In Учням By Світлана

Кембриджські іспити FCE, САЕ, CPE. Useful tips

Багато хто з нас задавалися питанням про необхідність здачі кембриджського іспиту на сертифікат міжнародного зразка. «Для чого він потрібен?», «На який час він дається?», «Як важко його здати?» І ще тисячі питань з’являються в головах тих, хто хотів або хоче здати ці іспити. Але «first things first», тому почнемо з самого головного — що це таке?

FCE (First Certificate in English), CAE (Certificate in Advanced English) і CPE (Certificate of Proficiency in English) — це три офіційні кембриджських іспиту на знання англійської мови. Сертифікат кожного з цих іспитів є офіційним документом, що підтверджує, що ви володієте англійською мовою на певному рівні:

  • FCE — ви володієте англійською на рівні Upper-Intermediate B2 (вище середнього).
  • CAE — ви володієте англійською на рівні Advanced C1 (просунутому).
  • CPE — ви професійно володієте англійською мовою Proficient C2 (вільне володіння).

Сертифікати цих іспитів є офіційним підтвердженням вашої мовної компетенції, тобто того, наскільки вільно ви володієте англійською мовою як іноземною. Тисячі компаній по всьому світу вимагають сертифікати про здачу цих іспитів при прийомі на роботу. Крім того, якщо ви хочете виїхати вчитися в англомовних країну, де все викладання ведеться англійською мовою, то вам теж знадобиться документальне підтвердження ваших мовних умінь. Незважаючи на те, що випускники кафедр іноземної філології мають на руках дипломи державного зразка про те, що вони успішно пройшли навчання в університетах, коледжах, все ж багато лінгвістичні курси при прийомі на роботу викладачів вимагають наявності сертифіката міжнародного зразка про знання англійської мови. Саме міжнародні іспити є найбільш адекватним і об’єктивним способом оцінити знання та вміння в мові, т. К. При їх здачі ймовірність того, що ви отримаєте незаслужену оцінку своїх знань, зводиться майже до нуля.

Для того, щоб почати готуватися до першого з цієї серії іспитів (FCE), потрібно вже мати певний запас знань. Підготовка буде найбільш успішною, якщо кандидат буде володіти англійською на рівні Intermediate (B1). До підготовки до цих іспитів підходять дуже серйозно і відповідально, т. К. По-перше, формат завдань і тестів незвичний для кандидатів, а по-друге, дане задоволення вимагає серйозних фінансових вкладень. Крім самої вартості іспиту, яка досить висока, варто згадати і ті гроші, які зазвичай витрачаються на групові або індивідуальні заняття англійською мовою, спеціально спрямовані на підготовку до одного з іспитів. У середньому кажуть, щоб успішно скласти іспит (а успішно зданим вважається іспит, якщо кандидат набрав 60% правильних відповідей) потрібно займатися від 6 місяців до півтора років з інтенсивністю не менше 2 разів на тиждень. Як ви розумієте, не хотілося б, щоб такі зусилля і фінансові вкладення залишилися без позитивного результату, тому і працювати на підготовчому етапі доведеться ретельно.

У кожному іспиті є певний набір типових вправ по кожному з 5 аспектів:

  • Reading (Читання)
  • Listening (Аудіювання)
  • Writing (Письмо)
  • Use of English (Використання англійської мови, в CPE об’єднаний з Reading)
  • Speaking (Говоріння)

Як було зазначено раніше, здача вважається успішною, якщо виконано правильно 60% завдань у всіх аспектах іспиту. Максимум, який можна отримати по кожному аспекту, це 100 балів. Від 100-80% виконано правильно — це А, т. Е. Те, що ми можемо назвати «відмінно», від 80-75% — це В, відповідає нашому «дуже добре» і від 75-60% — це С або «добре». Оцінка складається з усіх оцінок, отриманих за кожен аспект, а потім ділиться на кількість аспектів.

Звідси випливає, що основним завданням при підготовці до здачі будь-якого іспиту є відпрацювання завдань в усній (Speaking), письмовій (Writing) і так званої «використання англійської мови» (Use of English) частинах іспиту. Адже до цих завдань можна найбільш ретельно підготуватися, докладно розглянути формат завдань і тестів, виконати величезну кількість типових вправ, відпрацювати граматичні структури, мовні кліше в усній і письмовій мові. Багато з тих, хто здавав ці іспити, говорили про те, що самими непередбачуваними їх частинами є Reading і Listening — це як рулетка: може бути, буде легкий Reading і складний Listening, а може, і навпаки. Незважаючи на «непередбачуваність» цих частин іспиту, до них все одно можна підготуватися, тому що вони також складаються з типових завдань, і до правильного вирішення кожного завдання потрібно виробити певну стратегію.

Звичайно, це тільки вам вирішувати, чи варто здавати іспит на сертифікат міжнародного зразка чи ні, але переваги від володіння сертифікатом незаперечні. По-перше, вони вважаються дійсними протягом усього життя. По-друге, наявність сертифіката при прийомі на роботу відразу дасть вам значну перевагу над тими, у кого їх немає. Для вас будуть відкриті двері в більшість вищих навчальних закладів Європи та США. Крім того, ви зможете отримати реальну і неупереджену оцінку ваших знань, яка дасть вам стимул працювати далі над своїми вміннями в англійській мові.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>