In Граматика By Олександра

Майбутнє в минулому в англійській мові — час Future in the Past

В англійській мові можливо все. Навіть таке абсурдне назва для цілої групи часів — Future in the Past — майбутнє в минулому. Як таке може бути, запитаєте ви. Як майбутній час потрапило в минулий контекст? Дуже просто — мова про те, коли ми говоримо про дію, яке було майбутнім для певного моменту в минулому. Відразу наведемо приклад:

He said he would come at 5 o’clock. — Він сказав, що прийде в 5:00.

На той момент, коли він це говорив, ще не було 5:00. Тобто дія «прийде» є майбутнім по відношенню до минулого дії «сказав». Ось вам і час Future in the Past.

Існує чотири пори групи Future in the Past:

 1. Future Simple in the Past
 2. Future Continuous in the Past
 3. Future Perfect in the Past
 4. Future Perfect Continuous in the Past

Освіта часів Future in the Past: формула

Часи Future in the Past утворюються так само, як їхні аналоги з групи Future, тільки замість допоміжних дієслів will і shall використовуються would і should. Should використовується тільки для першої особи однини і множини, але існує тенденція використовувати would для всіх осіб і чисел:

Future Simple in the Past Future Continuous in the Past
I would (should) work. I would (should) be working.
We would (should) work. We would (should) be working.
You would work. You would be working.
He (she, it) would work. He (she, it) would be working.
They would work. They would be working.
Future Perfect in the Past Future Perfect Continuous in the Past
I would (should) have worked. I would (should) have been working.
We would (should) have worked. We would (should) have been working.
You would have worked. You would have been working.
He (she, it) would have worked. He (she, it) would have been working.
They would have worked. They would have been working.

У питальній формі допоміжне дієслово would (should) ставиться перед підметом:

 • Would I work?
 • Would we be working?
 • Would he have worked?
 • Would they have been working?

У негативній формі not ставиться після допоміжного дієслова would (should):

 • I would not work.
 • We would not be working.
 • He would not have worked.
 • They would not have been working.

В якості скорочених форм використовуються ‘d в стверджувальній формі для обох допоміжних дієслів і wouldn ‘t (shouldn’ t) в негативній формі:

 • He’d be working.
 • They would not have worked.
 • We should not work.

Вживання Future in the Past: приклади пропозицій

Часи Future in the Past вживаються в додаткових пропозиціях, коли присудок головного речення виражено дієсловом у минулому часі. Мета вживання Future in the Past — показати, що дія в підрядному реченні станеться пізніше дії в головному реченні.

Наведемо приклади Future in the Past:

I thought that you would be late. — Я думав, ти запізнишся. (Future Simple in the Past)

I knew we would be packing next Friday. — Я знав, що ми будемо збиратися в наступну п’ятницю. (Future Continuous in the Past)

He said he would have read the book by the time I needed it. — Він сказав, що дочитає книгу до того часу, коли вона мені знадобиться. (Future Perfect in the Past)

We said that by the time he picks us up he would have been driving for two hours. — Він сказав, що до того часу, як він нас його вхопив, він вже буде їхати 2:00. (Future Perfect Continuous in the Past)

Таким чином, часи Future in the Past позначають майбутнє дію відносно певного моменту в минулому. Як видно з прикладів, пропозиція обов’язково містить дієслово в минулому часі в головному реченні, без нього вживання Future in the Past неможливо.

Якщо ви вже стикалися з такою темою, як «Узгодження часів в англійській мові», ви зрозумієте, що часи Future in the Past виникли саме завдяки правилам узгодження. Цікаво, що в англомовних граматичних посібниках часи Future in the Past взагалі не виділяються в окрему групу, а розглядаються в рамках правил узгодження часів і способів вираження майбутньої дії, описуваного з минулого. Крім того, про вживання would замість will ми дізнаємося при вивченні непрямої мови в англійській мові, так на неї теж діють правила узгодження часів:

He says: «I will not buy this car.» — Він каже: «Я не куплю цю машину».

He said he would not buy this car. — Він сказав, що не купить цю машину.

She hopes she will have finished the courses by the beginning of spring. — Вона сподівається, що закінчить курси до початку літа.

She hoped she would have finished the courses by the beginning of spring. — Вона сподівалася, що закінчить курси до початку літа.

З цих прикладів зрозуміло, що часи групи Future висловлюють майбутнє дію відносно теперішнього моменту, а часи групи Future in the Past — майбутнє дію відносно минулого моменту.

Нарешті, залишилося сказати, що Future in the Past зазвичай вживається після дієслів говоріння (say, tell) і розумової діяльності (think, know, believe, expect, hope і т.д.)

Застосування часів Future Continuous in the Past, Future Perfect in the Past і Future Perfect Continuous in the Past — значно обмежена, а ось Future Simple in the Past зустрічається досить часто.

Тему часів Future in the Past ми розглянули окремо, як розглядають її вітчизняні посібники, оскільки вона присутня в шкільних підручниках і може викликати труднощі учнів. Але я вважаю, що не виділяти ці часи, як надходять англомовні граматисти, більш логічно, щоб не створювати зайвої плутанини.

А тепер спробуйте виконати наступний тест Future in the Past, щоб закріпити отримані знання:

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>