In Учням By Вікторія

Листування з іноземцем

Всім відомо, що мова є засобом спілкування між людьми. Але зауважте! Перевагою володіють ті, хто знає не тільки свою рідну мову, але й будь-якої інший іноземний, або навіть декілька. Адже таким чином ця людина може розуміти людей іншої національності та культури. А чим більше кількість тих, з ким він знайшов спільну мову, тим ширше і різноманітніше його коло спілкування. А спілкуємося ми з різних причин: для обміну досвідом, бажаючи чогось навчитися, та й інших навчити; в робочій обстановці для взаємодії з іноземними колегами; в сфері особистого життя для пошуку партнера; та й просто для розваги у вільний і невільний час.

Вивчаючи або знаючи англійську мову, можна і потрібно орієнтуватися на спілкування з іноземцями. У першому випадку буде незайвим відпрацювати і закріпити отримані знання, в другому їх удосконалити і дізнатися щось нове. Спілкування на англійській мові може відбуватися різними способами, але два основних — це за допомогою усної або письмової мови. Або ми розмовляємо з ким-небудь, або ми обмінюємося листами або повідомленнями. З бесідою все зрозуміло. Берете іноземця та розмовляєте з ним, одночасно намагаючись зрозуміти, що він говорить або питає. Благо сьогодні це не проблема — ви в будь-який момент можете удосконалювати свою англійську мову по Скайп, розмовляючи з іноземним знайомим. До речі, гідно підтримати розмову теж треба вміти. І справа тут не тільки в знанні мови, але й здатності цікаво викладати свої думки.

Якщо ж ви починаєте переписку з іноземцем, вам можуть допомогти деякі поради. Давайте визначимо мета вашої переписки, і залежно від цього вирішимо, як себе вести.

Як вести листування з іноземцем?

Припустимо, ви познайомилися з англомовним людиною, подружилися (неважливо він це чи вона), а ваше спілкування відбувається на рівні листування. Говорячи про листування, я не маю на увазі епістолярний жанр, хоча і він був дуже популярний кілька років тому. Я, наприклад, листувалася з американкою більше 10 років за допомогою звичайних листів, що відправляються авіапоштою. Зараз вся переписка відбувається в межах всесвітньої павутини. Хотілося б відзначити, що в будь листуванні важливим моментом є якість вашої письмової мови. Листуючись з іноземцем, а ми говоримо про спілкування з одним, якість вашого англійської мови можна відсунути на другий план. Адже письмова мова в такій листуванні в чому схожа на усну, а в ній допустимі і своєрідний підбір слів, сленг, і граматичні неточності, еліптичні речення і т.д. У такій листуванні повинно бути багато питань, щоб мова була живою. Часто ви можете зустріти в листі вигуки (Er … Mm … ..Oops! … Wow! … Uh), що виражають емоції співрозмовника, бо в інший спосіб їх не передаси. Сюди відноситься і оформлення — всілякі смайлики. Іншими словами, листування з іноземцем-іншому мало чим відрізняється від листування з ким-небудь на вашій рідній мові. Головна відмінність — все спілкування англійською!

Припустимо, листування з іноземцем входить у ваші робочі обов’язки. У цьому випадку мова йде скоріше не про листування з якоюсь окремою особистістю (але й таке можливо), а про листування з представниками певної компанії. Стиль листування — діловий. Тому ви повинні вивчити всі нюанси й тонкощі написання ділового листа англійською мовою, починаючи від оформлення та обігу, закінчуючи вибором тематичної лексики і варіантів завершення такого листа.

Уявімо, що ви починаєте особисту переписку з іноземцем або іноземкою з метою ближчого знайомства. Йдеться про особисте життя. Що вам слід знати в цьому випадку? Перш за все, запам’ятайте, що в разі вираженої симпатії один до одного іноземець буде наполягати на більш частою листуванні, наприклад, кожен день. Чи не буде для вас це занадто стомлюючим? А ваші можливі відповіді в два-три дні будуть сприйняті з обуренням і образою. По-друге, в листуванні з іноземцем, звичайно, не потрібно дотримуватися канонів ділового листа, але й не варто ставити оформлення такого листа правіше якості. Англійська мова вони теж хочуть бачити хороший. У листуванні з іноземцем рекомендую частіше називати по імені вашого співрозмовника, це допоможе вам розташувати його до себе. Не забувайте про питаннях, що стосуються його персони і його життя. Це покаже ваш щирий інтерес. У відповідь намагайтеся розповісти щось про себе, може, якісь випадки з життя. Уникайте безликих загальних фраз. Завершуючи лист, використовуйте одне з уживаних кліше — Sincerely, Faithfully, Best wishes, With hope, etc.

Листування з іноземцем має одні переваги, на мій погляд: вивчення англійської мови, закріплення і вдосконалення знань, обмін досвідом, цікаве спілкування. Зараз в інтернеті не є проблемою пошук людини, з яким можна зав’язати дружню переписку. Наприклад, відвідайте такий ресурс: palabea.net. Ви зрозумієте, що листування з іноземцем може бути пізнавальним і захоплюючим процесом.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>