In Матеріали By Вікторія

Загадки англійською мовою

Загадки (riddles) супроводжують все наше життя. Саме поняття «загадка» являє собою метафоричне вираження, в якому один предмет зображується допомогою іншого, що має з ним яке-небудь, хоча б віддалене, подібність. У дитинстві ми розглядаємо загадки як засіб розваги, адже цікаво, наприклад, змагатися в тому, хто швидше дізнається відповідь. У більш пізньому віці загадки розцінюються як способу тренування логічного мислення. За допомогою загадок ми вчимося мислити і пізнавати навколишній світ. Якщо ви вивчаєте англійську, чому б не приділити час загадкам англійською мовою? Вони навчать вас не тільки мислити нестандартно, але і значно поповнять ваш словниковий запас.

Якими бувають загадки англійською мовою?

Перш за все, хотілося б відзначити, що загадки англійською мовою так само специфічні, як і англійський гумор. Не дивуйтеся, що деякі загадки англійською мовою можуть здатися вам незрозумілими, а часом і дурними. Адже вони створювалися на основі англійської лексики та її особливостей, тому хороший словниковий запас вітається. Більше того, щоб відгадати деякі з них, буде потрібно мислити абсолютно нелогічно і деколи абсурдно. Так що будьте готові до всього!

Існує досить багато книг і посібників, що включають загадки англійською мовою. Їх можна використовувати в процесі навчання, якщо ви викладач; для саморозвитку; в якості тренування мислення і т.д. Тому не варто дивуватися, якщо навчаючи англійську мову по Скайпу або займаючись в групі, ви почуєте від репетитора загадку на цій мові. Загадки англійською мовою присутні і в інтернеті. У цьому плані дуже корисний ресурс sixthesense.ru — сайт, присвячений вивченню англійської мови. На цьому сайті ви можете виявити 833 загадки англійською мовою, згруповані за категоріями. Розглянемо різні типи загадок англійською мовою з цього ресурсу.

 1. Категорія «Animals riddles»:

  What animal uses a nutcracker? — Яка тварина використовує знаряддя для розколювання горіхів?

  Відповідь виглядає весело — беззуба білка (a toothless squirrel). Однак здогадатися, про кого йде мова в даному випадку, не дуже просто. Хай живе нестандартне мислення!

 2. Категорія «Classic riddles»:

  What makes a man bald-headed? — Що робить чоловіка лисим?

  Ця загадка англійською мовою насправді шалено проста. Відповідь: відсутність волосся (lack of hair).

 3. Категорія «Kids riddles»:

  Can giraffes have babies? — У жирафів можуть бути діти?

  Незважаючи на те, що ця загадка англійською мовою віднесена в категорію «для дітей», я сумніваюся, що діти в змозі її відгадати. Відповідь: ні, у жирафів можуть бути тільки маленькі Жирафчик (no, they only have giraffes).

 4. Категорія «Letter riddles»:

  Why is the letter «D» like a sailor? — Чому буква «D» схожа на моряка?

  Начебто зовсім безглузда ця загадка англійською мовою. Вам потрібно знання англійського алфавіту. Відповідь до цієї загадки заснований на відповідності звучання букви «C» і слова sea. Ось він: бо буква «D» слід за «C».

 5. Категорія «Medical riddles»:

  What is a difference between a hill and a pill? — Чим пагорб відрізняється від таблетки?

  Для того щоб відгадати цю загадку англійською мовою, звернемося до фразовою дієсловам. Відповідь: a hill is hard to get up, a pill is hard to get down. Тобто різниця між hill і pill в дієсловах, які з ними вживаються. To get up — підійматися, to get down — проковтувати (про таблетці). Тобто, на пагорб важко підійматися, а таблетку важко ковтати.

 6. Категорія «Number riddles»:

  When do elephants have eight feet? — Коли слони мають вісім ніг?

  Відповідь: коли слонів двоє (when there are two of them).

 7. Категорія «Paradox riddles»:

  How long did the Hundred Years War last? — Як довго тривала Столітня війна?

  Як ми бачимо з назви категорії, ці загадки англійською мовою засновані на парадоксі (висловлюванні, яке здається нелогічним). Історично ця війна тривала 116 років, з 1337 по 1453, але відома все-таки як «Столітня війна».

 8. Категорія «Ridiculous riddles»:

  What driver does not have a license? — У якого водія немає водійських прав?

  Ця категорія безглуздих загадок англійською мовою. Тому й відповідь така ж: прав немає у викрутки. У чому ж сенс? А по-англійськи викрутка — screwdriver.

 9. Категорія «Word riddles»:

  What kind of clothes do lawyers wear? — Який одяг носять юристи?

  В англійській мові є слово lawsuit, воно і буде відповіддю цієї загадки англійською мовою (ніби як поєднання слів law — закон і suit — костюм). Ось тільки переклад слова lawsuit інший — судовий процес, судову справу.

 10. Категорія «Work riddles»:

  What is the difference between a jeweler and a jailer? — Яка різниця між ювеліром і тюремним наглядачем?

  Відповідь: a jeweler sells watches, a jailer watches cells. Тут ми спостерігаємо гру слів, а точніше букв в словах. Переклад же звучить так: ювелір продає годинник, а тюремник наглядає за камерами.

Як ми бачимо, загадки англійською мовою можуть бути абсолютно різними! Але в кожному разі вони змушують наш розум працювати, а це важливо!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>