In Матеріали By Вікторія

Книги для вивчення англійської мови

Вивчати англійську мову можна різними способами: переглядаючи іноземні фільми, слухаючи аудіокурси і радіопрограми англійською мовою, знайомлячись з матеріалом, представленим на онлайн курсах в інтернеті, а можна спробувати опанувати англійську мову по skype разом з нами. Але, як би ми не старалися вивчити мову за допомогою всього перерахованого вище, наші зусилля не увінчаються успіхом, якщо ми не будемо користуватися книгами для вивчення англійської мови. Саме навчальна література завжди була, залишається і буде опорою всього процесу.

Без книг для вивчення англійської мови ми не зможемо ознайомитися з теорією, що не виконаємо вправи, не дізнаємося цікаві факти про англомовних країнах — не будемо в змозі організувати навчальний процес ні собі, ні кому б то не було. Нам залишається тільки радіти, що в наші дні будь-які книги для вивчення англійської мови майже всім доступні, а, значить, варто лише визначитися, чого ми потребуємо. Зараз практично будь-яку книгу можна придбати в спеціалізованому магазині і навіть скачати в інтернеті. Хто віддає перевагу останній, може відвідати бібліотеку книг для вивчення англійської мови на сайті my-english.org.ua. Хоча, як на мене, ніщо не може зрівнятися з новенькою «пристрасно» бажаної книгою з глянцевими сторінками і ледь вловимим ароматом типографського друку.

Вибираємо книги для вивчення англійської мови

Асортимент книг для вивчення англійської мови просто приголомшуючий. Їх дійсно так багато, що просто губишся в здогадах «А що краще вибрати?». Звичайно, на першому місці завжди стоїть підручник, який і визначає навчальний процес. Кожному належить вибрати саме те видавництво і ту серію книг, яка йому підходить. Але мені хотілося б згадати про ті видання, які повинні бути майже у кожного вивчає мову, так як вони не тільки допомагають урізноманітнити навчальних процес, але самі по собі є просто чудовими навчальними матеріалами. Всі перераховані книги для вивчення англійської мови вибрані не методом «випадкового відбору», а згідно особисту думку автора статті, який цими книгами користувався і користується (і не натішиться).

Граматика

Це слово здатне ввести в ступор не один десяток школярів, студентів, і, взагалі, всіх, хто вивчає англійську. Цей розділ мови відверто не люблять, але все-таки вчать, так як діватися нікуди. У цій сфері існує прекрасне видання «English Grammar in Use», автором якого є Raymond Murphy. Прекрасно структурована книга для вивчення англійської мови: вся розділена на уроки, що займають по дві сторінки. На одній — теорія, на другий — вправи. В кінці книги також представлені відповіді для зазначених вправ. Один нюанс — книга повністю англійська, тобто і правила граматики там описані англійською. Якщо ж потрібні саме російські пояснення, скористайтеся «Практична граматика англійської мови» Качалова К.Н., Ізраїлевич Е.Е. От уже воістину, повнішого граматичного довідника не знайти. А, щоб закріпити визубренних правила, скористайтеся чудовим збіркою вправ з граматики «Grammar» by A. J. Thomson, A. V. Martinet.

Лексика (вокабуляр)

Словниковий запас — ось основа всіх основ в навчанні іноземної мови. Як правило, спочатку ми вчимо, що говорити, а потім як. Ось, щоб це «що» було якомога більш різноманітним, обширним, багатим, необхідно постійно доповнювати свій словниковий запас новими словами і виразами. Для виконання цієї мети дуже гарні книги для вивчення англійської мови, випущені видавництвом Cambridge University Press. А саме серія «English Vocabulary in Use», що складається з чотирьох книг для різних рівнів володіння англійською мовою, від elementary до advanced.

Вимова

Звичайно, відпрацюванні правильної вимови сприяють численні аудіозаписи з необхідними завданнями. Але, як варіант, можна скористатися відмінним рівневим курсом постановки вимови «New Headway Pronounciation Course», що включає теж чотири рівні складності. До речі, серія книг для вивчення англійської мови лінійки «Headway» теж вельми непогана.

Словники

Жоден процес вивчення мови не обійдеться без словника. Кожен повинен мати двомовний словник англійської і своєї рідної мови. Гарне видання «Російсько-англійський і англо-російський словник» видавництва Oxford University Press. Ця книга досить важка (близько 1300 сторінок), та й об’ємна, але й так само корисна і ефективна в процесі вивчення мови. Не забуваємо і про фото-словниках, наприклад, «Photo Dictionary» by Marilyn S. Rosenthal, Daniel B. Feeman, випущений Longman.

І, наостанок, хотілося б «передати привіт» викладачам англійської мови. Всі книги для вивчення англійської мови серії Timesaver — ось саме те, що вам необхідно! Їх багато, а ви познайомтеся хоча б з однією і не пошкодуєте!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>