In Матеріали By Вікторія

Лондон англійською мовою

Всі ми в школі вивчаємо географію, яка розширює наш кругозір і дозволяє нам з легкістю орієнтуватися в розташуванні тієї чи іншої держави. Ми, безумовно, обізнані про особливості різних країн, осягаємо їх культуру і знайомимося з населенням. Всі ці знання досить важливі в нашому житті, адже вони допомагають нам у навчанні, роботі і навіть на відпочинку. Звичайно, знати все неможливо, адже наш світ постійно розвивається і змінюється. Але ні в якому разі не можна бути профаном у відомостях про рідну країну досліджуваної вами мови. Так як мова йде про англійську, то ми просто зобов’язані хоча б по мінімуму вивчити Англію і її національний колорит. Якщо ви цього ще не зробили, саме час почати, хоча б з поваги до англомовної нації. Нашою метою стане сама столиця Великобританії — Лондон англійською мовою.

Лондон англійською мовою

Лондон (London) є столицею Об’єднаного Королівства Великобританії і Північної Ірландії (The United Kingdom of Great Britain and Nothern Ireland). Населення (population) цього міста складає більше 8 мільйонів чоловік, Лондон є найбільшим містом на Британських островах (the British Isles).

Назва столиці походить від римського слова Londinium, а заснований він був у 43 році нашої ери. Спочатку він був римську фортецю (Roman fortification), що охоплює досить невелику територію. Зараз же це один з найбільших міст світу. Лондон англійською мовою — один з найважливіших торговельних, культурних та туристичних центрів світу (commercial, cultural, tourist centre of the world). Розташований Лондон на судноплавній річці Темзі (the Thames), яка перетинає його з південного заходу на схід. У столиці Великобританії дуже багата історія, насичена всілякими подіями. Хотілося б відзначити два найбільш сумних: Велика Чума (the Great Plague) в 1665 році, яка забрала більше 60 000 життів, і Великий Лондонський пожежа (the Great Fire), серйозно зруйнував місто.

Поступове розростання Лондона сприяло тому, що у нього немає єдиного головного центру. Їх декілька, і кожен володіє своїм певним характером. Традиційно територію Лондона англійською мовою ділять на 4 основних частини: Сіті (the City), Вестмінстер (Westminster), Вест-Енд (the West-End), Іст-Енд (the East-End). Коротко зупинимося на кожному з них.

The City — це «серце» Лондона англійською мовою, його торговий і діловий центр. У цій частині столиці розміщені банки (приміром, Bank of England), офіси (offices), фірми (firms), трастові компанії (trusts), Лондонська фондова біржа (the Stock Exchange), тобто все, що пов’язано з діловим життям міста. На території Сіті розташована резиденція лорда-мера в Лондоні (the Mansion of London); Фліт-стріт (Fleet Street) — вулиця, що представляє центр англійської газетної індустрії.

Лондонський Сіті є також і історичним ядром столиці. Серед перших історичних пам’яток (historic buildings) виділяється фортеця — Лондонський Тауер (the Tower of London), споруджена в 1087 році. Тауер у свій час був не тільки фортецею (fortress), але і королівською резиденцією (royal palace), в’язницею (prison), королівською скарбницею (king’s treasury). Зараз це музей (museum of armour), в якому зберігаються королівські регалії (Crown jewels). Ще однією визначною пам’яткою Лондона англійською мовою є Собор святого Павла (St. Paul’s Cathedral), побудований відомим архітектором Крістофером Реном (Christopher Wren) в 1675-1708 рр.

На захід від Сіті розташований Westminster. Цей історичний і дуже важливий район Лондона містить на своїй території такі видатні споруди, як Вестмінстерське абатство (Westminster Abbey) і Вестмінстерський палац (The Palace of Westminster), відомий як Будинок Парламенту Великобританії (the Houses of Parliament). Цей палацовий комплекс зі знаменитою годинниковою вежею Big Ben є візитною карткою Лондона англійською мовою. Вестмінстерське Абатство являє собою унікальну готичну церкву (church), в якій коронувалися майже всі королі і королеви Англії (to crown a king or queen). Також в абатстві поховані багато видатних діячів країни, письменники, художники, поети (серед них Dickens, Chaucer, Shakespeare, Byron та ін.).

The West End — частина Лондона, пашить благополуччям і розкішшю (part of wealth and luxury). Тут ви знайдете театри і концертні зали (theatres and concert halls), музеї та галереї (museums and galleries), університети та елітні магазини (universities and fashionable shopping centres). Трафальгарська площа (Trafalgar Square), Букінгемський палац (Buckingham Palace) теж знаходяться в Вест Енді.

Протилежністю попередній частині Лондона англійською мовою є The East End, яка є промисловою зоною Лондона, наповненою фабриками (factories), заводами (plants), ринками (markets), майстернями (workshops).

Пам’яток і просто цікавих місць у Лондоні англійською мовою безліч, про всіх не розкажеш. Якщо вам цікава ця тема, і ви хочете більше дізнатися про столицю Великобританії, зверніться до чудової книги сатинові В. Ф, «Read and speak about Britain and the British».

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>