In Граматика By Вікторія

Модальний дієслово OUGHT TO

На відміну від деяких інших модальних дієслів англійської мови, цей модальне дієслово володіє тільки формою теперішнього часу — ought to. І варто пам’ятати, що інфінітив, використовуваний після цього модального дієслова, обов’язково вживається з часткою to. Ось якраз і інфінітив і допомагає нам відобразити той чи інший час в нашій мові. Іншими словами, визначити час якої-небудь пропозиції ми можемо по инфинитиву. Наприклад:

I ought to buy something for tea, biscuits or sweets. (дія відноситься до теперішнього часу) — Мені потрібно купити щось до чаю, печива або цукерок.

You ought to have decided that. (дія відноситься до минулого часу. Воно було бажаним, але виконати його не змогли) — Вам слід вирішити це давно.

You ought to be sleeping instead of watching a serial. (дія відноситься до сьогодення тривалого часу) — Тобі слід вже спати, а не дивитися серіал.

Якщо ви подивитеся на переклад цих пропозицій, виявите, що модальне дієслово ought to необхідно передавати у реченні за допомогою таких слів, як «треба (б), слід, слід (б), ви б …». Якщо нам потрібна негативна фраза, перед цими словами ставимо негативну частку «не».

Модальний дієслово ought to служить нам для вираження:

 1. Ради, морального чи соціального боргу.

  We ought to weigh well what we can decide. — Нам слід добре подумати, перед тим, як щось вирішити.

  He ought to have been more tactful. — Йому слід бути більш тактовним.

  I suppose we really ought not to be laughing at her, but I just can not help it. — Я думаю, нам не слід було б сміятися над нею, але я просто не могла втриматися.

  I feel that I ought to spend more time with my children. — Мені здається, мені потрібно проводити більше часу з дітьми.

  You ought to be ashamed of yourself. — Тобі має бути соромно!

  You ought to watch your weight. — Тобі слід стежити за своєю вагою.

 2. Твердої впевненості, яка передається словами «має бути, мабуть».

  He ought to have done what I told him. — Він, мабуть, зробив те, про що я йому говорив.

  They ought to have come earlier. — Вони, мабуть, прийшли раніше.

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>