In Науки By Інна

Кабінет англійської мови

Кабінет англійської мови в школі для учнів — це маленька закордон. Потрапляючи туди, диву даєшся — скільки ж талантів мають наші вчителі, часто з нічого роблячи щось неймовірне.

Оснащення кабінету технічними засобами навчання, дизайн кабінету, створення комфортного психологічного клімату грають важливу роль в процесі освоєння предмета та розвитку творчого потенціалу учнів.

Оформлення кабінету англійської мови

Існує багато прихильників так званих «чистих» кабінетів. Вони вважають, що всілякі плакати, стенди, портрети на стінах практично не мають коефіцієнта корисної дії і часто відволікають учнів від процесу навчання.

Можливо, але, на мій погляд, в штучних умовах просто необхідно передати дух країни досліджуваної мови. Подібний підхід не тільки підвищить мотивацію школярів, але й буде сприяти моральному і емоційному розвитку. Не зайвими будуть портрети видатних людей Великобританії, картини, що зображують пам’ятки, інформаційні таблиці та плакати. Головне, щоб кабінету не був ними перевантажений.

Специфікою предмета англійської мови є навчання спілкуванню. При спілкуванні необхідно бачити партнера, а це важко зробити, якщо ваш опонент, наприклад, при проведенні дискусії сидить на задній парті, а ви на першій. Хорошим рішенням цієї проблеми буде особлива постановка парт — по периметру, а ще краще, наявність круглого столу. Таким чином, положення «обличчям до обличчя» стимулює проведення діалогів англійською мовою і дискусій і допомагає зняттю мовного бар’єру.

Особлива роль відводиться технічному оснащенню кабінету англійської мови. Ефективність процесу навчання підвищує використання комп’ютера. Робота з різними навчальними програмами дозволяє не тільки тренувати пам’ять, але і значно підвищувати рівень володіння англійською мовою. Труднощі сприйняття англійської мови на слух допоможуть подолати DVD- та CD-програвачі. На жаль, в наших школах подібні технічні засоби не всім доступні, але якщо вони є, нехтувати ними — непрощенна помилка. В умовах дефіциту мовного середовища перегляд фільмів англійською мовою не є марною тратою часу, на думку деяких методистів і викладачів. Цей процес дозволяє поринути у світ «живого» англійської мови.

Методична та довідкова література в кабінеті англійської мови — також необхідний атрибут. Зазвичай це словники, довідники, книги та періодичні видання для роботи школярів та методичні посібники на допомогу вчителю.

Кабінет англійської мови — маленьке вікно в англомовну країну. Тому, чим більше сил вкладено в його оформлення, тим простіше учням буде налаштуватися на вивчення англійської мови.

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>