In Науки By Вікторія

Звуки в англійській мові

Так як букви англійського алфавіту складають основу того, що ми говоримо, так і вимову англійських звуків є показником того, наскільки якісно ми це робимо. Звуки в англійській мові — це невичерпне джерело суперечок, сумнівів, розчарувань. Це завзята боротьба зі здібностями нашого артикуляційного апарату з метою отримати те жадане звучання, яке допоможе нам уявити англомовну мову в усі красі. І якщо з літерами все начебто зрозуміло, то звуки в англійській мові часто доставляють чимало клопоту.

Як ми знаємо, букв в англійському алфавіті 26, а ось звуків майже в два рази більше — 44. І деякі літерні сполучення породжують вимовні елементи, які важкі ля нашого сприйняття і повторення. Відразу ж на думку спадає звук ð, який створюють літери th. Це ж як треба поставити свої органи мови, щоб домогтися його правильного і чистого звучання. Або, наприклад, різні варіанти літери е, починаючи від ε і закінчуючи æ. Але немає непереборних перешкод! За допомогою щоденної практики і грамотного контролю з боку фахівця з англійської фонетики можна добитися значних успіхів, а з часом і взагалі зазвучати як носій мови. Головне, тільки в майбутньому попрацювати над інтонацією, щоб зовсім позбутися акценту. Якщо ви хочете добитися успіху на цьому терені, то вам слід звернутися до репетитора або записатися на англійську мову по Скайпу. Адже тільки при індивідуальному підході викладач допоможе досягти хорошого результату.

Які є звуки в англійській мові?

Звук (фонема) є найменшою одиницею звукового ладу мови. Саме завдяки звукам ми розрізняємо слова і їх граматичні форми. Кожен звук має своїм графічним виразом в системі фонетичної транскрипції, яку на листі відображають у квадратних дужках []. Транскрипція англійської мови допомагає нам зрозуміти, як вимовляти той чи інший звук в англійській мові. Завдяки їй ми можемо прочитати будь-яке навіть незнайоме нам слово. Тому ні в якому разі не відмовляйтеся від вивчення транскрипції, ви набагато полегшите собі життя в майбутньому. І ніколи не записуйте англійське слово поєднанням букв рідного вам мови, щоб вивчити його вимову. Це тактика, яка завдає лише шкоду і не дозволяє вам рухатися вперед в освоєнні правильного звучання англомовного мовлення.

Кількість букв в слові і кількість фонем, які виражають ці літери, може істотно відрізнятися в англійській мові. Хрестоматійним є слово daughter, яке при 8 буквах складається лише з 4 звуків [‘dο: te]. І таке в англійському часто-густо! Тому варто бути уважним по відношенню до того, що ви говорите і що записуєте.

Щоб фонетично правильно звучати по-англійськи, необхідно вивчити коротко будова наших органів мови та особливості їх роботи. Тоді при описі того або іншого звуку ви без проблем зрозумієте, що потрібно зробити, щоб вимовити той чи інший звук в англійській мові.

Ми маємо 20 голосних і 24 приголосних звуку. Голосні звуки в англійській мові — це ті, при вимові яких струмінь повітря не зустрічає на своєму шляху шумообразующей перешкоди. А приголосні якраз і відрізняються наявністю шуму, коли ми долаємо цю перешкоду.

Всі звуки англійської мови вивчають відповідно до їх класифікаціями. Голосні звуки в англійській мові прийнято ділити залежно від становища мови: яка частина мови піднята до неба (голосні переднього, середнього, змішаного і заднього рядів), мова просунуть вперед або назад (голосні відсунутого назад, глибокого, просунутого вперед рядів), яка ступінь підйому тієї чи іншої частини мови (голосні високого, середнього та низького підйомів). Другий класифікацією є поділ голосних у залежності від положення губ: лабіалізований і нелабіалізованние голосні, тобто, вимовляються з округленням губами чи ні. Про стислість і довготу англійських голосних теж не варто забувати. Варто згадати і монофтонги, дифтонги, діфтонгоіди, які відрізняються стабільністю вимови.

Якщо ми говоримо про приголосних звуках в англійській мові, то згадуємо три способи їхнього класифікації. Перший, за способом утворення перешкоди, дає нам смичние, щілинні, Африкат і тремтячі звуки. Згідно з другим, по роботі активного органу і місцем утворення перешкоди, ми отримуємо губно-губні, губно-зубні, переднеязичниє, среднеязичних, заднеязичние приголосні звуки в англійській мові. Ну і, звичайно, дзвінкі і глухі, якщо звернути увагу на участь голосових зв’язок в процесі вимови.

Як видно з усього вищевикладеного, фонетика — наука не така вже й легка. Але розібравшись в ній, ви зрозумієте всі процеси, яких необхідно дотримуватися при проголошенні певного звуку в англійській мові. А, значить, зможете домогтися правильного і грамотного звучання, що і є нашою метою.

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>