цікаво!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>