In Науки By Вікторія

Запозичення в англійській мові

У складі будь-якої мови присутні не тільки споконвічно рідні слова, а й численні запозичення з інших мов. У одній мові їх більше, в іншому менше, але вони є всегдa. В принципі, запозичення — це позитивний процес для мови. Таким способом збагачується словниковий запас, з’являються нові елементи для словотворення, приходить лексика, що належить точної термінології. Кількість запозичень в англійській мові досить високо в порівнянні з іншими мовами. Підрахували, що на запозичення в англійській мові припадає близько 70 відсотків лексики, а що залишилося і становить споконвічно англійські слова. Причина такої «поглинання» іноземної лексики англійською мовою криється в історичному розвитку даної мови. Численні іноземні завоювання Британських островів, розвиток торгівлі, вплив культури континентальних країн — все це сприяло появі і закріпленню запозичень в англійській мові.

Які слова відносяться до запозичень в англійській мові?

В англійській мові ми можемо виявити слова, запозичені з старофранцузского, латинської, грецької, скандинавських та інших мов. Артиклі, прийменники, сполучники, допоміжні дієслова взагалі є споконвічно німецькими. Торговельне й християнізація подарувала такі запозичення з латинської мови, как wine (вино), pepper (перец), school (школа), devil (дьявол), priest (священник), а в шістнадцятому столітті мова збагатилася ще й латинської термінологією — concept (поняття, ідея), access (доступ), commission (уповноваження, довіреність), complain (скарга) і т.д.

Набіги скандинавських вікінгів з кінця восьмого століття сприяли тому, що в англійську мову потрапила датська лексика. Це, наприклад, такі відомі нам слова: they (они), take (брать), cut (резать), get (получать), ugly (уродливый), husband (муж), shirt (рубашка), whole (целый), wrong (неправильный), leg (нога).

Найчисленнішою є група запозичень в англійській мові з старофранцузского. 1066 знаком нам як рік завоювання Англії норманами. Саме вони принесли на острови французьку мову, з нормандського діалекту якого з часом утворився англо-нормандський мова, що став згодом державним. Ця мова проіснував до кінця чотирнадцятого століття, хоча корінне населення продовжувало говорити англійською. Вважається, що ці запозичення в англійській мові становлять четверту частину всіх найбільш уживаних слів. Ось якими французькими запозиченнями багатий англійську мову: entrance (вхід), goddess (богиня), admirable (чудовий, превосходный), flexible (гибкий), difficult (трудный), disappointment (разочарование), movement (движение), solitude (уединение, одиночество), court (суд), government (правительство), battle (битва), city (город) і багато інших.

Запозичення в англійській мові не завдають йому шкоди, а, навпаки, збагачують його словниковий запас і допомагають розвитку словотворення. Якщо знати особливості запозичень з різних мов, стає легше і зрозуміліше вивчати англійську мову.

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>