In Матеріали By Вікторія

Меню англійською мовою

Давайте зробимо невелику подорож? Уявіть, що ви перебуваєте в країні, яку ви давно мріяли відвідати. Припустимо, в цій країні однією з основних мов є англійська. Ви непогано орієнтуєтеся в цьому іноземною мовою, але, тим не менш, вам ще багато що належить вивчити і дізнатися. Ось ви відвідали певну екскурсію, познайомилися з культурою цієї країни, скуштували, так скажемо, «їжі духовної» і прийшла черга вгамувати своє виникло почуття голоду (hunger). Що ж робити? Куди відправитися перекусити (to have a snack) або повноцінно поїсти (to have breakfast / lunch / dinner)? Як розібратися в меню англійською мовою (menu), яке пропонують у даному закладі?

На ваш вибір ви можете пройти в: кафе при готелі, в якому проживаєте (coffee shop), просто закусочну (pub / snack bar / diner), закусочну швидкого обслуговування типу «фаст-фуд» (fast-food, McDonald’s), розкішний ресторан (luxury restaurant), кафетерій (cafeteria). У цьому випадку ви керуйтеся своїми кулінарними перевагами і фінансовими можливостями, визначаючи продукти (prices) як дешеві (cheap), дорогі (expensive) і помірні в ціні (reasonable price).

У будь-якому пристойному кафе, закусочної, а в ресторані тим більше вашій увазі представлять меню англійською мовою, яке допоможе вам визначитися зі стравами та інгредієнтами, які ви хотіли б покуштувати. Але не забувайте, що для відвідування ресторану необхідно розбиратися в етикеті, прийнятому в цьому закладі; добре знати прилади, якими сервірують стіл (а це велика кількість ложок, виделок, ножів, тарілок, келихів для різних продуктів і напоїв — докладніше про це читайте у статті «Англійська мова в ресторані»), а також бути обізнаним у тому, з яких частин складається меню англійською мовою.

Перед тим, як безпосередньо приступити до меню англійською мовою, звернемо увагу, що існує також кілька способів замовлення їжі:

 1. Salad bar — «салатний бар» — фіксована ціна замовлення, самообслуговування, кількість їжі визначено розміром однієї тарілки;
 2. Buffet — «шведський стіл» — самообслуговування, необмежену кількість їжі за фіксовану ціну замовлення;
 3. A la carte — замовлення кожного блюда в меню окремо;
 4. Table d’hote — комплексне замовлення (три страви з фіксованою ціною всього замовлення).

Що являє собою меню англійською мовою?

Припустимо, ви зайшли в ресторан, присіли за столик, і офіціант (waiter) відразу ж надав вам меню англійською мовою. Спробуємо його вивчити і зрозуміти, що вам пропонують покуштувати. У будь-якому меню ви можете знайти ось такі розділи:

 • aperatif — аперитив (алкогольний напій, який п’є перед їдою);
 • appetizer — закуска (їжа, яку подають перед основною стравою для порушення апетиту);
 • cold platter / hors d’oeuvre — холодні закуски;
 • entrée / the main course — основне блюдо;
 • soup / the first course — перша страва;
 • sweets / dessert — десерт;
 • game — дичина;
 • poultry — м’ясо свійської птиці;
 • cheeseboard — сир в асортименті;

Компоненти кожного з цих розділів меню англійською мовою можуть бути абсолютно різні. Це залежить від кухні, яку подають в цьому ресторані. Щоб без труднощів зрозуміти незнайомі блюда, все-таки необхідно добре знати слова, що стосуються їжі, продуктів, інгредієнтів. Але якщо вам цікаво, можете як приклад ознайомитися з меню англійською мовою, яке подають в одному з ресторанів Санкт-Петербурга. Спробуйте без перекладу зрозуміти, що саме ви зможете скуштувати в цьому закладі — vashdosug.info. Також вам може стати в нагоді лексика для грамотного замовлення вибраних вами страв — infoenglish.info.

Окремо давайте розглянь напої, які ви вибираєте самі або за порадою сомельє (sommelier / wine waiter — працівник ресторану, відповідальний за придбання, зберігання вин (wine) і подання їх клієнту). Які ще напої ви можете замовити в англійському меню? Перш за все, це можуть бути безалкогольні (soft drinks), слабоалкогольні (low-alcohol drinks) або міцні напої (hard drinks / spirits). Хтось любить газовані (fizzy / sparkling / carbonated drinks), а хтось негазовані рідини (still drinks). З алкогольних найвідомішими є: шампанське (champagne), віскі (whisky), ром (rum), коньяк (cognac), лікер (liqueur) і всілякі коктейлі (cocktail).

Ось ви і поїли у якому-небудь англомовному ресторані. Меню англійською мовою прочитали як знайому книгу, тому й замовили найсмачніше. Сподіваюся, вам допоможе цей матеріал, і ви будете впевнено себе почувати при відвідуванні будь-якого ресторану чи кафе.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>