In Науки By Інна

Методика викладання англійської мови

Сучасний викладач може поскаржитися на що завгодно, але тільки не на убогість вибору сучасних методик викладання англійської мови, і число їх збільшується. В арсеналі методів навчання іноземної мови існують класичні, що пройшли випробування часом, і навіть кілька екзотичні, наприклад, так званий метод навіювання. Не стану стверджувати, що деякі з них працюють на 100%, а деякі не корисніше торішнього снігу. Але, тим не менше, існують методики викладання англійської мови, які на практиці виявилися на кілька порядків ефективніше, ніж інші методи.

Найбільш популярні методики викладання англійської мови

Найбільш популярними методиками на сьогоднішній день є класична методика викладання англійської мови і комунікативний метод.

Класична методика найбільш часто використовується в мовних вузах і школах. Вивчення англійської мови при даному підході здійснюється з азів, з алфавіту і фонетики. Увага приділяється всім чотирьом компонентам вивчення: аудіювання, читання, письма та говорінню. Процес відбувається планомірно і дає стабільні фундаментальні знання. Дана методика викладання англійської мови дозволяє створювати не тільки грамотну усну мову, а й письмова мова не представляє для учнів складності.

Комунікативний метод вивчення мови порівняно недавно отримав визнання. Комунікативна методика — це, насамперед, практика спілкування і тренування сприйняття іноземної мови на слух. Застосування цього методу в процесі навчання в більш короткі терміни допомагає подолати мовний бар’єр. Маючи навіть невеликий словниковий запас, учні можуть пробувати свої сили в процесі спілкування іноземною мовою буквально з перших занять. Ця методика вивчення англійської мови дає непогані результати саме тому, що вона спрямована на створення штучної мовного середовища. Присвячуючи спілкуванню більше 80% навчального часу, учні, потрапляючи в реальні умови спілкування, не відчувають особливих труднощів.

Останнім часом ми все більше чуємо про інтенсивний методі. На мою особисту думку, цей метод хороший в екстремальних ситуаціях, але системи знань він не дає. Тим більше говорити про багатий словниковому запасі не доводиться.

Різноманіття методик викладання англійської мови дозволяє викладачеві вибрати найбільш ефективний варіант на його думку, відповідний саме цій групі учнів. А іноді саме сукупність методів навчання, з урахуванням плюсів і мінусів всіх використовуваних на заняттях методик, дає плідні результати.

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>