In Матеріали By Вікторія

Знайомство англійською мовою

Як правило, вивчаючи англійську мову, ми очікуємо, що зможемо вільно на ньому спілкуватися і знайомитися з новими людьми. Для когось це є метою першорядною, хтось вчиться говорити іноземною мовою, переслідуючи інші цілі в процесі вивчення. Так чи інакше, знайомство англійською мовою повинні подужати все. Адже отримані знання можна застосовувати і в роботі з іноземними колегами чи закордоном. Так що ж являє собою процес знайомства англійською мовою? Насамперед, необхідно вивчити певні фрази, які виголошують в тій чи іншій ситуації. Однак не варто забувати і про етикет, а саме про правила поведінки, яких слід дотримуватися при знайомстві з новими людьми.

Знайомство англійською мовою без посередника

Хорошим тоном вважається знайомство англійською мовою за допомогою третьої особи, яка і являє людей один одному. Але це в основному ситуації офіційного характеру. Припустимо, ви хочете самі познайомитися з людиною. Вам слід привітати його (більш докладно лексику теми «Привітання англійською мовою» можна вивчити в однойменній статті), вибравши відповідну до даної ситуації фразу. Не варто говорити незнайомій людині Hello! / Hi!, Так як ці слова означають неформальний, дружній стиль. Ви людини не знаєте, тому необхідно звернутися виходячи з часу доби: вранці — Good morning, вдень — Good afternoon, ввечері — Good evening. Далі, напевно, буде логічним представитися, назвавши своє ім’я, а якщо потрібно, і прізвище. По-англійськи ім’я висловлюють словом name, а прізвище словами surname або last name. Ось як виглядатиме початок знайомства англійською мовою:

Good morning (afternoon, evening). My name is Dasha (Klimova).

Якщо ж обстановка, в якій відбувається знайомство англійською мовою, припускає використання ділової лексики та офіційного стилю, необхідно починати знайомство з виразу Дозвольте представитися, аналогом якого буде наступний вираз — Let me introduce myself … або ще більш формально Allow me to introduce myself … ( Дозвольте представитися). Наступним етапом знайомства англійською мовою є ваше бажання дізнатися ім’я майбутнього співрозмовника. Це ви можете зробити, запитавши, як його звуть — What is your name? І для стилю більш офіційного — How do I address you? / May I ask you: what is your name? (Як мені до вас звертатися? Дозвольте дізнатися ваше ім’я?). Початковий етап знайомства англійською мовою завершується обміном фрази How do you do?, Яку можна перекласти, як Приємно познайомитися.

Знайомство англійською мовою за допомогою третьої особи

Перед тим, як вивчати процес знайомства англійською мовою за допомогою посередника, необхідно запам’ятати деякі правила етикету, які супроводжують цей процес. Перш за все, не забувайте, що чоловіків надають жінкам, молодих людей — більш старшим за віком, новачків — старим друзям, а юну дівчину — заміжньої дамі. Не варто забувати і про жести в процес знайомства. Найпопулярніший з них — це рукостискання, але і використовувати його повсюдно не варто. Зазвичай цей жест притаманний знайомству чоловіків. Однак перш ніж відвідувати ту чи іншу країну, вивчіть, які жести в ходу у народу цієї держави, щоб не потрапити в халепу.

Незалежна людина, представляючи нового людини кому-небудь, спочатку називає прізвище подається, а потім прізвище того, кому представляють людини. Посередник може спожити наступні фрази:

May I introduce you … Dmitrii Fedorov — Дозвольте представити вам … (Дмитра Федорова)

I would like you to meet … Dmitrii Fedorov — Я б хотів познайомити вас з … (з Дмитром Федоровим)

This is … Dmitrii Fedorov — Це … (пан Федоров)

Черговий обмін виразом How do you do? також присутній при цьому знайомстві англійською мовою. Відповідними словами при знайомстві можуть бути вирази, які перекладають як «приємно познайомитися»:

  • I am happy to meet you.
  • Pleased to meet you.
  • I am delighted (enchanted) to meet you.

Познайомившись з допомогою незалежного третьої особи або без нього, люди обмінюються ще кількома фразами, які носять загальний характер і є показником ввічливого тону. При знайомстві англійською мовою ви можете запитати, як поживає чоловік (How are you (doing)? How are you getting on? How is it going). У відповідь ви можете очікувати: I am well (fine), thank you. Marvelous (Спасибі, добре. Прекрасно). Перш незнайома людина ніколи не скаже вам про свої проблеми, або що справи у нього йдуть неважливо.

Завершуючи знайомство англійською мовою, необхідно чемно попрощатися і, можливо, побажати людині удачі і всього найкращого. Вам допоможуть вирази:

  • Good bye — нейтральне
  • See you soon (later) — побачимося
  • Take care of yourself — бережіть себе

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>