In Учням By Наталія

Кілька порад для самостійного вивчення англійської мови

По всьому світу мільйони людей намагаються вивчити англійську мову. Це можна робити по-різному: у школі, на курсах, в розмовному клубі, а можна вчити мову самостійно.

 • Про те, як підібрати найбільш підходящий спосіб навчання, ми писали в блозі нашої школи у статті «3 популярних способу вивчення англійської мови: вибираємо кращий».

Самостійна робота — важливий аспект у вивченні англійської. Навіть якщо ви займаєтеся з викладачем, все одно необхідно вникати в кожну тему і всі тонкощі мови і самому. Неможливо все зрозуміти і вивчити на уроці, після нього потрібно зробити домашнє завдання з англійської, проглянути тему самостійно для її закріплення. Важливість самонавчання в процесі оволодіння мовою складно переоцінити.

Але, на жаль, не всі можуть собі дозволити займатися на платних мовних курсах або з індивідуальним викладачем. Тоді на допомогу приходить самостійне вивчення англійської мови.

Основні плюси і мінуси самостійного навчання

Серед головних переваг виділимо наступні:

 • Це дешево. Можна купити або завантажити безкоштовно книгу, подкаст і уникнути додаткових витрат.
 • Свобода навчання без обмежень.
 • Можливість навчатися в бажаний час і в зручному для вас темпі.
 • Розвиток почуття відповідальності.
 • Ніякої критики.

Але як завжди, у всьому хорошому завжди знайдеться ложка дьогтю:

 • Лінь. Іноді дуже складно змусити себе сісти і почати вчити мову.
 • Нудьга. Якщо ви любите спілкування, вам буде важко вчити англійську самостійно.
 • Управління своїм часом. Навичками тайм-менеджменту володіють не всі, тому є небезпека втратити темп навчання.
 • Відсутність відповідної реакції. Коли вчишся сам, ніхто не допоможе з граматикою і вимовою. Ви самі несете відповідальність за якість навчання.

Щоб вчити англійську самостійно, потрібно бути відповідальним і правильно управляти своїм часом.

Де шукати натхнення?

Коли ви вчите мову самостійно, дуже легко загубитися в морі доступних сьогодні джерел. Звичайно, можна слухати і дивитися програми англійською (наприклад, на BBC або CNN) або працювати за підручником. Але де знайти англійську, якщо не живеш в країні, в якій він є державною? Потрібно просто уважно оглядітися по сторонах. Англійська оточує нас всюди.

Фільми або короткі відео англійською зараз доступні всім. Якщо ви дивитеся кіно з субтитрами, постарайтеся відвести погляд від них або просто закривати очі час від часу. Розумієте, що чуєте? Звичайно, спочатку буде складно розуміти мову на слух, але якщо виконувати такі вправи регулярно, то результат вас приємно здивує.

Таблички, знаки і лейбли англійською мовою теж скрізь: в телевізорі, комп’ютері, транспорті, на одязі. Дуже часто ми просто не помічаємо їх. Ви можете прочитати ці слова? Ви розумієте інструкції, написані англійською мовою?

Клуби та лекції англійською можуть бути доступні у вашому місті. Дізнайтеся, чи є десь клуб спілкування англійською мовою.

 • До речі, у великих містах часто організовують зустрічі Couchsurfing.

Дуже часто іноземні компанії влаштовують семінари або презентації, публікують брошури англійською. Якщо ви хочете стати програмістом, працюючим в багатонаціональній компанії, поцікавтеся, чи є освітні програми англійською з цієї спеціалізації у вашому місті. Дерзайте!

Блоги, тематичні форуми, соц. мережі — все це підстьобне інтерес до вивчення мови самостійно.

Цілі і оцінка ваших здібностей

Вчити англійську самостійно може бути захоплююче, але складно. Найчастіше важко мотивувати себе, коли ні з ким поділитися своїми успіхами. Самому непросто визначити досягнутий рівень знань, особливо, якщо вчити мову в своїй рідній країні.

Тому дуже важливо поставити собі довгострокові і короткострокові цілі. Наприклад, довгострокова мета — здати міжнародний іспит в кінці року. Короткостроковою метою може стати вивчена на пам’ять пісня англійською мовою або розуміння заголовків новин конкретного журналу до кінця місяця. У будь-якому випадку мета повинна бути реалістичною. Якщо ви beginner, безглуздо ставити мету: «Хочу швидко говорити англійською до кінця місяця». Потрібно бути чесним з собою, знати свої слабкі і сильні сторони. Тимчасові рамки теж мають велике значення. Якщо їх не встановити, можна втратити мотивацію.

Вчимося самі?

 1. Якщо ви вирішили займатися самостійно, визначитеся з методикою вивчення англійської мови. Вона не повинна бути нав’язливою і сприйматися, як важка ноша.
 2. Визначтеся з часом занять. Якщо ви «сова», займайтеся ввечері, якщо «жайворонок» — вранці. Займайтеся регулярно, бажано, щодня в один і той же час. Навіть якщо ви займаєтеся недовго, але регулярно, це дасть кращий результат, ніж двогодинний урок раз на тиждень.
 3. Найбільш ефективні уроки по 60 або 90 хвилин в день. Можливий п’яти- або десятихвилинну перерву. Час на запам’ятовування слів варто враховувати додатково. Через деякий час після проходження матеріалу включайте в уроки 10-15-хвилинне повторення вивченого.
 4. Виберіть зручне і добре освітлюване місце для навчання, де вас ніхто не потривожить під час занять.
 5. Враховуйте всі види діяльності в навчанні: говоріння, читання, письмо та аудіювання, спираючись на всі органи чуття. Використовуйте слух, зір, органи мови і руки.

Вперед і тільки вперед

Дуже важливо не зупинятися у вивченні англійської мови, постійно застосовувати на практиці свої знання. Для цього потрібно правильно використовувати вільний час, наприклад, по дорозі додому або під час очікування. Навіть якщо це буде всього десять хвилин, вони підуть вашому прогресу на користь. Пробуйте переводити пропозиції з рідної мови, говорите перед дзеркалом з собою, залучіть друзів або рідних у навчання.

Звичайно, повторюйте те, що пройшли. Тільки в цьому випадку ваші знання будуть міцними.
Дотримуйтеся зручного для вас темпу, поступово воно може прискоритися, але не варто кидатися на щось нове, наприклад, інтенсивну методику. Скачки і мінливість методів можуть негативно позначитися на результаті.

Не забувайте хвалити себе за все, чого досягли. Вірте в свої сили, тоді вам підкоряться будь-які «мовні вершини».

І, звичайно, цікавтеся культурою, історією, економікою і географією країни мови, який ви вивчаєте. Це дуже мотивує в самостійному вивченні англійської.

У сучасному світі так багато можливостей вивчати англійську мову. У кінцевому рахунку, немає абсолютно правильного чи неправильного способу це зробити. Потрібно шукати те, що підходить саме вам. Оцініть свої здібності, час, яким ви володієте для навчання, і, якщо його у вас достатньо, вибирайте цей метод.

 • Якщо ж часу не так багато або терзають сумніви, навчайтеся з досвідченим викладачем нашої школи.

Навички самостійної роботи вам у кожному разі знадобляться. Насолоджуйтесь вивченням англійської і не зупиняйтеся перед можливими перешкодами. Потім ви будете дякувати себе за наполегливість. Адже так приємно, розуміти те, що чуєш або читаєш англійською.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>